Aktualności

Po przywidzkich wzgórzach ze… smakiem

Lubisz jeździć na rowerze, a przy okazji podziwiać piękno pomorskiej ziemi? Jeśli, tak, to zainteresuje Cię rajd turystyczny w okolicach Przywidza, który odbędzie się w sobotę, 10 października 2015 r. Szlak rowerowy Wzgórza Przywidzkie to wiele kilometrów ciekawych dróg gruntowych oraz leśnych duktów, które są niezwykle atrakcyjne dla turystyki rowerowej.

Szybowce celnie wylądowały w Kornem

Na lądowisku w Kornem k. Kościerzyny, 19 września 2015 r. odbyły się IX Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania „Miatcze Zlądowanie" o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Założeniem zawodów była przede wszystkim dobra zabawa, wymiana doświadczeń oraz spotkanie pilotów i sympatyków szybownictwa.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego biegli dla dzieci

Członek zarządu Ryszard Świlski oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego: Aleksandra Maruszak, Piotr Bejrowski, Sławomir Kłos oraz Piotr Skraburski zajęli 3. miejsce (2. miejsce w sztafecie mieszanej) w PKO Bieg Charytatywny, który odbył się 19 września na obiekcie AWFiS w Gdańsku.

Narodowy Dzień Sportu w Gdańsku

W ramach Narodowego Dnia Sportu w sobotę, 3 października 2015 r., już po raz 3. będzie można aktywnie spędzić czas. Gdańsk jest jednym z kilkunastu miast, które dla swoich mieszkańców i turystów przewidziały wiele atrakcji. W programie m. in.: parkour, freerun, dogtrekking, zajęcia fitness dla dzieci, joga, kettlebell, fitball. Udział jest bezpłatny. Zapisy już ruszyły.

Jesienne poruszenie w Gdyni

Bez względu na wiek i sprawność fizyczną każdy amator aktywności fizycznej może wziąć udział w specjalnie przygotowanych i bezpłatnych zajęciach sportowych. W programie Gdyńskiego Poruszenia zajęcia dla dzieci, dorosłych, kobiet w ciąży i seniorów m. in.: pilates, fitness, joga czy zumba.

Medialne regaty

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu organizuje regaty mediów. Żeglarskie zmagania będą rozgrywane na rozlewisku Wisły Śmiałej lub wodach Zatoki Gdańskiej w sobotę, 26 września 2015 r.

Kaszub Cup 2015/16 powraca

Wkrótce rozpoczną się rozgrywki piłkarskie najmłodszych i trochę starszych. Do Luzina powraca Kaszub Cup, czyli ogólnopolski turniej piłkarski. W pierwszym boju zmierzą się futboliści z rocznika 2007, już 14-15 listopada 2015 r.

MTB Maraton Gdynia

MTB Gdynia Maraton 2015 to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się na górskich trasach i leśnych drogach. Zawody zostaną zorganizowane na terenie malowniczego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, ze startem i metą w Gdyni. Początek rowerowych zmagań w sobotę, 17 października 2015 r.

Aktywuj się… na rowerze

Specjalnie dla fanów kolarstwa górskiego i przełajowego na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego raz w tygodniu będą organizowane treningi prowadzone przez kolarskich mistrzów – Bartosza i Roberta Banachów. Dla chętny będzie grupa początkująca, której zajęcia odbywać się będą w poniedziałki o godz. 18.00 oraz średnio zaawansowana, której spotkania będą w środy o godz. 17.00.

Piknik ekologiczny w Gdańsku

Miasto bliżej wody to hasło przyświeca tegorocznemu piknikowi, który odbędzie się na przystani Żabi Kruk w Gdańsku w niedzielę, 20 września 2015 r. W programie znajdą się m.in.: warsztaty, prezentacje teatralne i muzyczne, działania artystyczne, konkursy oraz pokazy smoczych łodzi. Wstęp – wolny.

Z kijkami dla zdrowia

Jesień to czas dla fanów marszów z kijkami, którzy mogą złapać za sprzęt i wystartować w kolejnej edycji imprezy nordic walking. Zawody odbędą się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Matemblewie w sobotę, 26 września 2015 r. i będą punktowane w ramach Pucharu Bałtyku. Do wyboru będzie jedna z dwóch tras: 5 km i 10 km.

O Błękitną Wstęgę

Tradycyjnie w pierwszy weekend października Yacht Klub Stal Gdynia organizuje regaty, w których może wziąć udział wszystko co pływa i jest napędzane siłą wiatru. W sobotę, 3 października 2015 r. wystartuje 64. edycja Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. Zgłoszenia do sportowych zmagań ruszyły i będą trwać do środy 30 września 2015 r. Zawody patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Archiwum wiadomości