Aktualności

Szago w Osieku

Uczniowski Klub Sportowy Włóczykij z Osieka zaprasza do udziału w XI imprezie na orientację. Szago odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia 2016 r. Dla chętnych organizatorzy przygotowali trasy piesze i rowerowe. Trwają zapisy.


Harpuś w Gdańsku-Wrzeszczu

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 20 marca 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdańsku- Wrzeszczu.


Maratony Rowerowe Lang Team

Powraca cykl maratonów rowerowych MTB organizowanych przez Lang Team. Tegoroczne zmagania mają nową nazwę – Maratony Rowerowe Lang Team. Odbędzie się siedem edycji zawodów, cztery z nich w formule Skandia Maraton Lang Team. W województwie pomorskim gospodarzami kolarskich wyścigów będą Gdańsk, 21 maja, Krokowa 30 lipca oraz Kwidzyn, 1 października. Zapisy już ruszyły.


Piłkarska przyszłość z Lotosem wystartowała

Grupa Lotos wraz z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk zainaugurowały nowy etap programu szkolenia dzieci i młodzieży pod hasłem Piłkarska przyszłość z Lotosem. Uroczystość odbyła się 2 marca 2016 r. Program został objęty patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


X Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w niedzielę, 13 marca 2016 r. odbędzie się X Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino. Udział w tej jubileuszowej imprezie zapowiedziało 8 reprezentacji sołectw gminy Luzino: Milwino, Barłomino, Sychowo, Robakowo, Kochanowo, Kębłowo i Zelewo.


Puchar Rumi w biegu na orientację

W najbliższą sobotę, 12 marca 2016 r. przy Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się III runda pucharu Rumi 2015/2016 w sprinterskim biegu na orientację. W sportowych zmaganiach mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy chcą aktywnie, z mapą i kompasem, spędzić wolny czas.


Nadzieje polskiej piłki w Luzinie

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w sobotę, 12 marca 2016 r. odbędzie się, już po raz siódmy, turniej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego „Nadzieje Polskiej Piłki". W zawodach wezmą udział młodzi piłkarze z rocznika 2009/10. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Wiosenny Tułacz w Lęborku

Z mapą i kompasem można poruszać się pieszo i na rowerze. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób i trasę, która zachęci do zmierzenia się z własnymi słabościami. Z myślą o amatorach wysiłku fizycznego, bez względu na pogodę, Bractwo Przygody Almanak organizuje już po raz 25. imprezę na orientację. Wiosenny Tułacz, bo o nim mowa, odbędzie się w Lęborku, w sobotę, 2 kwietnia 2016 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Finał Jumpoff Hipodrom

Nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów jeździectwa. Ostatnie halowe zawody w skokach przez przeszkody w tym sezonie – finał Jumpoff Hipodrom – odbędą się w Sopocie, w dniach 18-20 marca 2016 r. Wstęp jest wolny. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Ostatni bieg City Trail w Gdyni

W najbliższą niedzielę, 13 marca 2016 r. odbędą się szóste i ostatnie w sezonie jesienno-zimowym zawody z cyklu przełajowych biegów Grand Prix City Trail. Tym razem biegacze będą rywalizować na gdyńskiej trasie. Dystans wynosi 5 km. Zapisy elektroniczne trwają.


Turniej Wushu w Gdyni

VII Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 9 w Gdyni, w sobotę, 12 marca, o godz. 10.00. Młodzi sportowcy będą rywalizować w konkurencjach form tradycyjnych ręcznych oraz form wykonywanych z bronią taką jak: kij, szabla, sztylety czy halabarda. Wstęp jest wolny.


Biegi w gdańskich dzielnicach

Nowy, kolejny cykl treningów biegowych przygotowanych dla mieszkańców gdańskich dzielnic zacznie się w poniedziałek, 14 marca 2016 r. Uzupełni on ofertę programu Aktywuj się realizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od 2013 r. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i będą trwać 90 min. Udział w nich będzie bezpłatny.


Archiwum wiadomości