Aktualności

IV runda pucharu Rumi w biegu na orientację

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza IV rundę pucharu Rumi w sprinterskim biegu na orientację. W sportowych zmaganiach mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy chcą aktywnie, z mapą i kompasem, spędzić wolny czas.Wydarzenie odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi, w sobotę, 23 kwietnia 2016 r., o godz. 10.30.


XIII leśny maraton rowerowy

Wszyscy miłośnicy dwóch kółek i sportowej rywalizacji mogą wziąć udział w XIII leśny maratonie rowerowym, który odbędzie się w Puszczy Darżlubskiej, w sobotę, 14 maja 2016 r. Zapisy trwają.


Łeba stawia na aktywnych

Tegoroczny majowy weekend w Łebie rozpocznie się już w sobotę, 30 kwietnia 2016 r. i będzie trwał 4 dni. W programie wiele atrakcji m.in.: mistrzostwa Kaszub w grze w Baśkę, jarmark sztuki i rękodzieła, pokazy ratownicze i koncerty muzyczne.


Trójmiejskie gry parkowe w Matemblewie

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną edycję Trójmiejskich Gier Parkowych. Tym razem ze swoimi słabościami zmierzą się miłośnicy biegów na orientację. Spotkają się w Gdańsku-Matemblewie, w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r.


Krokowska’10

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Żarnowcu, w niedzielę, 1 maja 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 10 km, które ma trwać ok. 80 min. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Żeglarski puchar 90-lecia Gdyni

W związku z obchodami jubileuszu 90-lecia Gdyni odbędzie się cykl regat o żeglarski puchar miasta. Środowisko żeglarskie przygotowało zawody pod wspólną nazwą: Regaty pod patronatem przewodniczącej rady miasta Gdyni o Żeglarski puchar 90-lecia Gdyni. Kolejna rywalizacja odbędzie się 24 i 25 czerwca 2016 r.


Harpuś w Gdyni-Gołębiewie

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się na w Gdyni- Gołębiewie.


Czas zacząć sezon tenisowy w Sopocie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zachęca do korzystania z kortów tenisowych od niedzieli, 1 maja 2016 r. Obiekt czynny jest codziennie w godz. 7.00.-22.00.


Biegowe Grand Prix dzielnic Gdańska

Biegowe Grand Prix dzielnic Gdańska powraca w nowej, lepszej odsłonie. Mieszkańcy takich dzielnic Gdańska jak Zaspa-Młyniec, Górny Wrzeszcz, Orunia – św. Wojciech – Lipce czy Siedlce – już po czwarty będą mogli rywalizować i walczyć o nagrody. Najbliższą okazję do zmagań będą mieli mieszkańcy Górnego Wrzeszcza w niedzielę, 26 czerwca 2016 r.


Konkurs konia wierzchowego w Sopocie

Trzydniowe międzynarodowe i krajowe zawody jeździeckie w trzech różnych dyscyplinach odbędą się na sopockim hipodromie od 29 kwietnia do 1 maja 2016 r. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego to gratka dla wszystkich miłośników jeździectwa. Wstęp na zawody jest bezpłatny.


Pieszo, na rowerze, w kajaku

Majówka to wspaniały okres na aktywne rozpoczęcie wypoczynku. Grupa Rowerowa 3miasto od 30 kwietnia do 3 maja 2016 r. przygotowała wiele atrakcji dla amatorów pieszych wędrówek, jazdy na rowerze i spływów kajakowych.


10 K Elite Sopot Run

W Sopocie, w niedzielę, 1 maja 2016 r. rusza pierwsza edycja nowej imprezy biegowej. Głównym jej celem jest pomoc młodym talentom sportowym. W 10-kilometrowej trasie Elite Sopot Run, poza Polakami, wezmą również udział obcokrajowcy.