Aktualności

Biegowe Grand Prix dzielnic Gdańska

Biegowe Grand Prix dzielnic Gdańska powraca w nowej, lepszej odsłonie. Mieszkańcy takich dzielnic Gdańska jak Zaspa-Młyniec, Górny Wrzeszcz, Orunia – św. Wojciech – Lipce czy Siedlce – już po czwarty będą mogli rywalizować i walczyć o nagrody. Najbliższą okazję do zmagań będą mieli mieszkańcy Górnego Wrzeszcza w niedzielę, 26 czerwca 2016 r.


Konkurs konia wierzchowego w Sopocie

Trzydniowe międzynarodowe i krajowe zawody jeździeckie w trzech różnych dyscyplinach odbędą się na sopockim hipodromie od 29 kwietnia do 1 maja 2016 r. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego to gratka dla wszystkich miłośników jeździectwa. Wstęp na zawody jest bezpłatny.


Pieszo, na rowerze, w kajaku

Majówka to wspaniały okres na aktywne rozpoczęcie wypoczynku. Grupa Rowerowa 3miasto od 30 kwietnia do 3 maja 2016 r. przygotowała wiele atrakcji dla amatorów pieszych wędrówek, jazdy na rowerze i spływów kajakowych.


10 K Elite Sopot Run

W Sopocie, w niedzielę, 1 maja 2016 r. rusza pierwsza edycja nowej imprezy biegowej. Głównym jej celem jest pomoc młodym talentom sportowym. W 10-kilometrowej trasie Elite Sopot Run, poza Polakami, wezmą również udział obcokrajowcy.


Zawody tańca irlandzkiego Gdynia 2016

Jedyne w Polsce międzynarodowe zawody tańca irlandzkiego odbędą się w Gdyni, w dniach 23-24 kwietnia 2016 r. Najlepsi tancerze z całej Europy przyjadą rywalizować o trofea i medale. Imprezę oceniać będą sędziowie z Wysp Brytyjskich, a zawodnikom akompaniować będzie popularny muzyk z Belfastu, Anthony Davis.


Festiwal skoku o tyczce w Gdyni

Klub Lekkoatletyczny Gdynia oraz Gdyńskie Centrum Sportu, już po raz dwudziesty pierwszy, zapraszają na Festiwal skoku o tyczce im. Walentego Wejmana. Rywalizacja przebiegać będzie w siedmiu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Udział zgłosiło ponad 100 zawodników z całego kraju. Zawody odbędą się w sobotę, 23 kwietnia 2016 r.


Najmocniejsze Ogniwo na wystawie

Muzeum Sopotu zaprasza w piątek, 15 kwietnia 2016 r. na wernisaż wystawy „Najmocniejsze Ogniwo. Historia sopockiego rugby" poświęconej triumfom Klubu Ogniwo na przestrzeni lat. Prezentacja czynna będzie do 17 lipca.


Sport pozytywny w Gdyni – warsztaty

Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają na warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektu „Wspieraj i wygrywaj. Sport pozytywny w Gdyni". Cykl spotkań zatytułowany Wsparcie dziecka w sporcie bez wywierania presji stanowi uzupełnienie harmonijnego rozwoju dziecka – zawodnika. Pierwsze spotkanie w czwartek, 5 maja 2016 r.


Turniej piłkarski w Skórczu

XIV amatorski turniej piłki nożnej odbędzie się na stadionie miejskim Skórczu, w niedzielę, 1 maja 2016 r. Gra odbędzie się w systemie pięciu zawodników i bramkarz. Kibice mile widziani.


Senior na fali

Centrum Wychowania Morskiego Związku Harcerstwa Polskiego w Gdyni zachęca wszystkich seniorów 55 + do aktywności fizycznej oraz pokazania, że żeglarstwo to nie tylko sport dla młodych. Żeglować można w każdym wieku. Przekonać do tego oraz zachęcić seniorów ma program „Senior na fali". Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek, 19 kwietnia 2016 r.


Gim show w Gdyni

W hali Gdynia Arena w sobotę, 23 kwietnia 2016 r. odbędzie się XI Międzynarodowy Festiwal Formacji Gimnastyczno-Tanecznych o Grand Prix prezydenta miasta Gdyni – Gim Show 2016. W zawodach wezmą udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat. Wstęp – wolny.


Cyklo Gdynia MTB 2016

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe zaprasza na zawody rowerowe Cyklo Gdynia MTB, które odbędą się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. w okolicach stadionu miejskiego. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: 28 i 42 km. A dla najmłodszych przygotowano Cyklo Gdynia MTB Kids.