Aktualności

Ćwierć miliona złotych na sprzęt sportowy. Tak Pomorze wspiera przyszłych olimpijczyków

Wioślarze, judocy, rugbiści i wielu innych. Łącznie ponad 100 klubów sportowych z całego regionu reprezentujących 17 dyscyplin otrzyma wsparcie finansowe na zakup sprzętu do treningów. Do wydania jest 252 tys. zł. Dzięki temu przyszli olimpijczycy będą mieli coraz lepsze warunki do ćwiczeń.

Czesław Lang zaprasza uczestników maratonów rowerowych na kolarską rywalizację. Wielki finał w Kwidzynie już w sobotę

Od 42 do 88 km do pokonania na rowerze będą mieli kolarze, którzy wystartują w ostatniej w tym roku rywalizacji. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe odbędą się w Kwidzynie w sobotę, 29 września 2018 roku.

Pomorskie Szlaki Kajakowe po letniej metamorfozie. Nowe przystanie kajakowe, pomosty i stanice już gotowe [ZDJĘCIA I FILM]

Przez całe lato trwały prace na pomorskich szlakach kajakowych. Dzięki zrealizowanym inwestycjom powstała nowoczesna infrastruktura kajakowa. Miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać już m.in. z nowych przystani kajakowych na Słupi, Raduni i na Jeziorze Raduńskim.

Dzieciaki coraz chętniej ćwiczą w szkolnych klubach sportowych. Pomorskie SKS-y stawiane są za wzór

Na Pomorzu w ramach szkolnych klubów sportowych ćwiczy już ponad 20 tys. uczniów. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. Działania samorządu województwa zostały docenione podczas ogólnopolskiej konferencji programu SKS w Warszawie.

Spędź niedzielnie przedpołudnie wśród drzew i znajdź wszystkie punkty kontrolne. Rodzinne Parkowe Gry na Orientację w parku Przymorze

Jak nie zgubić się w lesie i w miejskiej dżungli? Jak czytać mapy? Przekonaj się biorąc udział w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację, które odbędą się w gdańskim parku Przymorze, 16 września 2018 r.

Od 300 metrów do 5 kilometrów. W zależności od wieku wybierz dystans dla siebie. Zapisy do biegów w ramach City Trail trwają

60 biegów w 10 lokalizacjach – Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu – tak zapowiada się siódma edycja City Trail. W Polsce sezon 2018/2019 rozpocznie się 29 września 2018 r. i potrwa do 24 marca 2019 r. Pierwszy bieg w Trójmieście w niedzielę, 7 października. Zapisy trwają.

Dla tych, którzy lubią maszerować lub jeździć na rowerze. Z kompasem, czyli jubileuszowy rajd na orientację

Dziewięć tras pieszych i rowerowych do wyboru będą mieli uczestniczy rajdu, którzy w weekend 22 i 23 września 2018 r. spotkają się w malowniczych okolicach Gniewina. To już 15. edycja sportowych zmagań z wykorzystaniem kompasu.

Niezwykły weekend na Stadionie Energa Gdańsk. Lokalne przysmaki, specjalnie piwo z hibiskusem, a do tego historyczny mecz piłki nożnej

Już w sobotę, 8 września 2018 r. na błoniach Stadionu Energa Gdańsk odbędzie się Pomorskie Święto Piwa, czyli Amber Fest. W niedzielę, 9 września gdańska Lechia w supermeczu zmierzy się z Karpatami Lwów. A wszystko to w towarzystwie foodtrucków i lokalnych przysmaków z Pomorza.

Ponad 200 tysięcy złotych na stypendia dla sportowców z Pomorza. Nabór wniosków trwa do połowy października

Stypendia marszałka województwa pomorskiego dla najlepszych sportowców z Pomorza przyznawane będą w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Wnioski można składać do 15 października 2018 r.

Katamarany fruwające nad wodą obserwuj w weekend z sopockiego molo

40 dwukadłubowych jednostek podczas dziewięciu wyścigów up and down dla każdej klasy. Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2018 odbędą się od 7 do 9 września.

Czesław Lang: „Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy”. Kolarska rywalizacja w Bytowie

73 km do pokonania na rowerze – tak zapowiada się Orlen Wyścig Niepodległości o puchar burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki, który odbędzie się w niedzielę, 9 września 2018 r.

Próba terenowa, ujeżdżenie i skoki przez przeszkody. Sopocki Hipodrom kończy lato jeździeckim triathlonem

Ogromny, liczący prawie czterdzieści hektarów teren Hipodromu zamieni się w arenę zmagań w ramach Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Od piątku 7 września do niedzieli 9 września 2018 r. rywalizować będzie ponad 100 zawodników z całego świata.

Archiwum wiadomości