Aktualności

Bieg morsa

V bieg morsa odbędzie się w Garczynie koło Kościerzyny, w niedzielę, 6 marca 2016 r. W programie: kąpiel morsów oraz marsz nordic walking. Uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal.


Gdyński Spiros na orientację

Pomorski Okręgowy Związek Biathlonu zaprasza na XV Gdyński maraton na orientację Spiros, który odbędzie się w dniach 11-12 marca 2016 r. Dla chętnych do udziału do wyboru będą trasy rowerowe i piesze. Obowiązują zapisy.


Mistrzostwa Kaszub oldbojów

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w sobotę, 19 marca 2016 r. odbędą się pierwsze mistrzostwa Kaszub dla oldbojów 35 + o puchar przewodniczącego pomorskiego LZS. W zawodach wezmą udział m.in. byli zawodnicy Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.


Śniegołazy nocą

Akademicki Klub Kadry GDAKK zachęca do udziału w XI edycji Śniegołazów, czyli długodystansowego, pieszego nocnego rajdu terenowego, który odbędzie się w nocy 27/28 lutego 2016 r. Uczestnicy przejdą 50,5 km odcinek pieszego szlaku kaszubskiego, który należy do jednych z najtrudniejszych tras turystyki na Kaszubach. Wyruszą dwie grupy – o tej samej godzinie, lecz z przeciwnych stron – jedna z Kartuz do Skorzewa, druga z Skorzewa do Kartuz.


Ciemno na orientację w Gdańsku

Miłośników przygód na orientację czeka nie lada gratka. W najbliższą sobotę, 20 lutego 2016 r., odbędzie się druga edycja marszu. Jak sama nazwa wskazuje impreza odbędzie się w scenerii nocnej.


Gdański City Trail

Piąte zawody z cyklu Grand Prix City Trail odbędą się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku w niedzielę, 14 lutego 2016 r.


11. Kaszub Cup

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie w sobotę, 13 lutego 2016 r. odbędzie się 11. Ogólnopolski Turniej Kaszub Cup. W sportowych zmaganiach wezmą udział zespoły z rocznika 199/2000, które w rywalizować będą o statuetkę Burczybasa.


Fit Festival

Zdrowie i uroda, a wszystko to połączone ze sportową rywalizacją – tak w wielkim skrócie przebiegać będzie kolejna edycja Fit Festivalu. Wydarzenie to odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich SA AmberExpo, w dniach 26 do 28 lutego 2016 r. Fit Festival został objęty patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Szachowe mistrzostwa młodzików

Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy, już po raz trzeci, organizuje Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach. Zawody odbędą się w Jastrzębiej Górze od 27 lutego do 6 marca 2016 r. Będą w nich brały udział dzieci, które uzyskały awans w makroregionach. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


4. edycja Kaszuby biegają

Wszystkich miłośników biegania oraz aktywnego spędzania czasu zainteresuje możliwość udziału w dwunastu niezależnych biegach w ramach cyklu Kaszuby biegają 2016. Imprezy te odbywać się będą w różnych miejscowościach województwa pomorskiego od kwietnia do października 2016 r., a minimalny dystans to ok. 10 km. Wydarzenie rozpocznie się prologiem w Chwaszczynie, w sobotę, 12 marca 2016 r.


Zapisz się na drugą edycję TriCity Trail

Lubisz biegać, ale brakuje Ci motywacji? A może spróbujesz biegać w grupie? Właśnie ruszyły zapisy do organizowanego w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym biegu górskiego na dystansie 80 km. Druga edycja zawodów TriCity Trail odbędzie się w niedzielę, 10 lipca 2016 r. Zapisy już trwają.


Itaka Ironkids

Zamiłowanie do sportu najlepiej budować od najmłodszych lat. Idea ta przyświeca organizatorom Itaka Ironkids – pierwszych w Polsce zawodów dla dzieci i młodzieży na licencji World Triathlon Corporation. Rywalizacja odbędzie się w ramach Herbalife Ironman 70.3 Gdynia w piątek, 5 sierpnia 2016 r. Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają bony wakacyjne. Zapisy do udziału dzieci i młodzieży już trwają.