Aktualności

Zawody w strzelaniu sportowym w Łebie

Eliminacje do mistrzostw Europy Baltic Cup 2016 w strzelaniu sportowym odbędą się w Łebie od 3 do 6 listopada 2016 r. W zawodach weźmie udział ponad 400 uczestników z kraju i z zagranicy. Podczas sportowych zmagań zostaną wyłonieni zwycięzcy 12 konkurencji pistoletowych i karabinowych w kategoriach wiekowych: młodzik, junior i senior.


Wytypuj sportowca, trenera i wydarzenie sportowe 2016

Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych zaprasza do zgłaszania kandydatur na 10 najpopularniejszych sportowców, 5 trenerów LZS i imprezę 2016 r. Termin nadsyłania nominacji upływa w sobotę, 15 października 2016 r.


Rusza jeździecki sezon zimowy na Hipodromie

Od października zawody na sopockim Hipodromie przenoszą się na krytą ujeżdżalnię – Halę Pomarańczową. Równocześnie, zgodnie z wprowadzoną kilka sezonów temu tradycją, startuje kolejna edycja cyklicznych zawodów halowych Jump off Hipodrom. Pierwsze zmagania w sobotę i niedzielę, 8 i 9 października 2016 r.


Wielka gonitwa małych ludzi

Gmina Kołczygłowy zaprasza wszystkich starszych i młodszych miłośników gonitw na tegoroczną edycję imprezy rodzinną Hubertus dla Dzieci, która odbędzie się Barnowie w niedzielę, 9 października 2016 r. W programie gry, zabawy i konkursy sprawnościowe.


VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha" w Słupsku zaprasza na VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie. Miłośnicy dwóch kółek, którym nie straszne niekiedy na trasie błoto i woda, powinni stawić się w niedzielę, 2 października 2016 r., na pl. Zwycięstwa.


Jesień na dwóch kółkach

Belta Team Gdańsk, MOSiR w Gdańsk oraz Rada Dzielnicy Chełm zapraszają wszystkich pasjonatów rowerów i aktywnego wypoczynku na trzecią rundę zmagań kolarskich w ramach cyklu Gdański Tour Bike'rów. Zawody odbędą się w niedzielę 2 października 2016 r. na terenie obiektu sportowego MOSiR przy ul. Zielonogórskiej 4 (Gdańsk Chełm).


Wystartuj w Biegu weselników w Somoninie

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Somoninie w sobotę, 22 października 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Podczas I Biegu Kamiennych Weselników zawodnicy będą mieli do pokonania 15 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Nordic walking i tenis dla sopocian

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprasza mieszkańców miasta, raz tygodniu, na bezpłatne zajęcia z nordic walking (środa) oraz tenisa stołowego (poniedziałek).


Piłkarskie mistrzostwa drużyn sołeckich w Luzinie

Mistrzostwach Pomorza Drużyn Sołeckich Ludowych Zespołów Sportowych w halową piłkę nożną odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, w niedzielę, 13 listopada 2016 r.


Pieszo czy na rowerze, czyli rajd z dębem

XVIII Rajd Liścia Dębu odbędzie się na terenie powiatów lęborskiego i wejherowskiego. Chętni 15 i 16 października 2016 r. będą mogli zmierzyć się z własnymi słabościami pokonując wyznaczoną trasę pieszo lub na rowerze.


IV E(x)plory Week o innowacjach w sporcie

W Gdyni, 5 i 6 października 2016 r. będzie miała miejsce IV edycja Kongresu E(x)plory. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą „Innowacje w sporcie". Zaproszono najwybitniejszych przedstawicieli światów innowacji, nauki i biznesu, innowatorów i start-upowców, którzy dzisiaj zmieniają otaczającą nas rzeczywistość i są źródłem inspiracji, ale również wiary i siły w swoje możliwości, pomysły i projekty.


Puchar Bursztynowego Psa – II etap

Gdyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce, już po raz kolejny, organizuje zawody agility w ramach projektu Puchar Bursztynowego Psa. W sportowych zmaganiach weźmie udział ponad 200 drużyn. Drugi etap zawodów odbędzie się w Gdyni, 1 i 2 października 2016 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Archiwum wiadomości