Aktualności

My tworzymy historię! Lechia Gdańsk wygrała finałowe spotkanie Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok

Czy gdańska drużyna pokona rywali z Podlasia i po 36 latach zdobędzie najważniejsze piłkarskie trofeum w Polsce? Finałowe spotkanie piłkarskiego Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 16.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Biało-zielonych dopingować będzie co najmniej kilkanaście tysięcy kibiców.

Z mapą przez Dolinę Samborowo. Rodzinne Gry Parkowe na Orientację już w najbliższą niedzielę

Dzielnicowa impreza na orientację to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdrowej aktywności na świeżym powietrzu. Rodzinne spotkanie w Dolinie Samborowo w Trójmiejskim Parku krajobrazowym w najbliższą niedzielę, 5 maja 2019 r.

Gwiazdy czarnego sportu pojadą w Gdańsku. Memoriał im. Zbigniewa Podleckiego i turniej par o Puchar Prezydenta Gdańska

Czternastu obecnych i byłych reprezentantów Wybrzeża Gdańsk pojedzie w wyjątkowym turnieju. Każdy z duetów reprezentować będzie inną dzielnicę Gdańska. Żużlowe emocje już w środę 1 maja 2019 r.

Zobacz, co zmieniło się na Pomorskich Trasach Rowerowych w ostatnich miesiącach

Od kilku miesięcy trwają intensywne prace na drogach rowerowych w całym województwie. Powstają zupełnie nowe ścieżki, a te stare są modernizowane. Część z nich jest już dostępna dla rowerzystów, a część lada chwila będzie ukończona. Zobacz, jakie nowe rowerowe miejsca w Pomorskiem warto odwiedzić w długi majowy weekend.

Zobacz nowoczesne przystanie i zabytkową zaporę wodną. III Wielki Spływ Kajakowy Brdą [ZAPISY]

Spływ odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 r. 11-kilometrowym odcinkiem Brdy od przystani kajakowej w Czernicy do zapory w Mylofie. Będzie można zobaczyć, jak zmienił się krajobraz Borów Tucholskich po sierpniowej nawałnicy w 2017 r. To również okazja, by podziwiać zabytkową zaporę wodną w Mylofie oraz przyjrzeć się nowym przystaniom kajakowym na pomorskich szlakach.

Zaprojektuj wyjątkową machinę latającą i poszybuj nią jak najdalej. Red Bull Konkurs Lotów wraca do Gdyni

Po czterech latach przerwy znów będzie można podziwiać machiny latające skonstruowane przez amatorów. 4 sierpnia 2019 r. na Skwerze Kościuszki odbędzie się finał Konkursu Lotów Red Bull. Zgłoszenia latających drużyn przyjmowane są do 14 maja 2019 r.

Jeśli nie chcesz zgubić się w mieście, naucz się, jak odczytywać mapy. Najbliższa okazja w niedzielę w Matemblewie

Dla chętnych do wyboru są cztery trasy. Umiejętności można sprawdzić podczas rywalizacji w niedzielę, 14 kwietnia 2019 r. w Matemblewie podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Osiem drużyn, 24 mecze i dwa dni sportowych emocji. Olivia Cup, czyli święto młodzieżowego hokeja w Gdańsku już w weekend

Ponad 150 młodych hokeistów z Polski, Rosji i Litwy przyjedzie do gdańskiej hali Olivia. W zeszłym roku wygrała drużyna rosyjska. Czy w tym roku zwycięski puchar zdobędą hokeiści z Pomorza? Hokejowy turniej Olivia Cup zostanie rozegrany 13 i 14 kwietnia 2019 r.

Po raz pierwszy w Miastku. Dołącz do uczestników 57. Harpaganu

Jeździsz na rowerze, a może maszerujesz? To rajd dla ciebie. Zapisz się i wystartuj. Każdy znajdzie dla siebie dystans. Wydarzenie rozpocznie się 12 i potrwa do 14 kwietnia 2019 r.

Biegasz, ale nie jesteś maratończykiem? Gdańsk ma dla ciebie ciekawe alternatywy

Rywalizacji na dystansie 42 km i 195 m towarzyszyć będą dodatkowe biegi sztafeta maratońska oraz Gdańsk na piątkę. Wydarzenia odbędą się 13 i 14 kwietnia 2019 r.

Biegaj lub maszeruj i… rozwiązuj zadania. Sprawdź swoją wiedzę o kaszubskiej historii

Patriotyzm w głowie i w nogach. To hasło III Marszobiegu Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, który w sobotę, 13 kwietnia 2019 r. odbędzie się w Żukowie. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Chcesz poznać historię słupskiego sportu? Jeśli tak to, przyjdź do Baszty Czarownic

O sporcie nad Słupią posłuchasz podczas spotkania, które odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 11 kwietnia 2019 r. Wstęp jest wolny.