Aktualności

5. konkurs lotów Red Bull

Konstruktorzy i piloci najprzeróżniejszych obiektów latających będą mieli okazję zmierzyć się na pomysły i walczyć o względy jury oraz publiczności. Konkurs Lotów Red Bull, po raz piąty, zawita do Gdyni, w niedzielę, 16 sierpnia.

6. mistrzostwa Polski w skimboardingu

Otwarte Mistrzostwa Polski w Inland Skimboardingu odbędą się w Gdańsku, od 31 lipca do 1 sierpnia. Wezmą w nich udział najlepsi zawodnicy z wielu krajów. Wstęp jest wolny.

Wyścigi konne

Aż 6 dni pasjonujących gonitw koni galopujących, pokonujących przeszkody oraz kłusujących czeka miłośników wyścigów konnych. Po rocznej przerwie, na sopocki hipodrom powracają sportowe zmagania z nutką adrenaliny. Przez kolejne trzy weekendy, 11-12, 17-19 i 25-26 lipca 2015 r. , można będzie podziwiać pełnokrwiste rumaki. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Patronatem honorowym imprezę objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Plażowa zumba

Ciesząca się olbrzymią popularnością zumba weszła w letnią fazę. Zajęcia odbywają się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie, w środy, o godz. 17.00. Dodatkowo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na sportowe spotkania przy kąpielisku na Stogach, o godz. 11.00. Instruktorką jest Anna Cegłowska. Zajęcia są bezpłatne.

Nikon Cup Gdańsk

Sportowe emocje, gorący piasek na plaży w Gdańsku-Brzeźnie i 9 turniejów siatkówki plażowej, w których łączna pula nagród wynosi 14 tys. zł. Czwarta edycja Nikon Cup będzie trwać do 30 sierpnia. Wszystkie rundy będą rozgrywane w niedzielę. Udział w sportowych zmaganiach jest bezpłatny.

Letnie turnieje plażowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wspólnie z klubami: Lechia Gdańsk, Lotos Tref Gdańsk oraz RC Lechia Gdańsk dla sympatyków rozgrywek plażowych przygotował cykl turniejów, które będą rozgrywane przez całe lato. Zawody plażowej piłki nożnej, rugby i siatkówki odbędą się w lipcu i sierpniu.

Wyzwanie orła

Ekstremalny bieg z przeszkodami osadzony w historycznej scenerii wydarzeń września 1939 r. odbędzie się w Gdańsku, w sobotę,11 lipca. Bieg odbywać się będzie na dystansach 6 i 13 km, a dla najmłodszych 400 m.

BCT Gdynia Marathon 2015

Ekstremalne zawody w pływaniu na wodach Zatoki Puckiej odbędą się w dniach 21-23 sierpnia. Dla chętnych do wyboru – maraton Hel – Gdynia, wyścigi open i spalsh. Zapisy już ruszyły.

2. Pomorskie Święto Wisły

Pomorskie Święto Wisły odbędzie się, po raz drugi, na terenie pięciu powiatów – tczewskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego, świeckiego i nowodworskiego, siedmiu miast, i trzech gmin, w dniach 22-23 sierpnia. W wydarzeniu tym wezmą udział Gdańsk, Malbork, Kwidzyn, Gniew, Pelplin, Świecie, Subkowy oraz Tczew. Imprezę patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Krokowski Lang Team zakończony

W Krokowej zakończyły się dwudniowe kolarskie zmagania organizowane przez Czesława Langa. Wakacyjna pogoda zachęciła nie tylko rowerzystów, ale również wspaniałych kolarskich fanów. Miasteczko wyścigu pełne było żywiołowo dopingujących kibiców.

Moto Safety Day

Bezpieczeństwo na drodze i kultura motoryzacyjna, szczególnie latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wymarzony urlop, są niezwykle istotne. Już po raz 10. przy sopockim molo, w sobotę, 11 lipca, od godz. 12.00 odbędzie się Moto Safety Day. Na uczestników czeka wiele atrakcji: pokazy bezpiecznej jazdy, symulator jazdy Porsche oraz liczne konkursy z nagrodami.

Mistrzostwa Polski w rugby

W najbliższą niedzielę, 5 lipca, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni stanie się areną walki o złoty medal Mistrzostw Polski w rugby. Naprzeciw siebie staną sportowcy Arki Gdynia i Budowlanych Łódź, którzy w ostatnim, najważniejszym meczu sezonu, powalczą o tytuł najlepszej drużyny Polski sezonu 2014/2015. Wstęp jest bezpłatny.