Aktualności

Z prędkością 135 km/h po medal. Pomorscy bobsleiści jadą na olimpiadę do Pjongchang

Łukasz Miedzik, Arnold Zdebiak i Krzysztof Tylkowski to pierwsi od 31 lat reprezentanci Pomorza, którzy wystąpią na zimowych igrzyskach olimpijskich. Czy sprawią niespodziankę na miarę wyczynu Zbigniewa Bródki z igrzysk w Soczi?

Copernicus wystartuje w Wyścigu Legend. Słynny jacht popłynie na trasie ze Szwecji do Holandii

The Legends Race – Wyścig Legend. Pod taką nazwą w czerwcu 2018 r. odbędą się regaty uczestników dotychczasowych edycji Volvo Ocean Race, czyli najstarszego i najbardziej prestiżowego wyścigu żeglarskiego dookoła świata. Wystartuje w nich jacht Copernicus, który reprezentuje Yacht Klub Stal Gdynia.

Ferie zimowe. Szaleństwo na stoku i na lodowisku. Jak się przygotować, żeby nie złapać kontuzji? [PORADNIK]

Ferie tuż, tuż… Nieważne czy wyjeżdżasz na narty, czy zjeżdżasz na sankach z górki w pobliżu domu, czy wreszcie wybierasz się po pracy na lodowisko, pamiętaj, aby zimą odpowiednio przygotować organizm do wysiłku. Przestrzegamy też przed nadmiernym ryzykiem.

Na narty za grosz? Tak! Zobacz ofertę kaszubskich wyciągów dla podróżujących koleją

W tym roku ponownie stoki narciarskie Wieżyca Kotlinka (Szymbark) i Wieżyca Koszałkowo organizują akcję Skipass za 1 grosz. Wystarczy wybrać się na narty koleją, a po podróży bilet na pociąg wymienić na zjazd ze stoku.

Jeśli nie narty, to może na łyżwy? Nie ryzykuj jazdy po zamarzniętym jeziorze! W ferie pomorskie lodowiska zapraszają nie tylko dzieci

Jeśli ślizgawka, to tylko na lodowisku. Zobacz, gdzie można bezpiecznie pojeździć na łyżwach i dobrze się bawić.

Nowa pływalnia na Stogach w Gdańsku. Jeszcze w tym roku basen powstanie także na Oruni

Gdańszczanie będą mogli korzystać z nowej pływalni, która otwiera się 26 stycznia 2018 roku na gdańskich Stogach. Trwają ostatnie prace porządkowe oraz szkolenie personelu. Pierwsi chętni będą mogli wypróbować basen ze wszystkimi atrakcjami już od godziny 16 w dniu otwarcia i przy okazji odebrać swoją kartę mieszkańca.

Zabawa na świeżym powietrzu dla fanów czytania map. Sprawdź swoje umiejętności, przekonaj się czy nie zgubisz się w terenie?

Chcesz aktywnie i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów? Weź udział w rodzinnej imprezie na orientację w Brzeźnie już 28 stycznia 2018 r.

Żegluj z głową! Na konferencji dowiesz się, jak przygotować się do rejsu, jakie technologie wybrać i które akweny są bezpieczne dla wilków morskich

IV Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa odbędzie się w marcu w Gdyni. Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego.

Dla bobsleistów z Gdyni „niemożliwe nie istnieje”. Wystartują na zimowych igrzyskach olimpijskich

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018 pojawią się zawodnicy z Trójmiasta. Reprezentantami Polski w bobslejach będą Krzysztof Tylkowski i Łukasz Miedzik – zawodnicy Wojskowego Klub Sportowego Flota Gdynia.

Święto babci i dziadka na sportowo. Dzień Aktywnego Seniora w Gdyńskim Centrum Sportu

22 stycznia 2018 roku w Gdyńskim Centrum Sportu odbędzie IV edycja Dnia Aktywnego Seniora. Będą zajęcia fitness, wykłady, trening i morska Familiada.

Hipodromika i zawody jeździeckie dla najmłodszych. Aktywny styczeń na sopockim Hipodromie

W styczniowe weekendy na Hipodromie w Sopocie miłośnicy jazdy konnej będą mogli się wykazać na krytej ujeżdżalni. 19 - 21 stycznia 2018 r. w trakcie Hipodromiki dorośli powalczą o nagrody w zawodach w skokach. Tydzień później, 26 - 28 stycznia, najmłodsi sprawdzą się podczas Ogólnopolskich Halowych Zawodów Jeździeckich Dzieci i Młodzieży.

Niedziela na biegowo. Czwarta edycja cyklu City Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Leśna trasa, setki zmotywowanych młodszych i nieco starszych biegaczy, i dystans 5 km na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni. Kolejny bieg przełajowy w niedzielę, 14 stycznia 2018 r.