Aktualności

X Memoriał Andrzeja Grubby

Ogólnopolski Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych zostanie rozegrany w Hali 100-lecia Sopotu w dniach 11-12 czerwca 2016 r. W sportowych zmagania wezmą udział 32 reprezentacje ze szkół z całej Polski.


Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

W Żukowie, w niedzielę, 19 czerwca 2016 r. rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci i Młodzieży. III edycja składa się z 8 niezależnych turniejów rozgrywanych na terenie powiatów gdańskiego, kartuskiego i wejherowskiego.


II Półmaraton Wrotkarski

W Lęborku w niedzielę, 5 czerwca 2016 r. odbędzie się II Półmaraton Wrotkarski. Zawody są przeznaczone dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży od 12 do 15 lat. Główny dystans wyniesie 21 km.


Rajd matek w Gdyni

Na co dzień kierują, manewrują, omijają i pokonują przeszkody dziecięcymi wózkami. Tym razem jednak zasiądą za kierownicami większych maszyn. W niedzielę, 5 czerwca 2016 r. wystartują w Gdyńskim Rajdzie Matek. Zapowiada się prawdziwie rodzinna i sportowa impreza.


Zawody wiatrakowcowe zakończone

W II Ogólnopolskich Zawodach Wiatrakowcowych rozegranych w dniach 27-29 maja 2016 r, na lotnisku w Kornem k. Kościerzyny, wzięło udział 9 maszyn. Zwycięzcą został Michał Parkitny pilotujący wiatrakowiec MagniGyro M16, drugi był Dariusz Jankowski na BrakoGyro GT, trzeci – Marcin Majsterek latający polskim Zenem.


Kartuska’10

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby Biegają w Kartuzach, w sobotę, 18 czerwca 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 10 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Dogtrekking w Otominie

Kolejna runda Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu odbędzie się w Otominie, w sobotę, 4 czerwca 2016 r. Impreza ta skierowana jest do wszystkich posiadaczy psów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Dla uczestników przewidziane są nagrody.


Sopocki bieg pod górę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w biegu, który odbędzie się w sobotę, 11 czerwca 2016 r. Dystans wynosi 5,2 km.


Baltic Football Cup

Jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych turniejów piłkarskich odbędzie się w Gdyni, w dniach 5-6 czerwca 2016 r. W Baltic Football Cup wezmą udział zawodnicy urodzeni w 2004 r. i młodsi z Polski i zagranicy. Wstęp jest wolny.


Zawody w kolarstwie górskim

Garmin MTB Series – cykl zawodów w kolarstwie górskim – ponownie zawitał do województwa pomorskiego. Zawodnicy startują w trzech etapach tydzień po tygodniu i podobnie jak w poprzednich edycjach, klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów tych właśnie etapów. Do wyboru będą dwa dystanse – mini ok. 25 km, maxi ok. 50 km. 9 października 2016 r. kolarze spotkają się w Rumi.


Międzynarodowe zawody w skokach CSIO*****

Prawdziwe święto dla miłośników jeździectwa na najwyższym światowym poziomie będzie miało miejsce na sopockim hipodromie od 9 do 12 czerwca 2016 r. Przez cztery dni będzie można podziwiać rywalizację blisko 100 zawodników z 25 krajów oraz 250 koni pełnej krwi. W programie wydarzenia będą m.in. liczne pokazy, wystawy i zajęcia edukacyjne oraz szeroka oferta gastronomiczna.


Gdańsk Streetball Challenge

Kolejny sezon ulicznych rozgrywek koszykarskich wystartuje na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku, w sobotę, 5 czerwca 2016 r. Na zwycięzców czekają nagrody. Udział jest bezpłatny.


Archiwum wiadomości