Aktualności

Dzikie drużyny zagrają na boisku na Zaspie. Kibicuj i zobacz, kto tym razem wygra piłkarskie zmagania?

Jesienna edycja sportowej rywalizacji amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do Przerwy 0:1 odbędzie się na boisku przy ul. Meissnera 5 w Gdańsku sobotę, 13 października 2018 r. W rywalizacji wezmą udział sześcioosobowe zespoły.

Ruszają eliminacje do halowych zawodów JumpOFF w sopockim Hipodromie. Przyjdź i kibicuj swoim faworytom

Imprezy w Hipodromie Sopot odbywają się nie tylko latem. Już w ten weekend, 6 i 7 października 2018 r., ruszają eliminacje to do jesienno-zimowych halowych zawodów regionalnych w skokach przez przeszkody JumpOFF.

Poznali smak żeglarskiej przygody. W dziewiętnastu rejsach wzięło udział ponad 500 uczniów [POMORZE NA MORZE]

Akacja Pomorze na Morze trwała tydzień. Uczniowie pomorskich szkół pływali po Zatoce Gdańskiej na legendarnym pokładzie „Zawiszy Czarnego". Samodzielnie stawiali i zwijali żagle, myli pokład i pomagali kapitanowi w cumowaniu. Była też okazja do zwiedzania jednostki i poznania jej historii.

Baw się z mapą w Parku Reagana. Rodzinne Parkowe Gry na Orientację już w niedzielę

Spędź zdrowo niedzielne przedpołudnie i odpocznij wśród drzew. A do tego poznaj nadmorskie zakątki Gdańska i naucz się, jak czytać mapy. Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. XVIII epizod już w niedzielę, 7 października 2018 r. w Parku im. Reagana w na gdańskim Przymorzu.

Pierwszy bieg w siódmej edycji City Trail startuje już w niedzielę

Każdy z biegaczy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans. Dorośli – 5 km, a dzieci i młodzież od 300 m do 2 km. Bieg odbędzie się w niedzielę, 7 października 2018 r. w okolicach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Jachty na Zatoce Gdańskiej powalczą o Błękitną Wstęgę. Kto zdobędzie tę nagrodę

Prawie 50 jachtów w pięciu kategoriach weźmie udział w 67. Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 października 2018 r.

Ćwierć miliona złotych na sprzęt sportowy. Tak Pomorze wspiera przyszłych olimpijczyków

Wioślarze, judocy, rugbiści i wielu innych. Łącznie ponad 100 klubów sportowych z całego regionu reprezentujących 17 dyscyplin otrzyma wsparcie finansowe na zakup sprzętu do treningów. Do wydania jest 252 tys. zł. Dzięki temu przyszli olimpijczycy będą mieli coraz lepsze warunki do ćwiczeń.

Czesław Lang zaprasza uczestników maratonów rowerowych na kolarską rywalizację. Wielki finał w Kwidzynie już w sobotę

Od 42 do 88 km do pokonania na rowerze będą mieli kolarze, którzy wystartują w ostatniej w tym roku rywalizacji. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe odbędą się w Kwidzynie w sobotę, 29 września 2018 roku.

Pomorskie Szlaki Kajakowe po letniej metamorfozie. Nowe przystanie kajakowe, pomosty i stanice już gotowe [ZDJĘCIA I FILM]

Przez całe lato trwały prace na pomorskich szlakach kajakowych. Dzięki zrealizowanym inwestycjom powstała nowoczesna infrastruktura kajakowa. Miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać już m.in. z nowych przystani kajakowych na Słupi, Raduni i na Jeziorze Raduńskim.

Dzieciaki coraz chętniej ćwiczą w szkolnych klubach sportowych. Pomorskie SKS-y stawiane są za wzór

Na Pomorzu w ramach szkolnych klubów sportowych ćwiczy już ponad 20 tys. uczniów. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. Działania samorządu województwa zostały docenione podczas ogólnopolskiej konferencji programu SKS w Warszawie.

Spędź niedzielnie przedpołudnie wśród drzew i znajdź wszystkie punkty kontrolne. Rodzinne Parkowe Gry na Orientację w parku Przymorze

Jak nie zgubić się w lesie i w miejskiej dżungli? Jak czytać mapy? Przekonaj się biorąc udział w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację, które odbędą się w gdańskim parku Przymorze, 16 września 2018 r.

Od 300 metrów do 5 kilometrów. W zależności od wieku wybierz dystans dla siebie. Zapisy do biegów w ramach City Trail trwają

60 biegów w 10 lokalizacjach – Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu – tak zapowiada się siódma edycja City Trail. W Polsce sezon 2018/2019 rozpocznie się 29 września 2018 r. i potrwa do 24 marca 2019 r. Pierwszy bieg w Trójmieście w niedzielę, 7 października. Zapisy trwają.

Archiwum wiadomości