Aktualności

Trzy trasy piesze i jedna do biegania. Sprawdź swoje umiejętności podczas rywalizacji na Ujeścisku

Chcesz zdrowo, aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przy okazji możesz nauczyć się czytać mapy. Swoje umiejętności sprawdzisz podczas rywalizacji 10 lutego 2019 r.

Rowerowy Maj 2019. Do końca lutego zgłoś drużynę i wykręć nagrody na rowerze

Urząd Miejski w Gdańsku już przyjmuje zgłoszenia drużyn do kolejnej edycji Rowerowego Maja. W zabawie mogą wziąć przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele – również z innych gmin. Chodzi o to, by jak najczęściej drogę do szkoły lub przedszkola pokonać na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach.

Biegiem z mapą przez lasy Kiełpina Górnego. Kolejny dzielnicowy Harpuś już w niedzielę

Dzielnicowa Impreza na Orientację to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdrowej aktywności na świeżym powietrzu. Harpuś w gdańskim Kiełpinie Górnym w niedzielę, 3 lutego 2019 r.

Żeglarstwo, morze i ludzie, którzy kochają pływać. Festiwal Filmów Żeglarskich w Gdyni

Na festiwalu będzie można poznać różne aspekty żeglarstwa i ludzi morza. W Gdyni 2 lutego 2019 r. zostanie wyświetlonych osiem filmów, opowiadających historie żeglarzy, szkutników oraz surferów, którzy na deskach chcieli opłynąć legendarny przylądek Horn.

Na narty za grosz. Wystarczy na stok pojechać Pomorską Koleją Metropolitalną

Stok narciarski w Wieżycy już działa. Te osoby, które przyjadą na narty pociągiem, będą mogły kupić skipass za 1 grosz. Wystarczy mieć ze sobą bilet kolejowy.

Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert – sport: „Szkolenia” oraz „Aktywizacja”

Informujemy o rozstrzygnięciu przez Zarząd Województwa Pomorskiego, uchwałą nr 48/16/19 z 22 stycznia 2019 r., otwartych konkursów ofert (ogłoszonych uchwałami nr 1302/7/18 i nr 1303/7/18 Zarządu Województwa Pomorskiego podjętymi w dniu 18 grudnia 2018 r.) pod nazwą: • „Wspieranie realizacji szkolenia i organizacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w województwie pomorskim w roku 2019"; • „Wspieranie realizacji zadań z zakresu sportu powszechnego aktywizujących mieszkańców województwa pomorskiego w roku 2019".

Wypadki morskie, pomoc żeglarzom i prawidłowe przygotowanie regat. Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa

Piąta edycja Żeglarskiej Konferencji Bezpieczeństwa odbędzie się 16 marca 2019 r. w Gdyni. Już teraz przyjmowane są zgłoszenia. Ośmiu fachowców opowie o konkretnych wydarzeniach, zjawiskach i problemach pod wspólnym hasłem „Studia przypadków". Pokażą wypadki, przybliżą tragedie, wskażą błędy i przykłady pozytywne.

Jesteś żeglarzem? Startujesz w regatach? Zapisz się na kurs w Akademii Regatowej

Teoretyczne wykłady z wielu żeglarskich dziedzin oraz praktyczne zajęcia na morzu. A na zakończenie próbne regaty. Zajęcia w Akademii Regatowej rozpoczynają się już 16 stycznia 2019 r.

Koncerty, licytacje i mikołaje na rowerach. Podczas 27. Finału WOŚP na Pomorzu gramy dla małych dzieci

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia 2019 r. Pomorskie, jak co roku włączyło się do akcji. Wolontariusze WOŚP pojadą Szybką Koleją Miejską za darmo, odbędą się akcje charytatywne i koncerty. W Gdańsku wystąpią Varius Manx i Blue Cafe, a w Gdyni ponownie Natalia Szroeder.

Jeśli nie chcesz zgubić się w mieście, naucz się, jak odczytywać mapy. Najbliższa okazja w niedzielę na gdańskim Krakowcu

Dla chętnych do wyboru są cztery trasy. Umiejętności można sprawdzić podczas rywalizacji w niedzielę, 13 stycznia 2019 r. na Krakowcu podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Niezwykła parada w Trójmieście. Mikołaje na rowerach będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. rowerzyści przebrani za Mikołajów przejadą z Gdańska do Gdyni. Mimo chłodnej pogody będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zbierać środki na sprzęt do szpitali dziecięcych.

Najlepsi młodzi sportowcy z Pomorza wyróżnieni. Stypendia marszałka dostanie ponad 50 osób

Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał młodych sportowców, którzy będą przez dziesięć miesięcy otrzymywać stypendia. Są wśród nich pływacy, piłkarze, biegacze, żeglarze, kolarze, a nawet gimnastycy. Wsparcie trafi również do sportowców z niepełnosprawnościami. Łącznie na stypendia sportowe samorząd przeznaczy ponad 220 tys. zł.

Archiwum wiadomości