Aktualności

Scandia Maraton Lang Team 2015 zakończony

Ostatnie wyścigi odbyły się w Kwidzynie, w sobotę, 3 października 2015 r. Najszybsi na dystansie grand fondo byli Wojciech Halejak oraz Magdalena Hałajczak. Finałowa edycja była jednocześnie ostatnią eliminacją Pucharu Polski w maratonie MTB. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej zostali Halejak oraz Magdalena Sadłecka.

Mali mistrzowie na start

Co robić, by rosło nam zdrowe i aktywne pokolenie? Jak zaszczepiać u najmłodszych miłość do sportu i ruchu? Czy dzięki programom aktywizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki wyrosną nam przyszli mistrzowie? W Hali Stulecia w Sopocie w poniedziałek, 5 października 2015 r. odbyła się inauguracja ogólnopolskiego programu Mały Mistrz.

W trosce o zdrowie mieszkańców

Rada dzielnicy Aniołki w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia jogi oraz warsztaty dla seniorów. Treningi jogi rozpoczynają się w poniedziałek, 5 października 2015 r., a warsztaty – we wtorek, 6 października 2015 r. Udział jest bezpłatny.

Harpuś w Gdyni-Leszczynkach

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 11 października 2015 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdyni-Leszczynkach.

Bieg 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty w Przyjaźni

Ostatni już wyścig w ramach cyklu Kaszuby Biegają odbędzie się w Przyjaźni koło Żukowa, w sobotę, 17 października 2015 r.

Bezpieczny basen dla najmłodszych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdańsku ogłaszają akcję profilaktyki bezpiecznej kąpieli, która jest realizowana w gdańskich szkołach. W ramach projektu organizowane są bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zapoznanie dzieci i młodzieży z możliwymi zagrożeniami, jakie mogą spotkać w czasie odpoczynku nad wodą, w tym również na lodzie.

Pomorski dogtrekking

Zawody pomorskiego pucharu dogtrekkingu odbędą się w sobotę, 3 października 2015 r. Impreza ta skierowana jest do wszystkich posiadaczy psów, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Wyścigi Łodzi Smoczych w Malborku

Przed nami X Długodystansowe Mistrzostwa Polski – Wyścigi Łodzi Smoczych, które odbędą się 3 października br. O wygraną uczestnicy będą walczyć juniorzy, seniorzy, amatorzy i kobiety. Zapraszamy w sobotę na Przystań OSiR w Malborku, przy ul. Parkowej. Zawody rozpoczynają się o 10.30.

Relacja z Garmin MTB Series w Gdańsku

Pierwsza część cyklu Garmin MTB Series odbyła się w Gdańsku, w niedzielę, 27 września 2015 r. W klasyfikacji zwyciężyli Piotr Rzeszutek i Katarzyna Łysek.

Niepodległościowy bieg z PKO BP

PPodczas święta niepodległości odbędzie się wielki finał PKO Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych. W środę, 11 listopada 2015 r. tysiące biegaczy podejmie wyzwanie i zmierzy się z 10-kilometrową trasą biegu. Dodatkowo, uczestnicząc w biegu, będzie można pomoc choremu Kacprowi.

Zawody konia wierzchowego

3 dni zawodów, 150 koni reprezentujących 11 państw. Tak w wielkim skrócie przedstawiają się Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które odbędą się na sopockim Hipodromie, w dniach 2-4 października 2015 r. Wstęp – wolny.

Rejs tylko dla orłów

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku ogłasza otwartą rekrutację na rejs, który odbędzie się od 12 do 18 października 2015 r. Wyprawa ta ma być podsumowaniem sezonu oraz stawieniem czoła jesiennemu Bałtykowi. Popłynąć może każdy, kto skończył 15 lat i spełni wymogi formalne organizatora, choć szczególnie dedykowany jest on doświadczonym żeglarzom. Ilość miejsc na rejs jest ograniczona.