Aktualności

Relacja z Regat o Puchar Trzech Marszałków

Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków, po raz szósty, odbyły się w Krynicy Morskiej, w dniach 25-28 czerwca. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.

Wyścigi na rowerach wodnych

W Ostrzycach, 5 lipca 2015 r. na plaży przy kampingu Stolemek będzie można wziąć udział lub pokibicować zawodnikom podczas I Mistrzostw Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych. Sportowe zmagania prowadzone będą w 3 kategoriach: dorośli, rodzeństwo i rodzic z dzieckiem. Czekają atrakcyjne nagrody.

Wakacyjna joga w Sopocie

Klinika Stresu i Ośrodek Fujisan zapraszają wszystkich fanów i zwolenników zdrowego trybu życia na wakacyjne spotkania z jogą. Zajęcia będą prowadzone w Sopocie, w każdą niedzielę, do 30 sierpnia, w godz. 10.30-12.00 przez doświadczonych instruktorów jogi z Trójmiasta. Wstęp jest bezpłatny.

Mistrzostwa Polski w Footvolley 2015

Philipiak Footvolley Polish Open odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2015 r. w Charzykowach. 10 lipca rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Footvolley. Cztery najlepsze drużyny Mistrzostw Polski awansują do turnieju głównego. W tegorocznej imprezie udział wezmą zawodnicy z Brazylii, a także reprezentacje Holandii, Niemiec, Norwegii, Włoch, oraz Belgii.

Relacja z Pucharu Bałtyku w Żukowie

W ostatni weekend czerwca, w Żukowie, odbyły się kolejne zmagania O Puchar Bałtyku. Żukowska impreza była już piątą z cyklu, która odbyła się na dwóch dystansach 5 km i 10 km.

King Oscar MTB Maraton

W gminie Gniewino, w niedzielę, 16 sierpnia będzie prawdziwe święto miłośników ścigania się na rowerach górskich. Zawodnicy King Oscar MTB Maraton będą mieli do pokonania pętle blisko 23 km.

Pazur Gryfa

Niezmierzone lasy pełne wzgórz, dolin, jarów, polan, z bogactwem fauny i flory, wśród nich zabytki przyrody i historii z pomnikami, zapomnianymi cmentarzami, starymi kaplicami i kryptami, starożytnymi kurhanami, grodziskami i osadami, pełne zagadkowych pałaców, starych młynów i linii kolejowych, a wszystko to wśród pomorskich rzek – oto idealny krajobraz do imprez na orientację. Jedną z nich jest odbywający się na ziemi słupskiej, w Damnicy, w sobotę, 25 lipca, Pazur Gryfa.

Dacron '70, czyli zlot jachtów

Akademicki Klub Morski w Gdańsku zaprasza na pierwszy w świecie zlot jachtów Nefryt oraz Albin Vega, pod nazwą Dacron '70, który odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2015 r.

Krokowski Lang Team

W ramach kolarskich zmagań, w Krokowej, w dniach 4-5 lipca, wystartuje kolejny etap Lang Team. Trasa przebiegać będzie malowniczymi terenami, ścieżkami i drogami leśnymi. Dodatkową atrakcją będzie strefa pozytywnych obrotów.

Lekkoatletyczny memoriał

XVIII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się na Stadionie Leśnym, w sobotę, 27 czerwca. Będzie można podziwiać zmagania byłych i obecnych medalistów mistrzostw świata, czołówkę polskich i zagranicznych lekkoatletów. Pula nagród wynosi 150 tys. zł.

Baltic Games

Największe wydarzenie sportów ekstremalnych w Polsce – Baltic Games – odbędzie się w Gdańsku, w dniach 14-16 sierpnia. W programie, poza zawodami deskorolkowymi i BMX-owymi, konkursy z nagrodami, targi z odzieżą i sprzętem.

XV Marsz śledzia

XV edycja Marszu Śledzia odbędzie się na wodach Zatoki Gdańskiej, w sobotę, 22 sierpnia 2015 r., o godz.8.00. Organizatorzy przewidują, że weźmie z nim udział blisko 100 śmiałków w kategoriach: nowicjusz, weteran, ratownik.