Aktualności

Wakacyjny Tułacz w Kartuzach

Lubisz maszerować lub jeździć na rowerze korzystając z mapy i kompasu? Masz dość siedzenia przed telewizorem czy komputerem? Bractwo Przygody Almanak organizuje dzienny rajd na orientację. Wakacyjny Tułacz odbędzie się w Kartuzach, w sobotę, 18 czerwca 2016 r.


Do Przerwy 0:1

Wiosenna edycja sportowych zmagań amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do Przerwy 0:1 odbędzie się na boiskach na gdańskim Przymorzu i Zaspie w sobotę, 18 czerwca 2016 r. W rywalizacji będą uczestniczyć sześcioosobowe zespoły. Wydarzenie honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Harpuś na Oruni

Kolejna i ostatnia przed wakacjami z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w parku na gdańskiej Oruni.


Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk

Cztery dni fanatycznej zabawy wypełnione żeglarskimi atrakcjami tak zapowiada się 20. jubileuszowy Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk. Wydarzenie odbędzie się od 30 czerwca do 3 lipca 2016 r. W bogatym programie znajdą się m.in.: Szanty pod Żurawiem, Parada Żagli czy inscenizacja morskiej potyczki na wodach Motławy. Mieszkańcy i turyści będą mogli zwiedzać żaglowce oraz wziąć udział w rejsach po Zatoce Gdańskiej.


I Rodzinny Piknik Rowerowy

Na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w niedzielę, 19 czerwca 2016 r. odbędzie się Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa przejazdu będzie przebiegać drogami gruntowymi i leśnymi duktami, wśród najpiękniejszych jezior i mokradeł w okolicach Bieszkowic. To propozycja skierowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi, które samodzielnie jeżdżą już na rowerach lub są wożone w fotelikach i w przyczepkach. Głównym celem wypadu jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze rodzinnego pikniku.


Wodna Fiesta w Gdańsku

Kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, motorówki lub skutery, czyli mnóstwo wodnej rozrywki dla każdego, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną – tak zapowiada się Wodna Fiesta, która odbędzie się w Gdańsku, 18 i 19 czerwca 2016 r. Dla chętnych przygotowano warsztaty i spotkania z mistrzami. Większość atrakcji dostępna będzie bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.


Trójmiejskie Gry Parkowe na Strzyży

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w gdańskiej dzielnicy Strzyża, w sobotę, 11 czerwca 2016 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.


Rowerowy rajd wokół Gniewina

Wyścig dedykowany amatorom szosowego ścigania się o różnym poziomie wytrenowana na dwóch dystansach do wyboru: mega 46 km i maxi 92 km odbędzie się, w niedzielę, 10 lipca 2016 r. Trasa Czymanowo – Gniewino – Bychowo – Prusewo – Nadole – Czymanowo to 23 km pętla, która biegnie przez malownicze tereny. Najbardziej wymagającym odcinkiem trasy jest stromy podjazd pod zbiornik żarnowiecki.


44. Memoriał Żylewicza

Memoriał Żylewicza to mityng lekkoatletyczny rangi EAA realizowany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk od 1973 r. Wydarzenie poświęcone pamięci wybitnego trenera i działacza odbędzie się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w sobotę, 11 czerwca 2016 r. Wstęp jest wolny.


ITF Futures Pro Men’s Sopot Cup

Międzynarodowy Turniej Tenisowy ITF Futures Pro Men's Sopot Cup trwa do 12 czerwca 2016 r. W turnieju głównym wystartują zawodnicy z Niemiec, Holandii, Czech, Włoch, Francji, Finlandii, Szwecji. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka. Wstęp – wolny.


II Puchar Polski Psów Ratowniczych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku przy współpracy z Sekcją Psów Ratowniczych WOPR, miejskim WOPR w Gdańsku zapraszają właścicieli psów szkolonych w ratownictwie oraz wszystkich chętnych właścicieli czworonogów do udziału w Pucharze Polski Psów Ratowniczych, który odbędzie się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie, w sobotę, 11 czerwca 2016 r.


Regaty w gdańskiej marinie

Doskonała okazja do rywalizacji żeglarzy oraz integracji podczas dwudniowych zawodów, które odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej, w weekend, 11 i 12 czerwca 2016 r. Wśród zawodników, poza reprezentantami Polski, znajdą się również reprezentanci Szwecji, Niemiec i Rosji. Dodatkową atrakcją będzie sobotni koncert szantowy.