Aktualności

Dacron '70, czyli zlot jachtów

Akademicki Klub Morski w Gdańsku zaprasza na pierwszy w świecie zlot jachtów Nefryt oraz Albin Vega, pod nazwą Dacron '70, który odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2015 r.

Krokowski Lang Team

W ramach kolarskich zmagań, w Krokowej, w dniach 4-5 lipca, wystartuje kolejny etap Lang Team. Trasa przebiegać będzie malowniczymi terenami, ścieżkami i drogami leśnymi. Dodatkową atrakcją będzie strefa pozytywnych obrotów.

Lekkoatletyczny memoriał

XVIII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się na Stadionie Leśnym, w sobotę, 27 czerwca. Będzie można podziwiać zmagania byłych i obecnych medalistów mistrzostw świata, czołówkę polskich i zagranicznych lekkoatletów. Pula nagród wynosi 150 tys. zł.

Baltic Games

Największe wydarzenie sportów ekstremalnych w Polsce – Baltic Games – odbędzie się w Gdańsku, w dniach 14-16 sierpnia. W programie, poza zawodami deskorolkowymi i BMX-owymi, konkursy z nagrodami, targi z odzieżą i sprzętem.

XV Marsz śledzia

XV edycja Marszu Śledzia odbędzie się na wodach Zatoki Gdańskiej, w sobotę, 22 sierpnia 2015 r., o godz.8.00. Organizatorzy przewidują, że weźmie z nim udział blisko 100 śmiałków w kategoriach: nowicjusz, weteran, ratownik.

Parkrun dla Tomka

W Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana na gdańskim Przymorzu, w sobotę, 27 czerwca, o godz. 10.00 odbędzie się specjalna edycja parkrun Gdańsk. W ramach akcji Pomorze Biega i Pomaga, zostanie zorganizowana zbiórka funduszy na wózek dla Tomka Lulewicza. Udział w biegu na dystansie 5 km jest bezpłatny.

Aktywuj się na lato

Wakacje to czas błogiego lenistwa, a może wręcz przeciwnie – wytężonej aktywności fizycznej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zachęca do udziału w letniej edycji programu Aktywuj się. To dobry czas, by zadbać o swoją kondycję i zdrowego ducha na świeżym powietrzu. To zachęta dla mieszkańców Gdańska, a także turystów, aby uczestniczyć w cotygodniowych zajęciach. Prowadzą je doświadczeni instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili. Start letniego programu 29 czerwca.

XXI Maraton „Solidarności"

XXI Maraton „Solidarności" odbędzie się tradycyjnie ulicami Trójmiasta, w sobotę, 15 sierpnia. Bieg ma wymiar historyczny, gdyż nawiązuje do wydarzeń Sierpnia'80. Wezmą w nim udział zawodnicy z całego świata. Na zwycięzców czekają nagrody o pieniężne.

Nocny przejazd rowerowy

Gdynia, po raz piąty, rozświetli się setkami lampek rowerowych. W sobotę, 27 czerwca, o godz. 21.00 odbędzie się nocny przejazd rowerowy. To propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach oraz podziwianiu niepowtarzalnego klimatu okrytych nocą widoków na panoramę miasta.

Energa Sopot Match Race

XII edycja Energa Sopot Match Race odbędzie się od 28 lipca do 1 sierpnia. Zawody są jednymi z siedmiu eliminacji 2015 ISAF Match Racing World Championship, czyli mistrzostw świata. W sportowych zmaganiach po raz kolejny wezmą udział najlepsze światowe ekipy żeglarskie.

Maczuga Stolema

Urokliwe torfowiska i bagna, strome wzgórza, przepastne jary, stare kurhany i grodziska to wszystko czeka na uczestników Maczugi Stolema. III Rajd na Orientację odbędzie się na terenie gminy Główczyce oraz Pobrzeża Słowińskiego w sobotę, 29 sierpnia 2015 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Rowerowy rajd rodzinny

Pierwszy rodzinny rajd rowerowy, w którym każdy uczestnik traktowany jest jak zwycięzca, odbędzie się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowej i w okolicach Kościerzyny, w sobotę, 29 sierpnia. Zgłoszenia do udziału do 27 sierpnia.