Aktualności

Turniej piłkarski Amber Cup w Ergo Arenie

Gdańsko-sopocka Ergo Arena stanie się miejscem sportowych zmagań. XI edycja Amber Cup – największej halowej imprezy piłkarskiej w Polsce odbędzie się 6 i 7 stycznia 2017 r. Na hali będzie można zobaczyć najlepszych piłkarzy polskiej ekstraklasy, reprezentantów Polski i gwiazdy estrady.

Noworoczny rajd z kijkami

W nowy rok można wejść z różnymi postanowieniami. Jedni chcą schudnąć, a inni zadbać o kondycję. Dla jednych i drugich doskonałą okazją do realizacji zamierzeń będzie spacer z kijkami nordic walking. Najbliższy na dystansie ok. 10 km odbędzie się w niedzielę, 8 stycznia 2017 r.

Festiwal tańca nowoczesnego w Łebie

Łeba, po raz kolejny, stanie się taneczną stolicą Polski. Taniec współczesny, disco show, jazz dance czy freestyle będzie można podziwiać na hali widowiskowo-sportowej w Łebie podczas XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 6 stycznia 2017 r. i potraw trzy dni.

Turniej piłki halowej Kaszub Cup

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, 7 i 8 stycznia 2017 r., odbędzie się kolejny turniej Kaszub Cup. W zawodach rywalizować będzie 30 drużyn z rocznika 2006, m in. młodzi piłkarze z dalekiego Biłgoraja. Turniej został objęty patronatem honorowym Mieczysława Struk, marszałka województwa pomorskiego.

Podziękowania dla olimpijczyków na sesji Sejmiku

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 22 grudnia 2016 r. uhonorowano medalistów olimpijskich – sportowców z regionu, którzy reprezentowali Polskę podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Nagrody z rąk marszałka Mieczysława Struka i przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jana Kleinszmidta otrzymali: Oktawia Nowacka, Natalia Partyka i Daniel Pek.

Zajęcia rugby i nie tylko... dla uczniów sopockich szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie Zespół Szkół Handlowych w Sopocie będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych przez Fundację Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury, a także trenować rugby. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2017 r. poprowadzi Jarosław Hodura.

Konkurs ofert na imprezy sportowe

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji imprez sportowych i innych form aktywności w województwie pomorskim w roku 2017". Wnioski należy składać w formie elektronicznej i papierowej do czwartku, 29 grudnia 2016 r.

Startuje nowa liga biegów z przeszkodami OCR Topliga

Pierwsza w Polsce OCR Topliga – ranking dla miłośników biegów z przeszkodami – rusza. Oprócz pokonania określonego dystansu, zawodnicy muszą zmierzyć się z przeszkodami oraz trudnym terenem. Pod koniec stycznia 2017 r. odbędą się pierwsze zawody sklasyfikowane w tej lidze.

Sopockie molo lodowiskiem

Sezonowa atrakcja dla mieszkańców Sopotu i turystów już otwarta. Słynne molo, jak każdej zimy, staje się sztucznym lodowiskiem. Wystarczą chęci i trochę czasu, aby aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić.

Konkurs ofert na szkolenia sportowe

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji programów szkoleniowych dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w województwie pomorskim w roku 2017". Wnioski należy składać w formie elektronicznej i papierowej do czwartku, 29 grudnia 2016 r.

6. Triathlon Gdańsk – ruszyły zapisy

1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu tak zapowiada się szósta już edycja triathlonowej imprezy, która odbędzie się w Gdańsku w niedzielę, 16 lipca 2017 r. Zapisy do morderczego wyścigu ruszyły.

Świąteczny rajd w rytmie nordic walking

Święta Bożego Narodzenia i oczekiwanie na nie to wyjątkowy, magiczny czas. Dodatkowego, wręcz bajkowego klimatu dodają tym dniom liczne iluminacje świetlne, które z każdym rokiem coraz piękniej rozświetlają Gdańsk, Sopot i Gdynię. Stały się one inspiracją do zorganizowania rajdu świątecznego z kijkami nornic walking pod hasłem 3city by night, który odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.

Archiwum wiadomości