Aktualności

Jesienne poruszenie w Gdyni

Bez względu na wiek i sprawność fizyczną każdy amator aktywności fizycznej może wziąć udział w specjalnie przygotowanych i bezpłatnych zajęciach sportowych. W programie Gdyńskiego Poruszenia zajęcia dla dzieci, dorosłych, kobiet w ciąży i seniorów m. in.: pilates, fitness, joga czy zumba.

Medialne regaty

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu organizuje regaty mediów. Żeglarskie zmagania będą rozgrywane na rozlewisku Wisły Śmiałej lub wodach Zatoki Gdańskiej w sobotę, 26 września 2015 r.

Kaszub Cup 2015/16 powraca

Wkrótce rozpoczną się rozgrywki piłkarskie najmłodszych i trochę starszych. Do Luzina powraca Kaszub Cup, czyli ogólnopolski turniej piłkarski. W pierwszym boju zmierzą się futboliści z rocznika 2007, już 14-15 listopada 2015 r.

MTB Maraton Gdynia

MTB Gdynia Maraton 2015 to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się na górskich trasach i leśnych drogach. Zawody zostaną zorganizowane na terenie malowniczego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, ze startem i metą w Gdyni. Początek rowerowych zmagań w sobotę, 17 października 2015 r.

Aktywuj się… na rowerze

Specjalnie dla fanów kolarstwa górskiego i przełajowego na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego raz w tygodniu będą organizowane treningi prowadzone przez kolarskich mistrzów – Bartosza i Roberta Banachów. Dla chętny będzie grupa początkująca, której zajęcia odbywać się będą w poniedziałki o godz. 18.00 oraz średnio zaawansowana, której spotkania będą w środy o godz. 17.00.

Piknik ekologiczny w Gdańsku

Miasto bliżej wody to hasło przyświeca tegorocznemu piknikowi, który odbędzie się na przystani Żabi Kruk w Gdańsku w niedzielę, 20 września 2015 r. W programie znajdą się m.in.: warsztaty, prezentacje teatralne i muzyczne, działania artystyczne, konkursy oraz pokazy smoczych łodzi. Wstęp – wolny.

Z kijkami dla zdrowia

Jesień to czas dla fanów marszów z kijkami, którzy mogą złapać za sprzęt i wystartować w kolejnej edycji imprezy nordic walking. Zawody odbędą się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Matemblewie w sobotę, 26 września 2015 r. i będą punktowane w ramach Pucharu Bałtyku. Do wyboru będzie jedna z dwóch tras: 5 km i 10 km.

O Błękitną Wstęgę

Tradycyjnie w pierwszy weekend października Yacht Klub Stal Gdynia organizuje regaty, w których może wziąć udział wszystko co pływa i jest napędzane siłą wiatru. W sobotę, 3 października 2015 r. wystartuje 64. edycja Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. Zgłoszenia do sportowych zmagań ruszyły i będą trwać do środy 30 września 2015 r. Zawody patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Targi Motoryzacyjne 3TM

VII edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM odbędzie się w Ergo Arenie, w dniach 25-27 września 2015 r. Jest to najważniejsza i największa impreza motoryzacyjna w północnej Polsce, która przybliża ofertę najlepszych firm – dealerów samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, skuterów, quadów, a także propozycje z zakresu usług branży motoryzacyjnej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Grand Prix Trójmiasta

Grand Prix Trójmiasta jest to projekt sportowy skierowany dla mieszkańców aglomeracji, który zakłada współpracę Gdańska, Sopotu i Gdyni w celu propagowania zdrowego stylu życia. Poprzez aktywność fizyczną, a przede wszystkim biegi przełajowe i nordic walking, organizatorzy chcą zintegrować społeczność Trójmiasta i okolic oraz dać jej możliwość aktywnego spędzenia czasu. Sportowe zmagania rozpoczną się w Gdyni, 18 października 2015 r.

Jesienny Tułacz 2015

Lubisz maszerować lub jeździć na rowerze korzystając z mapy i kompasa? Masz dość siedzenia przed telewizorem czy komputerem? Bractwo Przygody Almanak po raz 24. organizuje nocny rajd na orientację. Jesienny Tułacz odbędzie się w okolicach Egiertowa, w dniach 3-4 października 2015 r. Zapisy trwają.

Miãtczé zlądowanié w Kornem

Lądowisko w Kornem niedaleko Kościerzyny, 19 września 2015 r. będzie areną podniebnych zmagań lotników. Podczas Szybowcowych Zawodów na Celność Lądowania „Miãtczé Zlądowanié" piloci będą prezentować swoje umiejętności w precyzyjnym lądowaniu. Na zwycięzców czekają nagrody. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego.