Aktualności

Las-kompas w Nowym Dworze Wejherowskim

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi po raz kolejny zaprasza na biegi i marsze z kompasem i mapką w ręku. Najbliższe spotkanie na orientację odbędzie się w Nowym Dworze Wejherowskim, w niedzielę, 15 maja 2016 r., o godz. 10.30.


Festiwal gier planszowych

Wszystkich fanów gier planszowych zaciekawi kolejna edycja ogólnopolskiego święta gier bez prądu, czyli Festiwal Gramy. Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich pasjonatów planszówek, osób poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie czasu i rodzin z dziećmi, na poznanie nowych gier czy wzięcie udziału w turniejach. Dwunasta edycja tej imprezy odbędzie się w Gdynia Arena, 28 i 29 maja 2016 r.


Charytatywny benefis Bogusława Kaczmarka

Bogusław Kaczmarek, były piłkarz i trener Lechii Gdańsk, po raz kolejny organizuje benefis, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza oraz Fundacji Pomorze Dzieciom. Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku w sobotę, 21 maja 2016 r. zmierzą się drużyny byłych podopiecznych Kaczmarka oraz Leo Beenhakkera. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Jeździecki piknik i kaszubskie skarby w Runowie

Pełen atrakcji weekend będzie można spędzić w Runowie na Kaszubach od 27 do 29 maja 2016 r. W programie, m.in. Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz piknik rodzinny Skarby Kaszub, w którego składa wejdą: strefa kultury, strefa smakoszy, strefa wystawców i edukacji, artystyczna scena pikniku oraz wioska fantazji i sportu. Wstęp i korzystanie z atrakcji są bezpłatne. Zawody patronatem honorowym, objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Rodzinny Bieg Gdańszczan

Tradycyjnie, podczas Święta Gdańska już po raz 11. odbędzie się Rodzinny bieg gdańszczan. Impreza będzie miał miejsce w sobotę, 28 maja 2016 r. Start i meta biegu będą zlokalizowane przy Targu Węglowym.


Sierakowicka’15

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Sierakowicach, w niedzielę, 22 maja 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 15 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Mistrzostwa Europy w Kettlebell Lifting

W Gdyńskim Centrum Sportu w dniach 11-15 maja 2016 r. odbędą się Mistrzostwa Europy w Kettlebell Lifting. Weźmie w nim udział ponad 500 profesjonalnych zawodników z całej Europy, którzy zmierzą się z własną wytrzymałością i spróbują wywalczyć miejsca na prestiżowym podium.


Cała Polska biega z mapą

W sobotę, 7 maja 2016 r., ok. 4 tys. osób, w 24 miastach w całym kraju, w województwie pomorskim – w Rumi, pobiegnie, po raz pierwszy w swoim życiu, na orientację. Zielony sport, tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. Udział jest bezpłatny.


Akrobatyczny spacer na Darze Młodzieży

Niezwykły spacer połączony z akrobacjami oraz trickami po rozciągniętej taśmie technicznej zawieszonej między rejami statku 25 metrów nad ziemią – tak zapowiadają się Mistrzostwa Red Bull Slackship. Najlepsi na świecie slacklinerzy m.in. z Brazylii, Estonii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji i Polski zaprezentują swoje umiejętności na największym polskim żaglowcu – Darze Młodzieży, w Gdyni, w niedzielę, 5 czerwca 2016 r. Wstęp jest wolny.


Rajd z kompasem w Orłowie

Miłośników pieszych wędrówek i amatorów jazdy na rowerze zainteresuje możliwość udziału w X jubileuszowym Rajdzie z kompasem, który odbędzie się w Gdyni-Orłowie, w dniach 28-29 maja 2016 r. Organizatorzy przygotowali zróżnicowane trasy, z których część dedykowana jest rodzinom z dziećmi oraz osobom początkującym, inne zaś są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych.


Trójmiejskie Gry Parkowe w Kiełpinie Górnym

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na czwartą w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w Kiełpinie Górnym, w niedzielę, 15 maja 2016 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.


Harpuś w Parku Regana

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 8 maja 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Parku prezydenta Ronalda Regana. Udział w wydarzeniu, w ramach akcji Cała Polska biega z mapą, jest bezpłatny.