Aktualności

Bieg św. Dominika

Jarmark św. Dominika trwa w najlepsze, teraz czas na bieg. Tradycyjny Bieg św. Dominika wystartuje w sobotę, 1 sierpnia 2015 r. Nie zabraknie znanych twarzy ze świata sportu, niespodzianek organizacyjnych i dopingu – o który zadbać ma blisko 30 tysięczna publiczność.

Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele

Na gminnym Stadionie Sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie, w sobotę. 25 lipca, odbędą się XVI Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele. Na uczestników zabawy czekają różnorodne atrakcje – występy artystyczne, pokazy m.in. pokaz ratownictwa medycznego oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. Zawody honorowym patronatem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Beach soccer

W ramach Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Plażowej w Gdyni, w dniach 17-19 lipca. odbędzie się turniej ekstraklasy i I ligi.

Mały triathlonista – wielki wyczyn

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku w ramach Triathlon Gdańsk 2015 przygotował specjalną edycję dla dzieci i młodzieży. Triathlon dla dzieci odbędzie się w sobotę, 18 lipca, o godz. 16.00. Strat jest bezpłatny.

Aktywnie, zdrowo, kolorowo

W Gdańsku-Jelitkowie od 13 lipca do 16 sierpnia 2015 r. na plażowiczów czeka strefa aktywności. „Nie idę w zaparte" – to hasło przewodnie wydarzenia. Dla uczestników zaplanowano gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

City Trail on Tour

Jeden z etapów, letniej odsłony największego cyklu biegów w Polsce, City Trail on Tour odbędzie się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, we wtorek, 4 sierpnia. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km.

Volvo Gdynia Sailing Days

Ponad tysiąc żeglarzy z całego świata zmierzy się nie tylko ze sobą, lecz także z trudnymi wodami Zatoki Gdańskiej. Na gdyńskim horyzoncie będzie można podziwiać jednostki reprezentujące kilkanaście różnych klas żeglarskich. Wśród atrakcji znajdą się m.in. bezpłatne zajęcia sportowe oraz liczne konkursy, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody żeglarskie. Zawody odbędą się w dniach 9-26 lipca.

Dobble – bicie rekordu

Na stadionie PGE Arena w Gdańsku, 11 lipca 2015 r. będzie miała miejsce próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób jednocześnie grających w planszówki, w grę Dobble. Udział mogą wziąć osoby, które już grają oraz te, które chciałyby dopiero poznać świat gier planszowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak warto się wcześniej zapisać.

5. konkurs lotów Red Bull

Konstruktorzy i piloci najprzeróżniejszych obiektów latających będą mieli okazję zmierzyć się na pomysły i walczyć o względy jury oraz publiczności. Konkurs Lotów Red Bull, po raz piąty, zawita do Gdyni, w niedzielę, 16 sierpnia.

6. mistrzostwa Polski w skimboardingu

Otwarte Mistrzostwa Polski w Inland Skimboardingu odbędą się w Gdańsku, od 31 lipca do 1 sierpnia. Wezmą w nich udział najlepsi zawodnicy z wielu krajów. Wstęp jest wolny.

Wyścigi konne

Aż 6 dni pasjonujących gonitw koni galopujących, pokonujących przeszkody oraz kłusujących czeka miłośników wyścigów konnych. Po rocznej przerwie, na sopocki hipodrom powracają sportowe zmagania z nutką adrenaliny. Przez kolejne trzy weekendy, 11-12, 17-19 i 25-26 lipca 2015 r. , można będzie podziwiać pełnokrwiste rumaki. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Patronatem honorowym imprezę objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Plażowa zumba

Ciesząca się olbrzymią popularnością zumba weszła w letnią fazę. Zajęcia odbywają się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie, w środy, o godz. 17.00. Dodatkowo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na sportowe spotkania przy kąpielisku na Stogach, o godz. 11.00. Instruktorką jest Anna Cegłowska. Zajęcia są bezpłatne.