Aktualności

Regaty Katamaranów Trzy Mola

Blisko 35 dwukadłubowych jednostek, czyli katamaranów klasy A, F-18, Hobie Cat 16 i Open weźmie udział w Regatach Katamaranów Trzy Mola. Wydarzenie to zaliczane jest do Pucharu Polski Katamaranów 2016 i odbędzie się w Sopocie, w dniach 28-29 maja. Planowane jest rozegranie 6 wyścigów dla każdej klasy.


Plażowa siatkówka biznesmenów

Beach Volleyball Business Cup 2016 to cieszący się coraz większą popularnością turniej, który odbędzie się na sopockiej plaży, w dniach 18-19 czerwca. Celem tego wydarzenia jest tworzenie unikalnej w skali kraju kultury biznesowej, która przyczynia się do budowania strategicznej przewagi rynkowej, oraz nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Puchar Bursztynowego Psa w Gdyni

Gdyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce, już po raz kolejny, organizuje zawody agility w ramach projektu Puchar Bursztynowego Psa. W sportowych zmaganiach weźmie udział ponad 200 drużyn. Pierwszy etap zawodów odbędzie się w Gdyni, 18 i 19 czerwca 2016 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Pobiegnij do źródeł

Doskonała alternatywna dla biegów masowych, a przy tym dystanse dla amatorów i profesjonalistów, czyli odpowiednio 3 i 10 km – tak zapowiada się III Bieg do Źródeł, który odbędzie się, w jelitkowskim parku, w sobotę, 4 czerwca 2016 r. Wśród atrakcji także piknik rodzinny.


Kolarze szosowi w Sopocie

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe zaprasza na wyścig kolarstwa szosowego Elite Gym Cyklo Sopot, który odbędzie się w niedzielę 19 czerwca 2016 r. Rywalizacja na dystansie 5,2 km odbędzie się na pętli Reja.


III Wiosenny Bieg Łostowicki

W ramach ogólnopolskiej akcji Polska biega, w Gdańsku, w piątek, 3 czerwca 2016 r. odbędzie się III wiosenny bieg łostowicki. Wydarzenie organizują nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku. Wstęp – wolny.


Relacja z rowerowego Lang Teamu w Gdańsku

W Gdańsku, 21 i 22 maja odbyły się kolarskie zmagania organizowane przez Czesława Langa. Sobotni Skandia Maraton Lang Team, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski, wygrał Dariusz Batek. W rywalizacji kobiet, podobnie jak w ubiegłym roku, triumfowała Magdalena Sadłecka. W niedzielnym Colnago Lang Team Race na dystansie mini najszybsi okazali się Karolina Perekitko oraz Arkadiusz Petka, który dzień wcześniej triumfował również w Skandia Maraton Lang Team. A na dystansie maxi najlepsze czasy osiągnęli Agnieszka Sikora i Bartosz Banach.


XXVII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym

XXVII Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym odbędą się w Sopocie w dniach 18-19 czerwca 2016 r. W zawodach weźmie udział blisko 300 sportowców. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Nocny Bieg Świętojański

Kolejny, trzeci już, bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni odbędzie się z okazji święta ulicy Świętojańskiej w nocy z 17 na 18 czerwca 2016 r. Zawodnicy, pokonując trasę 10 km, przemierzą najpiękniejsze miejsca miasta. Start biegu o godz. 23.59.


Kaszubski Bieg Lesoków

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Szemudzie, w niedzielę, 11 czerwca 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 10 km, na które przewidziano 90 min. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Zawody wiatrakowców w Kornem

Na lądowisku w Kornem koło Kościerzyny w dniach 27-29 maja 2016 r. zostaną rozegrane II Ogólnopolskie Zawody Wiatrakowcowe. Konkurs to wymiana doświadczeń budowniczych i sympatyków wiatrakowców oraz spotkanie pilotów i dobra zabawa.


Otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku

Amatorzy wodnych atrakcji będą mieli okazję do inauguracji sezonu żeglarskiego, która pozwoli w pełni wykorzystać atrakcyjność turystyczną miasta. Uroczystość odbędzie się nad Motławą w Gdańsku, w sobotę, 21 maja 2016 r.


Archiwum wiadomości