Aktualności

Do biegu! Gotowi? Start!

Gdańsk biega po raz ósmy wystartuje z brzeźnieńskiej plaży w niedzielę, 23 października 2016 r. W wydarzeniu może wziąć udział każdy bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Dla chętnych do wyboru są dwa dystanse, 3,3 lub 6 km.


Do Przerwy 0:1 w jesiennej scenerii

Jesienna edycja sportowych zmagań amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do Przerwy 0:1 odbędzie się na boiskach na gdańskim Przymorzu i Zaspie w sobotę, 15 października 2016 r. W rywalizacji będą uczestniczyć sześcioosobowe zespoły. Wydarzenie honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Turniej bokserski w Tczewie

XIV Turniej Bokserski w Tczewie odbędzie się w sobotę, 5 listopada 2016 r. jako upamiętnienie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach. W zawodach wezmą udział pięściarze z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Wstęp dla publiczności – wolny.


„Harpagan”, czyli zorientowani w terenie

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. 52. Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan", który potrwa od 14 do 16 października 2016 r., zaskoczy wyzwaniami na pięciu premierowych trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań dla twardzieli będzie Człuchów.


Zawody w strzelaniu sportowym w Łebie

Eliminacje do mistrzostw Europy Baltic Cup 2016 w strzelaniu sportowym odbędą się w Łebie od 3 do 6 listopada 2016 r. W zawodach weźmie udział ponad 400 uczestników z kraju i z zagranicy. Podczas sportowych zmagań zostaną wyłonieni zwycięzcy 12 konkurencji pistoletowych i karabinowych w kategoriach wiekowych: młodzik, junior i senior.


Wytypuj sportowca, trenera i wydarzenie sportowe 2016

Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych zaprasza do zgłaszania kandydatur na 10 najpopularniejszych sportowców, 5 trenerów LZS i imprezę 2016 r. Termin nadsyłania nominacji upływa w sobotę, 15 października 2016 r.


Rusza jeździecki sezon zimowy na Hipodromie

Od października zawody na sopockim Hipodromie przenoszą się na krytą ujeżdżalnię – Halę Pomarańczową. Równocześnie, zgodnie z wprowadzoną kilka sezonów temu tradycją, startuje kolejna edycja cyklicznych zawodów halowych Jump off Hipodrom. Pierwsze zmagania w sobotę i niedzielę, 8 i 9 października 2016 r.


Wielka gonitwa małych ludzi

Gmina Kołczygłowy zaprasza wszystkich starszych i młodszych miłośników gonitw na tegoroczną edycję imprezy rodzinną Hubertus dla Dzieci, która odbędzie się Barnowie w niedzielę, 9 października 2016 r. W programie gry, zabawy i konkursy sprawnościowe.


VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha" w Słupsku zaprasza na VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie. Miłośnicy dwóch kółek, którym nie straszne niekiedy na trasie błoto i woda, powinni stawić się w niedzielę, 2 października 2016 r., na pl. Zwycięstwa.


Jesień na dwóch kółkach

Belta Team Gdańsk, MOSiR w Gdańsk oraz Rada Dzielnicy Chełm zapraszają wszystkich pasjonatów rowerów i aktywnego wypoczynku na trzecią rundę zmagań kolarskich w ramach cyklu Gdański Tour Bike'rów. Zawody odbędą się w niedzielę 2 października 2016 r. na terenie obiektu sportowego MOSiR przy ul. Zielonogórskiej 4 (Gdańsk Chełm).


Wystartuj w Biegu weselników w Somoninie

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Somoninie w sobotę, 22 października 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Podczas I Biegu Kamiennych Weselników zawodnicy będą mieli do pokonania 15 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Nordic walking i tenis dla sopocian

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprasza mieszkańców miasta, raz tygodniu, na bezpłatne zajęcia z nordic walking (środa) oraz tenisa stołowego (poniedziałek).