Aktualności

Tysiące pomysłów, jak spędzić czas wolny. Rower, kajak, bieganie i podróże. Free Time Festiwal w Gdańsku

Festiwal to bank pomysłów dla aktywnych, poszukujących niecodziennych atrakcji i miłośników wrażeń i emocji. 7 i 8 kwietnia Amber Expo zamieni się w wielki plac zabaw, boisko sportowe i nowoczesne muzeum. Ofertę dla całych rodzin będą prezentować kluby, wypożyczalnie sprzętu sportowego, różnego regiony Pomorza i Polski oraz ośrodki popularyzujące naukę. Wstęp jest wolny.

Śmigus-dyngus na sportowo. Spal świąteczne kalorie w wodnej gonitwie na stadionie [WateRun]

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Oderwij się od świątecznego stołu i pobiegnij w wyścigu, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Poza wygodnymi butami zabierz ze sobą pistolety wodne i zmierz się z innymi w wodnej bitwie na stadionie.

„Oplem po sukces na olimpiadzie w PyeongChang”. Bobsleiści podsumowali występ na Igrzyskach Olimpijskich

Debiut na Igrzyskach Olimpijskich okazał się sukcesem. 13 miejsce bobslejowej czwórki, której załogę stanowili m. in. sportowcy z Pomorza to bardzo dobry wynik i prognoza na przyszłość.

Dzień Jedności Kaszubów 2018. Bieg jedności, gra w baśkę i bicie rekordu we wspólnej grze na akordeonie [AKTUALIZACJA]

Kaszubi, 19 marca świętują Dzień Jedności Kaszubów. Z tej okazji zorganizowano liczne wydarzenia, które odbędą się głównie na północy Kaszub. We Władysławowie wystartuje Bieg Jedności Kaszubów, w Kosakowie mistrzowie gier karcianych zagrają w baśkę. Bity będzie rekord gry na akordeonie. W Gdańsku hymn kaszubski zabrzmi przy pomniku Świętopełka II Wielkiego.

Sportowe wyzwanie dla zgranych drużyn. Wiosenny rajd na orientację Tułacz 2018 już 7 kwietnia w Gotelpiu koło Czerska

Celem Tułacza jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych, mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To świetna okazja, aby ciekawie spędzić czas razem z przyjaciółmi i rodziną. Możesz też wygrać nagrody.

Sprawdź umiejętność czytania mapy w ciemnościach. Nocny Sztubak na orientację już w najbliższą środę

W jaki sposób precyzyjnie nawigować w terenie i w miejskiej dżungli? Jak zdrowo i przyjemnie spędzić wieczór i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przekonasz się 21 marca 2018 r. w śródmieściu Gdańska.

Młodzi nawigatorzy walczyli o tytuł mistrza. Najlepsi popłyną w rejsie Do granic Niepodległej

Wyznaczanie kursu, mierzenie odległości i praca z mapą. Z takimi zadaniami musiało uporać się 46 uczniów podczas III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji, który 14 marca 2018 r. odbył się Słupsku.

Maszeruj lub biegaj z mapą. Weź udział w rodzinnych grach parkowych na orientację w Matemblewie

Potrafisz czytać mapy? Lubisz sportową rywalizację? Sprawdź swoje umiejętności w niedzielę, 18 marca 2018 r. w Gdańsku-Matemblewie.

Spędź aktywną niedzielę na Zaspie i wspomóż organizacje pozarządowe. Sportowe zajęcia dla dzieci, kobiet i seniorów

Zajęcia dla młodszych i nieco starszych mieszkańców Gdańska odbędą się w kompleksie sportowym na Zaspie w niedzielę, 11 marca 2018 r. W programie m.in.: zumba, strefa seniora i aktywności dla dzieci. Udział jest bezpłatny.

Kierowcy stoczą walkę z czasem na Autodromie Pomorze. Rozpoczyna się rywalizacja w Time Attack Pomorze

Autodrom Pomorze w Pszczółkach znowu rozbrzmi wyciem silników. Setki koni mechanicznych wyjadą na tor. Pierwsza runda zawodów już 3 marca.

Pierwszy krok do połączenia międzynarodowych tras rowerowych na Pomorzu. Są pieniądze na projekt budowalny

Samorząd Województwa Pomorskiego dofinansuje kwotą do 50 tys. zł prace projektowe nad trasą rowerową między Drewnicą a Mikoszewem na wałach wiślanych. Gmina Stegna, z gotową dokumentacją budowlaną, będzie mogła starać się o środki na budowę szlaku w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Debiut i od razu duży sukces. 13. miejsce bobsleistów z Pomorza na igrzyskach olimpijskich

Polska drużyna zajęła 13. miejsce w konkurencji bobslejowych czwórek w PyeongChang. Pokonali między innymi ekipy z Rosji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Archiwum wiadomości