Aktualności

Wiosenny Tułacz w Lęborku

Z mapą i kompasem można poruszać się pieszo i na rowerze. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób i trasę, która zachęci do zmierzenia się z własnymi słabościami. Z myślą o amatorach wysiłku fizycznego, bez względu na pogodę, Bractwo Przygody Almanak organizuje już po raz 25. imprezę na orientację. Wiosenny Tułacz, bo o nim mowa, odbędzie się w Lęborku, w sobotę, 2 kwietnia 2016 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Finał Jumpoff Hipodrom

Nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów jeździectwa. Ostatnie halowe zawody w skokach przez przeszkody w tym sezonie – finał Jumpoff Hipodrom – odbędą się w Sopocie, w dniach 18-20 marca 2016 r. Wstęp jest wolny. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Ostatni bieg City Trail w Gdyni

W najbliższą niedzielę, 13 marca 2016 r. odbędą się szóste i ostatnie w sezonie jesienno-zimowym zawody z cyklu przełajowych biegów Grand Prix City Trail. Tym razem biegacze będą rywalizować na gdyńskiej trasie. Dystans wynosi 5 km. Zapisy elektroniczne trwają.


Turniej Wushu w Gdyni

VII Otwarty Turniej Tradycyjnego Wushu odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 9 w Gdyni, w sobotę, 12 marca, o godz. 10.00. Młodzi sportowcy będą rywalizować w konkurencjach form tradycyjnych ręcznych oraz form wykonywanych z bronią taką jak: kij, szabla, sztylety czy halabarda. Wstęp jest wolny.


Biegi w gdańskich dzielnicach

Nowy, kolejny cykl treningów biegowych przygotowanych dla mieszkańców gdańskich dzielnic zacznie się w poniedziałek, 14 marca 2016 r. Uzupełni on ofertę programu Aktywuj się realizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od 2013 r. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i będą trwać 90 min. Udział w nich będzie bezpłatny.


Maraton MTB w powiecie słupskim

Klub Kolarski Morpol Racing zaprasza do udziału z maraton MTB, który odbędzie się w Łysomiczkach, w powiecie słupskim, w niedzielę 10 kwietnia 2016 r. Trasa rajdu poprowadzona zostanie przez leśne tereny Nadleśnictwa Leśny Dwór oraz Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Do wyboru są dwie trasy: mini – na dystansie 25 km i mega – na dystansie 50 km. A dla rodzin z dziećmi przygotowano paradę rowerową na dystansie 7 km.


Laureaci nagrody Wiktorowicza

Kapitan Piotr Kuźniar odebrał nagrodę im. kapitana Leszka Wiktorowicza – wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta Daru Młodzieży, wychowawcy wielu pokoleń polskich marynarzy. Zygmunt Choreń, konstruktor jachtowy, projektant największych żaglowców świata, w tym Daru Młodzieży, otrzymał nagrodę specjalną im. kapitana Leszka Wiktorowicza.


Ultramaraton Wieżyca – Sopot

Stowarzyszenie Aktywni w Trójmieście zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który odbędzie się w sobotę, 17 września 2016 r. Bieg zostanie przeprowadzony na dwóch dystansach – 100 km ze startem w Wieżycy i metą w Sopocie oraz 30 km ze startem w Gdańsku i metą w Sopocie.


Sarna na orientację w Gdyni

Preferujesz marsze z mapą? Masz ochotę na przygodę? Jeśli tak, to koniecznie weź udział w Sarnie na orientację. Wydarzenie będzie miało miejsce w Gdyni-Karwinach, w sobotę, 12 marca 2016 r.


Relacja z pucharu Wieżycy w slalomie

W sobotę, 5 marca 2016 r. odbył się, już po raz czwarty, puchar Wieżycy w slalomie. W zawodach uczestniczyło 34 zawodników – 9 kobiet i 25 mężczyzn.


Trójmiejskie gry parkowe w Złotej Karczmie

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na drugą w tym roku edycję biegów po lasach. Tym razem wszyscy chętni zmierzą się z własnymi słabościami na terenie Złotej Karczmy, w niedzielę, 13 marca 2016 r.


AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Trzecia edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk odbędzie się w niedzielę, 16 października 2016 r. Atestowana trasa o długości 21,0975 km, która wiedzie głównymi arteriami miasta będzie płaska i szybka. Start i meta zlokalizowane będą przy centrum wystawienniczym AmberExpo.


Archiwum wiadomości