Aktualności

Z mapą przez dzielnice Gdańska. Harpuś w parku Reagana już w niedzielę

Cykl dzielnicowych imprez na orientację wraca po wakacyjnej przerwie. Pierwszy jesienny Harpuś już w niedzielę, 9 września 2018 r. w parku Reagana w Gdańsku.

Jeśli łyżwiarstwo szybkie, to tylko na Pomorzu. Do mistrzów z gdańskiego klubu dołączyli kolejni utytułowani zawodnicy

Do elity polskich panczenistów występujących w barwach GKS Stoczniowiec dołączyli Adrian Wielgat oraz Jan Świątek. Zawodnicy podpisali właśnie kontrakt z władzami klubu.

Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku odbyło się 31 sierpnia 2018 r. Nowoczesna klinika powstała na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi pacjenci z nowego szpitala skorzystają już w październiku tego roku.

W Gdyni rozpoczyna się polonijny zlot żeglarski z okazji stulecia niepodległości

Parada żaglowców i zwiedzanie jachtów to m.in. atrakcje dla mieszkańców i turystów odwiedzających Trójmiasto w ostatni wakacyjny weekend. Międzynarodowy Zlot Żeglarski rozpocznie się na pokładzie Daru Pomorza w piątek, 31 sierpnia i potrwa do 5 września 2018 r.

Aktywny i pyszny pomysł na rodzinny weekend. Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny

Rowerzyści poznają tajniki zbioru kaszubskiej żurawiny oraz zasmakują w przygotowanych z niej daniach. Trasa dwudniowego rajdu obejmuje okolice Kościerzyny i jest okazją do aktywnego włączenia się w V Festiwal Żurawiny.

Ergo Hestia Championships – Mistrzostwa Europy Windsurf-Foil. Kto wygra w Sopocie?

23 zawodników i sześć wyścigów w ciągu czterech dni. W zmaganiach bierze udział m.in. Przemysław Miarczyński. Wydarzenie potrwa do czwartku, 30 sierpnia 2018 r.

Jeździsz do pracy, na zakupy czy randkę rowerem? Zbieraj punkty za kilometry w grze rowerowej i odbieraj nagrody

Od 1 września rowerzyści w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Tczewie będą rywalizować o nagrody indywidualne oraz drużynowe. Za kilometry przejechane na rowerze do pracy, na uczelnię oraz przejazdy rekreacyjne będą naliczane punkty. Ogólnopolska Gra Rowerowa potrwa przez dwa miesiące.

Rolkarskie i wrotkarskie święto w Gdańsku. Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

Każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek, może wziąć udział w sportowej rywalizacji. Tegoroczna 10. jubileuszowa edycja odbędzie się w Gdańsku w sobotę, 25 sierpnia 2018 r. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.

Ponad pół tysiąca osób przebiegnie 10-kilometrową trasę. Kaszuby Biegają 2018 w gminie Kolbudy

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. 550 zawodników z całej Polski po raz szósty pobiegnie w biegu w gminie Kolbudy na dystans dziesięciu kilometrów. Będzie też bieg przedszkolaka, oraz trasy dla młodzieży.

Najbardziej ekstremalny terenowy bieg w Polsce. Spróbuj pokonać własne słabości lub kibicuj najodważniejszym

Bieganie po parkowych alejkach to nic trudnego, ale bieganie w ekstremalnych warunkach, pokonywanie coraz to większych przeszkód, zmaganie się z własnymi słabościami to zadanie tylko dla najwytrwalszych. Bieg Morskiego Komandosa odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2018 r.

Wybierz trasę, jaką chcesz i weź udział w III Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Będominie

Rodziny z dziećmi mogą rywalizować na dystansie 20 km. Bardziej wprawieni w jeździe na dwóch kółkach mają do pokonania 40 km. Sportowa rywalizacja rozpocznie się i zakończy na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Rajd odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia 2018 r.

Jachty, prędkość, wiatr i woda. Wyścigi jeden na jeden. Niech wygra najlepszy!

Najbardziej widowiskowa rywalizacji jachtów pod żaglami potrwa od 22 do 25 sierpnia 2018 roku. Po raz 15. odbędą się Sopot Match Race 2018. Poza wyścigami będzie można popłynąć wodną taksówką oraz wybrać się w rejs motorówką lub żaglówką.

Archiwum wiadomości