Aktualności

Piłkarskie mistrzostwa drużyn sołeckich w Luzinie

Mistrzostwach Pomorza Drużyn Sołeckich Ludowych Zespołów Sportowych w halową piłkę nożną odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, w niedzielę, 13 listopada 2016 r.


Pieszo czy na rowerze, czyli rajd z dębem

XVIII Rajd Liścia Dębu odbędzie się na terenie powiatów lęborskiego i wejherowskiego. Chętni 15 i 16 października 2016 r. będą mogli zmierzyć się z własnymi słabościami pokonując wyznaczoną trasę pieszo lub na rowerze.


IV E(x)plory Week o innowacjach w sporcie

W Gdyni, 5 i 6 października 2016 r. będzie miała miejsce IV edycja Kongresu E(x)plory. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą „Innowacje w sporcie". Zaproszono najwybitniejszych przedstawicieli światów innowacji, nauki i biznesu, innowatorów i start-upowców, którzy dzisiaj zmieniają otaczającą nas rzeczywistość i są źródłem inspiracji, ale również wiary i siły w swoje możliwości, pomysły i projekty.


Puchar Bursztynowego Psa – II etap

Gdyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce, już po raz kolejny, organizuje zawody agility w ramach projektu Puchar Bursztynowego Psa. W sportowych zmaganiach weźmie udział ponad 200 drużyn. Drugi etap zawodów odbędzie się w Gdyni, 1 i 2 października 2016 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Sportowy konkurs plastyczny

Twoje dziecko lubi malować, rysować, wyklejać? A może lubi sport? Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Move up to be healthy and happy (Ruszaj się aby być zdrowym i szczęśliwym) organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas II szkół podstawowych. Jak spędzam wolny czas po szkole – to pytanie jest jednocześnie jego tematem. Zgłoszenia można nadsyłać do środy, 5 października 2016 r. Technika wykonania prac jest dowolna, a format – A 4.


Biegi przełajowe w Lęborku

Do miast, w których ludzie lubią biegać po raz kolejny dołącza Lębork. W sobotę, 24 września 2016 r. wystartuje pierwszy z pięciu biegów sezonu 2016-2017. Wydarzenia odbywa się w ramach 6. Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka.


Żeglarskie mistrzostwa w klasach olimpijskich

Po raz szósty Górki Zachodnie w Gdańsku od 22 do 25 września 2016 r., będą areną mistrzostw Polski seniorów w żeglarstwie w klasach olimpijskich – RS:X kobiet i mężczyzn, Laser Standard, Laser Radial, Finn, 470 kobiet i mężczyzn oraz 49er. W wydarzeniu weźmie udział ponad 150 zawodników z Polski, Szwecji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Rosji.


Harpusie orientują się na Leszczynkach

Kolejna i pierwsza po wakacjach z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 2 października 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdyni-Leszczynakach.


Kijki w dłoń! Maszeruj w Matemblewie

Jesień to czas, kiedy amatorzy nordic walking częściej wyruszają z kijkami. Kolejna edycja marszu odbywająca się w ramach cyklu Puchar Bałtyku wystartuje z gdańskiego Matemblewa w niedzielę, 25 września 2016 r. Chętni, w zależności od formy czy umiejętności, będą mieli do wyboru dwa dystanse 5 i 10 km.


Rodzinne pływanie w Sopocie

Pływanie przez Tobą i Twoimi najbliższymi nie ma żadnych tajemnic? A może cenisz sportową rywalizację i chciałbyś zmierzyć się z innymi rodzinami? X Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2016 odbędą się w Sopocie, w niedzielę, 9 października 2016 r. Miłośnicy pływania będą mogli zmierzyć się w rywalizacji rodzinnej i indywidualnej oraz mistrzostwach województwa pomorskiego.


Z mapą i kompasem po gdańskich Stogach

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w gdańskiej dzielny Stogi, w niedzielę, 25 września 2016 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.


Zgłoś kandydata do Kryształowego Żagla

Kryształowy Żagiel jest doroczną nagrodą Pomorskiego Związku Żeglarskiego dla najlepszych żeglarzy województwa pomorskiego. Wyróżnienie jest przyznawane od siedmiu lat, a zwycięzcy otrzymują nagrody finansowe. Kandydatów w 11 kategoriach można zgłaszać do piątku, 7 października 2016 r.


Archiwum wiadomości