Aktualności

Harpuś na Krakowcu

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 25 października 2015 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdańsku w dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie.

Z Siódmiakiem po rekord Guinnessa

Fundacja Akademia Sportu zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjów na kolejną edycję Artur Siódmiak Camp, która odbędzie się w Ergo Arenie, w środę, 21 października 2015 r. W programie pierwsza w Polsce próba ustanowienia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Wstęp – wolny.

Arena Run

Ponad 1000 schodów, blisko 3,5 km tak zapowiada się nietypowy, gdyż ekstremalny bieg po stadionie w Gdańsku-Letnicy, który odbędzie się w sobotę, 7 listopada 2015 r. Arena Run jest pierwszym biegiem z przeszkodami po stadionie w Polsce, który łączy w sobie dwie popularne formy biegania ekstremalnego – biegi po schodach oraz biegi po torach przeszkód.

Relacja z finału Garmin MTB Series

W Redzie, w niedzielę, 11 października 2015 r., odbył się trzeci i ostatni etap wyścigu Garmin MTB Series. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Andrzej Kaiser.

Do Przerwy 0:1

Amatorskie drużyny, już po raz kolejny, będą mogły uczestniczyć w turnieju piłkarskim z cyklu Do Przerwy 0:1. Sportowe zmagania odbędą się na nowym stadionie, na gdańskiej Zaspie, w sobotę, 17 października 2015 r.

Biegi młodych gdynian

To już ostatnia szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Gdyni. Jeszcze wszystko może się zmienić. Na gdyńskich Karwinach, w niedzielę, 18 października 2015 r., rozpocznie się kolejny etap w biegach młodzieżowych.

Turniej tenisa amatorów

Rywalizacja sportowa oraz walka od pierwszej do ostatniej piłki, ale przede wszystkim dobra zabawa w przyjaznym gronie i miłej atmosferze tak zapowiada się cykl amatorskich turniejów tenisowy, które odbędą się na gdańskim Przymorzu. Pierwszy z nich wystartuje w sobotę, 17 października 2015 r.

Charytatywna zumba

Taneczna zabawa z charytatywnym przesłaniem – tak zapowiada się IV edycja maratonu zumby, który odbędzie się w Gdańsku, w sobotę, 24 października 2015 r. Spotkanie poprowadzą licencjonowani instruktorzy zumby – Anna Cegłowska, Misia Mrozińska, Magda Maciejewicz, Bartek Maciejewicz, Agnieszka Piotrowicz, Marta Frydychowska, Maciej Wojtkiewicz i Anna Kostuś.

Aktywuj się, seniorze!

Zajęcia o średnim stopniu intensywności skierowane głownie do osób w wieku 50 + to kolejny element programu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku – Aktywuj się. Gimnastyka dla seniora to ćwiczenia, które obejmują trening zdrowotny z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, szkoły zdrowych pleców, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji.

Każdemu wolno… biegać

Wydaje się, że potrafisz biegać. Ale, czy na pewno? Czy bieg może jeszcze czymś zaskoczyć uczestników i kibiców? A gdyby biegacz sam określał dystans? Gdyby decydował ile jest w stanie przebiec w trakcie biegu, a każda rozpoczęta pętla zwiększałaby jego szansę na wygraną? Bieg bez mety, bez narzuconego dystansu, z 5 razy większą szansą na wygraną. Taki właśnie jest Biegun – niepowtarzalne i wyjątkowe wydarzenie sportowe, które odbędzie się na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki, w niedzielę, 25 października 2015 r.

Relacja z Garmin MTB Series w Rumi

Druga część cyklu Garmin MTB Series odbyła się w Rumi, w niedzielę, 4 października 2015 r. Zostały rozegrane dwa dystanse – mini – 25 km oraz midi – 50 km, na starcie stanęło 424 kolarzy, a do mety dojechało 396 osób.

Jubileuszowy Harpagan, tylko dla wytrwałych

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. Jubileuszowy, 50. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan, który potrwa od 16 do 18 października 2015 r., zaskoczy kolejnymi wyzwaniami i niespodziankami na swoich trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań będą Sierakowice.

Archiwum wiadomości