Aktualności

Dla tych, którzy lubią maszerować lub jeździć na rowerze. Z kompasem, czyli jubileuszowy rajd na orientację

Dziewięć tras pieszych i rowerowych do wyboru będą mieli uczestniczy rajdu, którzy w weekend 22 i 23 września 2018 r. spotkają się w malowniczych okolicach Gniewina. To już 15. edycja sportowych zmagań z wykorzystaniem kompasu.

Niezwykły weekend na Stadionie Energa Gdańsk. Lokalne przysmaki, specjalnie piwo z hibiskusem, a do tego historyczny mecz piłki nożnej

Już w sobotę, 8 września 2018 r. na błoniach Stadionu Energa Gdańsk odbędzie się Pomorskie Święto Piwa, czyli Amber Fest. W niedzielę, 9 września gdańska Lechia w supermeczu zmierzy się z Karpatami Lwów. A wszystko to w towarzystwie foodtrucków i lokalnych przysmaków z Pomorza.

Ponad 200 tysięcy złotych na stypendia dla sportowców z Pomorza. Nabór wniosków trwa do połowy października

Stypendia marszałka województwa pomorskiego dla najlepszych sportowców z Pomorza przyznawane będą w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Wnioski można składać do 15 października 2018 r.

Katamarany fruwające nad wodą obserwuj w weekend z sopockiego molo

40 dwukadłubowych jednostek podczas dziewięciu wyścigów up and down dla każdej klasy. Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2018 odbędą się od 7 do 9 września.

Czesław Lang: „Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy”. Kolarska rywalizacja w Bytowie

73 km do pokonania na rowerze – tak zapowiada się Orlen Wyścig Niepodległości o puchar burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki, który odbędzie się w niedzielę, 9 września 2018 r.

Próba terenowa, ujeżdżenie i skoki przez przeszkody. Sopocki Hipodrom kończy lato jeździeckim triathlonem

Ogromny, liczący prawie czterdzieści hektarów teren Hipodromu zamieni się w arenę zmagań w ramach Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Od piątku 7 września do niedzieli 9 września 2018 r. rywalizować będzie ponad 100 zawodników z całego świata.

Z mapą przez dzielnice Gdańska. Harpuś w parku Reagana już w niedzielę

Cykl dzielnicowych imprez na orientację wraca po wakacyjnej przerwie. Pierwszy jesienny Harpuś już w niedzielę, 9 września 2018 r. w parku Reagana w Gdańsku.

Jeśli łyżwiarstwo szybkie, to tylko na Pomorzu. Do mistrzów z gdańskiego klubu dołączyli kolejni utytułowani zawodnicy

Do elity polskich panczenistów występujących w barwach GKS Stoczniowiec dołączyli Adrian Wielgat oraz Jan Świątek. Zawodnicy podpisali właśnie kontrakt z władzami klubu.

Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku odbyło się 31 sierpnia 2018 r. Nowoczesna klinika powstała na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi pacjenci z nowego szpitala skorzystają już w październiku tego roku.

W Gdyni rozpoczyna się polonijny zlot żeglarski z okazji stulecia niepodległości

Parada żaglowców i zwiedzanie jachtów to m.in. atrakcje dla mieszkańców i turystów odwiedzających Trójmiasto w ostatni wakacyjny weekend. Międzynarodowy Zlot Żeglarski rozpocznie się na pokładzie Daru Pomorza w piątek, 31 sierpnia i potrwa do 5 września 2018 r.

Aktywny i pyszny pomysł na rodzinny weekend. Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny

Rowerzyści poznają tajniki zbioru kaszubskiej żurawiny oraz zasmakują w przygotowanych z niej daniach. Trasa dwudniowego rajdu obejmuje okolice Kościerzyny i jest okazją do aktywnego włączenia się w V Festiwal Żurawiny.

Ergo Hestia Championships – Mistrzostwa Europy Windsurf-Foil. Kto wygra w Sopocie?

23 zawodników i sześć wyścigów w ciągu czterech dni. W zmaganiach bierze udział m.in. Przemysław Miarczyński. Wydarzenie potrwa do czwartku, 30 sierpnia 2018 r.

Archiwum wiadomości