Aktualności

Lubisz piesze wycieczki lub jazdę na rowerze? Weź udział w mikołajkowym Kompasie w Gdyni Karwinach

Jeśli potrafisz posługiwać się mapą i kompasem w sobotę, 8 grudnia 2018 r., nałóż czerwoną czapkę i weź udział w niezwykłym rajdzie na orientację. Dla chętnych do wyboru jest pięć tras pieszych i jedna rowerowa. Na szlaku każdy będzie miał okazję spotkać tajemniczego gościa.

Mikołajki na Pomorzu. Upominki, spektakle i wspólne zabawy [LISTA WYDARZEŃ]

W tym roku w mikołajki dzieci nie będą się nudzić. W wielu miejscowościach województwa pomorskiego będą czekać Mikołaje, upominki, rodzinne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych oraz zajęcia sportowe. W miastach zapalone zostaną świąteczne lampki oraz rozświetlone wielkie choinki. Świąteczna atmosfera zagości m.in. w Gdyni, Sopocie, Gdańsku, Słupsku, Wejherowie i Kartuzach.

Nocny marsz na orientację. Harce prezesa odbędą się w lasach w Otominie

Dla chętnych do wyboru 10 tras o różnym stopniu trudności i długości. Wszystkie marsze odbywają się po zmroku w nocy z piątku na sobotę, 14/15 grudnia 2018 r. Tym razem organizatorzy zapraszają do lasów w pobliżu Otomina.

Od 300 metrów do 5 kilometrów. Wybierz dystans dostosowany do wieku i możliwości i weź udział w trzecim biegu z cyklu City Trail w Gdańsku

Dla dorosłych przygotowano dystans 5 km, a dzieci i młodzież mogą wybrać od 300 m do 2 km. Bieg odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia 2018 r. w okolicach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Ponad dwa tysiące planszówek, kilkadziesiąt stołów do grania i pomysłów na czas wolny. Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

Podczas wyjątkowego festiwalu będzie okazja, by zagrać w planszowe nowości, wziąć udział w mistrzostwach szachów i popularnych gier, zobaczyć najlepszych cosplayerów i pokazy szermierki dawnej. Targi Gra i Zabawa, połączone z Festiwalem Gramy, odbędą się w weekend 24-25 listopada 2018 r. w AmberExpo w Gdańsku.

Cztery trasy do marszu i jedna do biegania, a każda z mapą. Sprawdź swoje umiejętności podczas rywalizacji w terenie

W jaki sposób precyzyjnie nawigować w miejskiej dżungli? Jak zdrowo i przyjemnie spędzić czas i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przekonasz się w niedzielę, 18 listopada 2018 r. w Osowej podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Hokeiści znad Dunaju zwycięzcami turnieju EIHC Gdańsk. Puchar 100-lecia Odzyskania Niepodległości pojedzie do Austrii [GALERIA]

W Święto Niepodległości zakończył się trzydniowy turniej Euro Ice Hockey Challenge Gdańsk, zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W Hali Olivia zmierzyły się ze sobą drużyny Polski, Danii, Norwegii i Austrii.

Rowerzyści z Pomorza mogliby okrążyć Ziemię 50 razy. Skończyła się Ogólnopolska Gra Rowerowa. Kto wygrał?

Przez dwa miesiące rowerzyści z Gdańska, Gdyni, Sopotu i Tczewa rywalizowali w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej. Za wykręcone kilometry dostawali punkty, a dodatkowo premiowane były dojazdy na rowerze do pracy. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie i drużynowo – kręcąc kilometry dla swoich zespołów firmowych. Jeździło 5,5 tys. osób. Razem pokonali dystans ponad 2 mln kilometrów.

Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje pozarządowe, społeczne i aktywni mieszkańcy mogą wystartować w konkursie o granty wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. Dzięki pieniądzom będą mogli m.in. zmienić swoją okolicę, organizować spotkania, kreatywne warsztaty oraz zajęcia sportowe. Nabór wniosków trwa do 18 listopada 2018 r.

Hokejowa elita Europy przyjedzie do Gdańska. Euro Ice Hockey Challenge o puchar 100-lecia Niepodległości

Reprezentacje Polski, Austrii, Norwegii i Danii zmierzą się w wyjątkowym turnieju hokejowym w gdańskiej hali Olivia. Czy tak, jak kilka lat temu biało-czerwoni ograją rywali i zdobędą puchar?

Baw się z mapą w oliwskich lasach. Rodzinne Gry na Orientację już w niedzielę

Spędź zdrowo niedzielne przedpołudnie i odpocznij wśród drzew. A do tego poznaj leśne zakątki Gdańska i naucz się, jak czytać mapy. XX epizod Rodzinnych gier parkowych na orientację już w niedzielę, 4 listopada 2018 r. Tym razem spotykamy się w lasach w okolicy ulicy Polanki w gdańskiej Oliwie.

Biegiem przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Niedzielny City Trail w Gdyni

Zdrowa sportowa rywalizacja pośród pięknej jesiennej przyrody. Na ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wybiegną młodzi i starsi. Kolejna edycja City Trail już najbliższą niedzielę, 4 listopada 2018 r.

Archiwum wiadomości