Aktualności

Zgłoszenia do nagrody Wiktorowicza

Rozpoczęło się przyjmowanie nominacji do piątej już edycji nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza za 2015. Wyróżnienie zostało ustanowione w celu uhonorowania wyjątkowych dokonań żeglarskich, osiągnięć w dziedzinie wychowania morskiego młodzieży lub kształtowania świadomości morskiej. Kandydatury są przyjmowane do niedzieli, 14 lutego 2016 r. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna i medal.


Las-kompas w Łężycy

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza na biegi i marsze na orientację z kompasem i mapką w ręku. Najbliższe spotkanie w Łężycy, w sobotę, 6 lutego 2016 r., o godz. 10.30.


10. Kaszub Cup

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w dniach 6-7 lutego 2016 r. odbędzie się 10. tej zimy Ogólnopolski Turniej Kaszub Cup. W sportowych zmaganiach weźmie udział 20 zespołów z rocznika 2004, które w rywalizować będą o statuetkę Burczybasa.


Dzik na orientację

Masa przygód, niespodzianek i dobrej zabawy czeka na miłośników imprez na orientację. Najbliższe wydarzenie pod hasłem Dzik odbędzie się na gdańskim Niedźwiedniku, w sobotę, 6 lutego 2016 r. Zapisy trwają do środy, 3 lutego.


Kaszub Cup juniorów w Luzinie

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w sobotę, 30 stycznia 2016 r. podczas turnieju Kaszub Cup rywalizować będą najstarsi juniorzy. W sportowych zmaganiach weźmie udział 12 drużyn, które w rywalizować będą o statuetkę Burczybasa.


Ferie w Gdyni

Z myślą o najmłodszych Gdyńskie Centrum Sportu przygotowało wiele bezpłatnych atrakcji, które rozpoczną się 15 lutego i potrwają do 26 lutego 2016 r.


Zimowy Bieg z okazji Dnia Tczewa

Stowarzyszenie Biegający Tczew zaprasza wszystkich miłośników sportu, którym nie straszna zima, na bieg towarzyski organizowany z okazji Dnia Tczewa. Start sprzed Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie w sobotę, 30 stycznia 2016 r.


Dzień aktywnego seniora

Gdyńskie Centrum Sportu z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprasza wszystkich chętnych na drugą edycję Dnia aktywnego seniora, która odbędzie się w poniedziałek, 1 lutego 2016 r.


Ferie zimowe w Gdańsku

Tegoroczne ferie zimowe, które w województwie pomorskim będą trwać od 15 do 28 lutego 2016 r., zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Dzieci i młodzież mogą wybrać przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku ulubione aktywności sportowe. W programie zajęć m.in.: pływanie, hokej podwodny, judo dla najmłodszych, tenis ziemny, kometka, ratownictwo, żeglarstwo – wszystko w ciekawej formie treningów i warsztatów. Zajęcia są bezpłatne z wyjątkiem tych na pływalni, za które trzeba zapłacić jedynie symboliczną złotówkę.


Zostań wolontariuszem PZU Gdynia Półmaraton

PZU Półmaraton Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 18-20 marca 2016 r. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do dołączenia do grona wolontariuszy. Przygotowali dla nich zadania m.in. w biurze zawodów, w strefie mety, przy zabezpieczeniu trasy czy w centrum prasowym. Trwa rekrutacja.


4. edycja Energa Sailing

900 miejsc i ponad 6 tys. godzin bezpłatnych zajęć w 10 miastach czeka na dzieci, które wezmą udział w czwartej edycji ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing. Młodzi adepci będą uczyć się żeglowania na łódkach klasy Optimist oraz windsurfingu w formie cotygodniowych 3-godzinnych zajęć teoretycznych oraz praktycznych, na wodzie. Pierwsze zajęcia odbędą się, w poniedziałek, 29 lutego 2016 r.


Davis Cup Polska – Argentyna

Drużyna polskich tenisistów, po raz pierwszy w historii, zagra w grupie światowej Davis Cup by BNP Paribas. Rywalami Polaków będą Argentyńczycy, z mistrzem US Open 2009 – Juanem Martinem del Potro, na czele. Mecz odbędzie się w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, w dniach 4-6 marca 2016 r.


Archiwum wiadomości