Aktualności

Aktywnie w Lęborku

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku jest organizatorem Bezpiecznych Wakacji 2015, czyli cyklu imprez sportowych pod patronatem burmistrza miasta. Do końca sierpnia młodzież może wziąć udział m.in. w turniejach piłki nożnej, siatkówki plażowej lub tenisa ziemnego.

Triathlon Przechlewo

W dniach 5-6 września 2015 wystartuje Prime Food Triathlon Przechlewo 2015. Uczestnicy imprezy będą rywalizować w malowniczej kaszubskiej scenerii w trzech różnorodnych dyscyplinach: pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu, w różnorodnych kategoriach indywidualnych albo zespołowych oraz na różnych dystansach.

Sierpniowy maraton

VII Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy jest jedną z największych w Polsce imprez dla rolkarzy. Tegoroczna edycja obędzie się przy AmberExpo, w sobotę, 22 sierpnia. Łączna pula nagród wynosi 20 tys. zł. Udział jest bezpłatny.

Grand Prix City Trail

Grand Prix City Trail to cykl imprez biegowych na dystansie 5 km, które odbywają się w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Rejestracja do jesienno-zimowych zawodów rozpoczęła się 13 sierpnia.

Zamień wysiłek na posiłek dla dzieci

PKO Bank Polski zaprasza na ogólnopolski bieg sztafetowy, który pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem" wystartuje w sobotę, 19 września. Akcja rozegra się równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, w tym w Gdańsku. Już teraz zarejestruj swoją drużynę i przyłącz się do biegu – każde okrążenie, to jeden obiad dla dziecka.

1. PZU Bieg Nowych Idei

W ramach tegorocznej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei, w sobotę, 3 października odbędzie się 1. PZU Bieg Nowych Idei. Zaplanowane zostały: bieg na 5 km po plaży i Łazienkach Północnych, 5-kilometrowy marsz nordic walking po plaży oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. Zapisy do udziału w biegu ruszyły.

Piłkarze z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

Członek zarządu Hanna Zych-Cisoń w czwartek, 13 sierpnia, spotkała się z medalistami Mistrzostw Polski w Beach Soccerze, które odbyły się na przełomie lipca i sierpnia w Ustce.

Kaszubski triathlon

Miłośnicy trójboju będą mieli okazję do udziału w triathlonie, który odbędzie się w małej Szwajcarii Kaszubskiej, w sobotę, 29 sierpnia. Na uczestników Triathlonu Chmielno będą czekać bogate pakiety startowe, niepowtarzalne medale i wartościowe nagrody. Zapisy trwają do niedzieli, 16 sierpnia.

Bieg św. Dominika

Jarmark św. Dominika trwa w najlepsze, teraz czas na bieg. Tradycyjny Bieg św. Dominika wystartuje w sobotę, 1 sierpnia 2015 r. Nie zabraknie znanych twarzy ze świata sportu, niespodzianek organizacyjnych i dopingu – o który zadbać ma blisko 30 tysięczna publiczność.

Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele

Na gminnym Stadionie Sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie, w sobotę. 25 lipca, odbędą się XVI Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele. Na uczestników zabawy czekają różnorodne atrakcje – występy artystyczne, pokazy m.in. pokaz ratownictwa medycznego oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. Zawody honorowym patronatem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Beach soccer

W ramach Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Plażowej w Gdyni, w dniach 17-19 lipca. odbędzie się turniej ekstraklasy i I ligi.

Mały triathlonista – wielki wyczyn

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku w ramach Triathlon Gdańsk 2015 przygotował specjalną edycję dla dzieci i młodzieży. Triathlon dla dzieci odbędzie się w sobotę, 18 lipca, o godz. 16.00. Strat jest bezpłatny.