Aktualności

Chcesz sprawdzić, czy pokonasz trasę 10 km w czasie krótszym niż pół godziny? Weź udział w 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej

Najstarszy bieg uliczny w Polsce to Bieg Westerplatte dla Niepodległej, który odbędzie się w niedzielę, 23 września 2018 r. Trasa biegu upamiętni drogę od wojny do wolności.

Trening umysłu, a może walka z czasem i stresem? Miłośnicy brydża spotkają się w Sopocie

Dziesięć dni sportowych zmagań, tysiąc zawodników i wiele logicznych szarad do rozegrania. 58. Międzynarodowy Kongres Bałtycki rozpoczyna się w piątek, 3 sierpnia 2018 r.

Jaki dystans można pokonać w upale? Uczestnicy Enea Ironman 70.3 Gdynia zmierzą się ze 113 kilometrami. Kibicuj, jeśli twoja kondycja nie pozwala na start

Pływanie, bieganie i jazda na rowerze czekają na miłośników sportowych wyzwań, które odbędą się od 3 do 5 sierpnia 2018 r. Do wygrania 50 slotów na mistrzostwa świata, które odbędą się w Nicei w 2019 r. Będą też sztafety triathlonowe oraz kids aquathon.

Trzej mistrzowie świata oraz najlepsi polscy żużlowcy spotkają się na torze w Gdańsku. Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi już w niedzielę

Pedersen, Janowski czy Doyle? A może Sajfutdinow lub Zmarzlik? Kto zostanie mistrzem? Do Gdańska przyjedzie czołówka najlepszej żużlowej ligi świata. Wielkie emocje na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku w niedzielę, 5 lipca 2018 r. Początek zawodów o godzinie 18.00.

25. Międzynarodowy Bieg św. Dominika 2018 już w sobotę. Przyjdź pod fontannę Neptuna i kibicuj najlepszym

Kobiety i mężczyźni będą mieli do pokonania 5 km. Zawodowcy, w ramach mistrzostw Polski mężczyźni, wystartują na dwa razy dłuższym dystansie. Tradycyjnie będzie też Prolog Goń św. Dominika. Wszystkie biegi odbędą się w sobotę, 4 sierpnia 2018 r.

Niespotykany widok na Zatoce Puckiej. Regaty drewnianych łodzi rybackich w Chałupach

Kaszubskie Łodzie pod Żaglami to impreza z 40-letnią tradycją. Poza wyścigiem tradycyjnych łodzi rybackich, czyli pomeranek, 29 lipca 2018 r. odbędzie się jarmark kaszubskiej sztuki, degustacja dań kuchni regionalnej oraz koncerty.

Lubisz leśne wędrówki? Umiesz czytać mapy? Harpuś na Wyspie Sobieszewskiej już w niedzielę

Dzielnicowa Impreza na orientację po raz pierwszy zawita na Wyspę Sobieszewską. Ostatni wakacyjny Harpuś w niedzielę, 29 lipca 2018 r.

Jeden z najlepszych mityngów lekkoatletycznych w Polsce. Piątek z XXI Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Co roku na stadion Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego przybywa kilkutysięczna publiczność, by podglądać zmagania najlepszych lekkoatletów z całej Polski i Europy. W piątkowe popołudnie 27 lipca 2018 r. warto zajrzeć na Stadion Leśny.

Przyjedź na Kaszuby i poczuj radość biegania. W Lipuszu wystartuje VI Pętla Tuszkowska Matka

VI Pętla Tuszkowska Matka w ramach cyklu Kaszuby Biegają wystartuje w sobotę, 28 lipca 2018 r. w Lipusz. Przyjadą biegacze z całej Polski, aby aktywnie spędzić czas i zmierzyć się z 11,5-kilometrową trasą.

Wakacje nad wodą? „Bezpieczeństwo to ostatnia rzecz, o jakiej myślimy, planując urlop” mówi ratownik WOPR

Według statystyk policyjnych, do kwietnia 2018 r. w województwie pomorskim utonęły już 23 osoby, a w całym kraju aż 196. Najwięcej z nich przebywało nad jeziorami, jednak zdarzały się też tragedie nad morzem. Najczęściej topią się osoby powyżej 51 roku życia, a wśród nich mężczyźni – prawie 70 proc. Dane statystyczne pokazują też proste zależności – im ładniejsza pogoda, tym więcej osób na plaży i więcej przypadków utonięć. Jak zatem dbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku?

Z mapą po plaży i przez lasy. Parkowe gry na orientację na Wyspie Sobieszewskiej

Znasz się na mapach? Chcesz aktywnie spędzić dzień? Przyjedź w niedzielę, 22 lipca 2018 r. do Sobieszewa i wystartuj w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację.

Próbny egzamin na prawo jazdy, symulator dachowania i alkogogle. Moto Safety Day w Gdyni

Jeśli uwielbiasz motoryzację, interesujesz się nowinkami technologicznymi lub chcesz spróbować swoich sił w egzaminie na prawo jazdy, musisz przyjść 28 lipca 2018 r. na skwer Kościuszki w Gdyni. Podczas 13. Moto Safety Day będzie można spotkać ekspertów i pasjonatów związanych z ruchem drogowym.

Archiwum wiadomości