Aktualności

Maraton rowerowy w Korzybiu

III edycja Maratonu Rowerowego Pomorza Środkowego odbędzie się w czwartek, 26 maja 2016 r. w Korzybiu, w gminie Kępice. Zostanie rozegrana na trasie przygotowanej w dwóch województwach – pomorskim i zachodniopomorskim. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do wtorku, 24 maja 2016 r., do godz. 23.59.


Zapisy do 32.Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców

Trwają zapisy do wojewódzkiego szczebla 32.Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka" rocznik 2001 i młodsi im. Stanisława Tymowicza. Eliminacje regionalne odbędą się w Pucku, Żukowie, Skarszewach, Smętowie Granicznym, Trąbkach Wielkich, Dzierzgoniu oraz Słupsku. Wojewódzki finał zostanie rozegrany na w Starogardzie Gdańskim we wtorek, 14 czerwca 2016 r. Wydarzenie honorowym patronatem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Maraton dla dzieci i młodzieży w Gdańsku

Dzień przed imprezą biegową dla dorosłych w Gdańsku, w sobotę, 14 maja 2016 r., w odbędzie się 2. PZU Gdańsk Maraton dla dzieci i młodzieży. Zapisy trwają do piątku, 6 maja 2016 r., do godz. 23.59 Obowiązuje limit 500 uczestników.


Kaszubska włóczęga 2016

Jeśli chętnie posługujesz się mapą i kompasem, to zainteresuje Cię możliwość udziału w kolejnej imprezie na orientację. Miłośników marszruty i jazdy na rowerze zaprasza Ocypel na Kociewiu, w którym w sobotę, 14 maja 2016 r. wystartuje jedenasta już edycja Kaszubskiej włóczęgi. Akademicki Klub Kadry GDAKK zachęca do udziału wszystkich chętnych, bez względu na wiek.


Kaszebe Runda

Rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy, którzy mają ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 195 km lub krótszymi – 125 km i 65 km odbędzie się po Szwajcarii Kaszubskiej w niedzielę, 29 maja 2016 r.


Zagraj w baśkę w Łebie

Mistrzostwa Kaszub w baśkę odbędą się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie, w najbliższą sobotę, 30 kwietnia 2016 r. W sportowej rywalizacji weźmie udział 200 sympatyków tej gry karcianej.


II Regaty Podróże bez Granic

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z niepełnosprawnością na drugi w tym roku wyjazd. Tym razem uczestnicy wyprawy będą poznawać tajniki żeglarstwa. II Regaty Podróży bez Granic odbędą się od 2 do 5 czerwca 2016 r. Podróż rozpocznie się w Gdyni.


European Cycling Challenge w Gdańsku

Gdańsk, po raz kolejny, bierze udział w European Cycling Challenge. Tym razem broni pierwszego miejsca i tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta. Rywalizacja startuje 1 maja 2016 r. i potrwa przez cały miesiąc. Na uczestników czekają nagrody.


Bieg wojowników na gdańskiej plaży

Jesteś odważny? Lubisz biegać? Nie boisz się ryzyka? Chcesz poczuć się jak komandos? Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowano biegi zadaniowe, które składają się z biegów dziennych i nocnych w Gdańsku-Brzeźnie. Pierwsza część cyklu odbędzie się 28 maja 2016 r., druga zaś – 11 listopada 2016 r. Chętni będą mieli do pokonania trasę po plaży. Zapisy trwają.


Aktywnie w tunelu pod Martwą Wisłą

Niezwykle ciekawie i sportowo zapowiada się dzień otwarty w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. W sobotę, 23 kwietnia 2016 r. zaplanowano wiele atrakcji dla miłośników jazdy na rowerze, biegania pieszych czy wędrówek. Trasa wynosi 2,5 km.


Konferencja „Pomorskie 4 kopyta”

W czwartek, 7 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się konferencja „Pomorskie 4 kopyta" poświęcona turystyce jeździeckiej w naszym regionie. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży z regionu.


VI Piknik z Iskrą

Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej organizuje niezwykłe sportowo-rekreacyjne wydarzenie. Zawody jeździeckie o puchar burmistrza Sztumu oraz VI Piknik z Iskrą odbędą się na terenie stadniny koni w Sztumskim Polu, niedzielę, 15 maja 2016 r.


Archiwum wiadomości