Aktualności

Zdobądź srebrną szeklę w Lipie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wiela, Karsina i Okolic, Camping Półwysep Lipa oraz wójt gminy Karsin zapraszają na Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa. Zawody odbędą się w po raz 15. w sobotę, 27 sierpnia 2016 r. W programie wiele atrakcji m.in. – animacje i zabawy dla dzieci i dorosłych, zawody rodzinne, przejażdżki konne czy kaszubskie przysmaki.


Żeglarskie emocje uchwycone w kadrach

Jedyną w swoim rodzaju ekspozycję zdjęć, wykonanych podczas trzeciej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, można oglądać od 19 sierpnia do 4 września 2016 r. w gdyńskim Centrum Handlowym Klif. Wystawa to wspaniałe emocje, sportowe zacięcie i zmagania zawodników zatrzymane w kadrze.


IV Pomorskie Święto Wisły

Pomorskie Święto Wisły odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2016 r. (sobota-niedziela) na terenie dwóch powiatów – tczewskiego i sztumskiego oraz 9 miast: Gdańsk, Gniew, Grudziądz, Kwidzyn, Malbork, Pelplin, Świecie, Tczew i Wisła. Uczestnikami międzynarodowej imprezy będą goście z Ukrainy, Niemiec i Litwy i Polski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Być jak Krzysztof Hołowczyc… w Gdyni

Jesteś amatorem dynamicznej i widowiskowej jazdy samochodem? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności za kółkiem na ulicach miasta? To ostatni dzwonek na zapisy! W sobotę, 14 sierpnia 2016 r. na ulicach Gdyni odbędzie się niecodzienna impreza – Samochodowy Puchar Automobilklubu Morskiego.


„Generał Zaruski" zaprasza na pokład

W związku z dużym zainteresowaniem jesiennym rejsem jednego z najstarszych czynnych polskich żaglowców, armator statku – MOSIR Gdańsk – ogłasza otwartą rekrutację na dodatkowy, tygodniowy rejs w terminie 15-21 września 2016 r. Popłynąć może każdy kto ukończył 15. rok życia i jest fizycznie gotowy do pełnego udziału w rejsie szkoleniowym na tradycyjnym żaglowcu.


W Żukowie i Kolbudach kopią... ale piłkę!

Kuźnie młodych talentów – tak krótko można nazwać mniejsze i większe boiska piłkarskie na terenie całego Pomorskiego. To właśnie na nich przyszłe gwiazdy szlifują swoje talenty. W Żukowie i Kolbudach, 15 i 21 sierpnia 2016 r. będzie można podziwiać ich umiejętności podczas dwóch kolejnych turniejów Regioligi, czyli zmagań piłkarskich dla dzieci i młodzieży.


Baśka królową Luzina

W niedzielę, 14 sierpnia 2016 r., Luzino, będzie po raz pierwszy stolicą Baśki – kaszubskiej gry karcianej. W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy. Turnieje będą rozgrywane według obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport oraz Kopa sportowego.


Przyjedź na Moto Safety Day do Pszczółek

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kultura motoryzacyjna to przewodnie tematy Moto Safety Day, który w sobotę, 20 sierpnia 2016 r. odbędzie się na Autodromie Pomorze w Pszczółkach. Podczas 11. edycji imprezy będzie można m.in. porozmawiać z policjantami, zobaczyć pokazy jazdy na torze czy posłuchać muzyki. Nie zabraknie tez atrakcji i konkursów dla najmłodszych. Wstęp jest bezpłatny.


Finał Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2016 w Sopocie

W Sopocie, 13 i 14 sierpnia 2016 r. będą miały miejsce żeglarskie zmagania, które wyłonią pierwszego w dziejach polskiego żeglarstwa, klubowego mistrza Polski. Po udanym debiucie rozgrywek Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w roku 2015, Polski Związek Żeglarski postanowił nadać ligowej rywalizacji oficjalny tytuł mistrzowski.


FEN 13 Summer Edition: trening i ceremonia ważenia

Do gali FEN 13 Summer Edition jeszcze kilka dni, ale przedsmak wielkich emocji czekających kibiców w sobotę 13 sierpnia 2016 r. w Gdynia Arena będzie można poczuć już na poprzedzających ją wydarzeniach: czwartkowym media treningu (11 sierpnia) oraz piątkowej ceremonii ważenia zawodników (12 sierpnia). Oba wydarzenia sa otwarte dla publiczności, wstęp jest wolny.


Jak Polacy uratowali igrzyska olimpijskie podczas II wojny światowej

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprezentuje 5 sierpnia 2016 r. nową tymczasową wystawę zatytułowaną „Igrzyska za drutami", przygotowaną na czas sportowych zmagań w Rio de Janerio przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Równolegle tę samą wystawę, choć w ograniczonym zakresie, zaprezentuje także Muzeum Stutthof w Sztutowie.


Bieg o Złotą Górę

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby Biegają, na Złotej Górze koło Kartuz, w sobotę, 17 września 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.