Aktualności

Najlepsi młodzi sportowcy z Pomorza wyróżnieni. Stypendia marszałka dostanie ponad 50 osób

Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał młodych sportowców, którzy będą przez dziesięć miesięcy otrzymywać stypendia. Są wśród nich pływacy, piłkarze, biegacze, żeglarze, kolarze, a nawet gimnastycy. Wsparcie trafi również do sportowców z niepełnosprawnościami. Łącznie na stypendia sportowe samorząd przeznaczy ponad 220 tys. zł.

Biegiem w Nowy Rok. Pierwsza tegoroczna edycja City Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Rozpocznij zdrowo 2019 rok. Pobiegnij zimowymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kolejna edycja City Trail już najbliższą niedzielę, 6 stycznia 2019 r.

Cztery trasy do wyboru o różnych stopniach trudności. Harpuś na Zaspie

Nie masz planów na niedzielę? Może weźmiesz udział w imprezie na orientację już 6 stycznia 2019 r. Z mapą będą mogli zmierzyć się najmłodsi i trochę starsi. Organizatorzy zapraszają też rodziny z dziećmi. Tym razem uczestnicy spotkają się na gdańskiej Zaspie.

Ferie na lodowisku? Sprawdź, gdzie i kiedy wybrać się na łyżwy w Pomorskiem [NOWE MIEJSCA]

Bezpiecznie jeździć na łyżwach można tylko na specjalnie przygotowanych ślizgawkach, których w województwie pomorskim nie brakuje. Piruety i axle można ćwiczyć m.in. w Trójmieście, Chojnicach, Tczewie, Władysławowie i Wejherowie. W Lęborku, Ustce i Kwidzynie lodowiska są bezpłatne.

Siedem goli i wspaniała sportowa rywalizacja. Świetliki pożegnały 2018 rok

Tradycyjne piłkarskie pożegnanie starego roku odbyło się na bocznym boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku.

Mikołaje też grają w piłkę nożną. Turniej Do przerwy 0:1 już dzisiaj

Zimowy turniej dzikich drużyn to grudniowa tradycja. Oprócz piłkarskich emocji będą warsztaty dla młodzieży. Na turniej przyjadą również goście z Lechii Gdańsk. Zawody odbędą się w sobotę, 8 grudnia 2018 r. na boisku GOS na gdańskiej Zaspie.

Lubisz piesze wycieczki lub jazdę na rowerze? Weź udział w mikołajkowym Kompasie w Gdyni Karwinach

Jeśli potrafisz posługiwać się mapą i kompasem w sobotę, 8 grudnia 2018 r., nałóż czerwoną czapkę i weź udział w niezwykłym rajdzie na orientację. Dla chętnych do wyboru jest pięć tras pieszych i jedna rowerowa. Na szlaku każdy będzie miał okazję spotkać tajemniczego gościa.

Mikołajki na Pomorzu. Upominki, spektakle i wspólne zabawy [LISTA WYDARZEŃ]

W tym roku w mikołajki dzieci nie będą się nudzić. W wielu miejscowościach województwa pomorskiego będą czekać Mikołaje, upominki, rodzinne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych oraz zajęcia sportowe. W miastach zapalone zostaną świąteczne lampki oraz rozświetlone wielkie choinki. Świąteczna atmosfera zagości m.in. w Gdyni, Sopocie, Gdańsku, Słupsku, Wejherowie i Kartuzach.

Nocny marsz na orientację. Harce prezesa odbędą się w lasach w Otominie

Dla chętnych do wyboru 10 tras o różnym stopniu trudności i długości. Wszystkie marsze odbywają się po zmroku w nocy z piątku na sobotę, 14/15 grudnia 2018 r. Tym razem organizatorzy zapraszają do lasów w pobliżu Otomina.

Od 300 metrów do 5 kilometrów. Wybierz dystans dostosowany do wieku i możliwości i weź udział w trzecim biegu z cyklu City Trail w Gdańsku

Dla dorosłych przygotowano dystans 5 km, a dzieci i młodzież mogą wybrać od 300 m do 2 km. Bieg odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia 2018 r. w okolicach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Ponad dwa tysiące planszówek, kilkadziesiąt stołów do grania i pomysłów na czas wolny. Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

Podczas wyjątkowego festiwalu będzie okazja, by zagrać w planszowe nowości, wziąć udział w mistrzostwach szachów i popularnych gier, zobaczyć najlepszych cosplayerów i pokazy szermierki dawnej. Targi Gra i Zabawa, połączone z Festiwalem Gramy, odbędą się w weekend 24-25 listopada 2018 r. w AmberExpo w Gdańsku.

Cztery trasy do marszu i jedna do biegania, a każda z mapą. Sprawdź swoje umiejętności podczas rywalizacji w terenie

W jaki sposób precyzyjnie nawigować w miejskiej dżungli? Jak zdrowo i przyjemnie spędzić czas i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przekonasz się w niedzielę, 18 listopada 2018 r. w Osowej podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Archiwum wiadomości