Aktualności

Wrak Race 2016 w Kolibkach

Sportowa rywalizacja młodszych i trochę starszych pasjonatów motoryzacji odbędzie się w Kolibki Adventure Park w Gdyni, w dniach 16-17 kwietnia 2016 r. To propozycja dla mieszkańców Trójmiasta na niebanalne spędzenie czasu wolnego. Zapisy na wiosenną edycję Wrak Race trwają.


Europejski bieg w Gdyni

Bieg europejski z PKO Bankiem Polskim jest drugą z czterech tegorocznych edycji największego cyklu biegów ulicznych w kraju. Hasło wydarzenia brzmi „Pokonaj siebie!". Uczestnicy cyklu biegów będą rywalizować o nagrodę główną – samochód. Bieg główny na dystansie 10 km wystartuje w sobotę, 7 maja 2016 r., o godz. 15.00.


Puchar Bałtyku 2016

Biegi, marsze z kijkami, a może obie te dyscypliny. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie dystans i miejsce. Puchar Bałtyku, bo o nim mowa, zostanie rozegrany w kilkunastu miejscowościach województwa pomorskiego. Najbliższy bieg odbędzie się w Łężycach w sobotę, 13 sierpnia 2016 r. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Nordic walking w Sopocie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprasza wszystkich chętnych do przyjścia na zajęcia nordic walking. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 6 kwietnia 2016 r. Udział jest bezpłatny.


I Gdyński Dzień Zumby

Jednym z najpopularniejszych zajęć odbywających się w ramach Gdyńskiego Poruszenia jest zumba. Niezależnie od tego czy masz 5 czy 105 lat i lubisz się ruszać, to koniecznie weź udział w I Gdyńskim Dniu Zumby, który odbędzie się w hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu, w niedzielę, 10 kwietnia 2016 r. Wstęp – bezpłatny.


Zaprojektuj pływalnię olimpijską w Gdyni

50 m długości, 25 m szerokości oraz 2,5 m głębokości, a także ruchome dno, pomost i specjalną konstrukcję pozwalającą na szybką zmianę głębokości – takie są podstawowe założenia, które ma spełniać nowy basen olimpijski w Gdyni. Do niedzieli, 10 kwietnia 2016 r. potrwają konsultacje społeczne, które pozwolą stworzyć pływalnię spełniającą oczekiwania amatorów i profesjonalistów.


Regaty katamaranów w Sopocie

XIII edycja Energa Sopot Match Race będzie trwać od 26 do 30 lipca 2016 r. Sopockie regaty są najważniejszym międzynarodowym cyklicznym projektem żeglarski w Polsce. Rywalizować będą porównywane do żeglarskiej F1, niezmiernie szybkie i zwrotne katamarany M32.


Grand Prix w biegach górskich w Gdyni

Jeśli lubisz intensywny wysiłek fizyczny niezależnie od warunków atmosferycznych i ukształtowania terenu, to koniecznie weź udział w biegach górskich na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Te zawody, to nie przelewki. Dwie pętle leśnymi szlakami mają odpowiednio 5,25 km i 10,5 km, ale przewyższenia wynoszą nawet 20 m. Pierwszy bieg, już w sobotę, 2 kwietnia 2016 r. Zapisy trwają.


Otwarcie sezonu żeglarskiego w Łebie

Z wiatrem czy pod wiatr? Amatorzy wodnych atrakcji będą mieli okazję do inauguracji sezonu żeglarskiego, która pozwoli w pełni wykorzystać atrakcyjność turystyczną. Uroczystość odbędzie się w porcie jachtowym w Łebie, w sobotę, 16 kwietnia 2016 r.


Harpuś na Niedźwiedniku

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się na gdańskim Niedźwiedniku.


Masa Krytyczna pamięci Tomka Milewskiego

Niezwykłego człowieka upamiętniać będzie przejazd rowerowy, który odbędzie się w sobotę, 25 marca 2016 r. Marcową Masę Krytyczną stowarzyszenie Rowerowa Gdynia poświęci pamięci Tomka Milewskiego, zmarłego niedawno gorliwego propagatora ruchu rowerowego.


Triathlon Gdańsk

Pływanie, bieganie i jazda na rowerze tonie lada gratka dla wszystich miłośników triathlonów. Jeden z nich odbędzie się w Gdańsku, w niedzielę, 17 lipca 2016 r. W sportowych zmaganiach weźmie udział zarówno elita, jak i grupy wiekowe. Organizatorzy przygotowali oddzielne starty – elita będzie rywalizować w formule drafting, a grupy wiekowe w formule non-drafting.