Aktualności

Próba terenowa, ujeżdżenie i skoki przez przeszkody. Sopocki Hipodrom kończy lato jeździeckim triathlonem

Ogromny, liczący prawie czterdzieści hektarów teren Hipodromu zamieni się w arenę zmagań w ramach Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Od piątku 7 września do niedzieli 9 września 2018 r. rywalizować będzie ponad 100 zawodników z całego świata.

Z mapą przez dzielnice Gdańska. Harpuś w parku Reagana już w niedzielę

Cykl dzielnicowych imprez na orientację wraca po wakacyjnej przerwie. Pierwszy jesienny Harpuś już w niedzielę, 9 września 2018 r. w parku Reagana w Gdańsku.

Jeśli łyżwiarstwo szybkie, to tylko na Pomorzu. Do mistrzów z gdańskiego klubu dołączyli kolejni utytułowani zawodnicy

Do elity polskich panczenistów występujących w barwach GKS Stoczniowiec dołączyli Adrian Wielgat oraz Jan Świątek. Zawodnicy podpisali właśnie kontrakt z władzami klubu.

Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku odbyło się 31 sierpnia 2018 r. Nowoczesna klinika powstała na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi pacjenci z nowego szpitala skorzystają już w październiku tego roku.

W Gdyni rozpoczyna się polonijny zlot żeglarski z okazji stulecia niepodległości

Parada żaglowców i zwiedzanie jachtów to m.in. atrakcje dla mieszkańców i turystów odwiedzających Trójmiasto w ostatni wakacyjny weekend. Międzynarodowy Zlot Żeglarski rozpocznie się na pokładzie Daru Pomorza w piątek, 31 sierpnia i potrwa do 5 września 2018 r.

Aktywny i pyszny pomysł na rodzinny weekend. Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny

Rowerzyści poznają tajniki zbioru kaszubskiej żurawiny oraz zasmakują w przygotowanych z niej daniach. Trasa dwudniowego rajdu obejmuje okolice Kościerzyny i jest okazją do aktywnego włączenia się w V Festiwal Żurawiny.

Ergo Hestia Championships – Mistrzostwa Europy Windsurf-Foil. Kto wygra w Sopocie?

23 zawodników i sześć wyścigów w ciągu czterech dni. W zmaganiach bierze udział m.in. Przemysław Miarczyński. Wydarzenie potrwa do czwartku, 30 sierpnia 2018 r.

Jeździsz do pracy, na zakupy czy randkę rowerem? Zbieraj punkty za kilometry w grze rowerowej i odbieraj nagrody

Od 1 września rowerzyści w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Tczewie będą rywalizować o nagrody indywidualne oraz drużynowe. Za kilometry przejechane na rowerze do pracy, na uczelnię oraz przejazdy rekreacyjne będą naliczane punkty. Ogólnopolska Gra Rowerowa potrwa przez dwa miesiące.

Rolkarskie i wrotkarskie święto w Gdańsku. Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

Każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek, może wziąć udział w sportowej rywalizacji. Tegoroczna 10. jubileuszowa edycja odbędzie się w Gdańsku w sobotę, 25 sierpnia 2018 r. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.

Ponad pół tysiąca osób przebiegnie 10-kilometrową trasę. Kaszuby Biegają 2018 w gminie Kolbudy

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. 550 zawodników z całej Polski po raz szósty pobiegnie w biegu w gminie Kolbudy na dystans dziesięciu kilometrów. Będzie też bieg przedszkolaka, oraz trasy dla młodzieży.

Najbardziej ekstremalny terenowy bieg w Polsce. Spróbuj pokonać własne słabości lub kibicuj najodważniejszym

Bieganie po parkowych alejkach to nic trudnego, ale bieganie w ekstremalnych warunkach, pokonywanie coraz to większych przeszkód, zmaganie się z własnymi słabościami to zadanie tylko dla najwytrwalszych. Bieg Morskiego Komandosa odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2018 r.

Wybierz trasę, jaką chcesz i weź udział w III Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Będominie

Rodziny z dziećmi mogą rywalizować na dystansie 20 km. Bardziej wprawieni w jeździe na dwóch kółkach mają do pokonania 40 km. Sportowa rywalizacja rozpocznie się i zakończy na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Rajd odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia 2018 r.

Archiwum wiadomości