Aktualności

Młodzi nawigatorzy walczyli o tytuł mistrza. Najlepsi popłyną w rejsie Do granic Niepodległej

Wyznaczanie kursu, mierzenie odległości i praca z mapą. Z takimi zadaniami musiało uporać się 46 uczniów podczas III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji, który 14 marca 2018 r. odbył się Słupsku.

Maszeruj lub biegaj z mapą. Weź udział w rodzinnych grach parkowych na orientację w Matemblewie

Potrafisz czytać mapy? Lubisz sportową rywalizację? Sprawdź swoje umiejętności w niedzielę, 18 marca 2018 r. w Gdańsku-Matemblewie.

Spędź aktywną niedzielę na Zaspie i wspomóż organizacje pozarządowe. Sportowe zajęcia dla dzieci, kobiet i seniorów

Zajęcia dla młodszych i nieco starszych mieszkańców Gdańska odbędą się w kompleksie sportowym na Zaspie w niedzielę, 11 marca 2018 r. W programie m.in.: zumba, strefa seniora i aktywności dla dzieci. Udział jest bezpłatny.

Kierowcy stoczą walkę z czasem na Autodromie Pomorze. Rozpoczyna się rywalizacja w Time Attack Pomorze

Autodrom Pomorze w Pszczółkach znowu rozbrzmi wyciem silników. Setki koni mechanicznych wyjadą na tor. Pierwsza runda zawodów już 3 marca.

Pierwszy krok do połączenia międzynarodowych tras rowerowych na Pomorzu. Są pieniądze na projekt budowalny

Samorząd Województwa Pomorskiego dofinansuje kwotą do 50 tys. zł prace projektowe nad trasą rowerową między Drewnicą a Mikoszewem na wałach wiślanych. Gmina Stegna, z gotową dokumentacją budowlaną, będzie mogła starać się o środki na budowę szlaku w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Debiut i od razu duży sukces. 13. miejsce bobsleistów z Pomorza na igrzyskach olimpijskich

Polska drużyna zajęła 13. miejsce w konkurencji bobslejowych czwórek w PyeongChang. Pokonali między innymi ekipy z Rosji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Pomorscy bobsleiści na igrzyskach olimpijskich. Kiedy będzie można zobaczyć ich ślizg po medale?

Trzech zawodników z pomorskich klubów pojechało na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018. To członkowie naszej bobslejowej kadry narodowej. Pierwsze zjazdy na torze lodowym rozpoczną się w niedzielę, 18 lutego.

Potrafisz czytać mapy? Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Weź udział w rodzinnych grach na orientację na Ujeścisku

Jak nie zgubić się w lesie? W jaki sposób poruszać się w mieście? Przekonasz się w niedzielę, 18 lutego 2018 r. w parku Kozacza Góra na Ujeścisku w Gdańsku.

Wyślij zakochane kajakowe zdjęcie i wygraj. Konkurs dla miłośników spływów kajakowych z okazji Walentynek

Pomorskie Szlaki Kajakowe — inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego —ogłosiły konkurs walentynkowy dla zakochanych w kajakach. Zasady są proste, a do wygrania atrakcyjne nagrody.

Gorączka sobotniej nocy. Turniej hokeja podwodnego na gdańskim Chełmie

Drużyny polskie i zagraniczne, a także dzieci do lat 13 będą rywalizować w turnieju hokeja podwodnego. Jeśli chcesz zobaczyć, jak można połączyć pływanie z hokejem, koniecznie przyjdź na pływalnię na gdańskim Chełmie w sobotę, 10 lutego 2018 r. i kibicuj zawodnikom. Wstęp jest wolny.

98 lat temu odrodziła się Polska morska. Uroczyste obchody rocznicy zaślubin z Bałtykiem

Generał Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem 10 lutego 1920 r. Uroczystości rocznicowe upamiętniające to wydarzenie odbędą się w Pucku i Władysławowie. W programie obchodów m.in. konferencje popularnonaukowe, koncerty i imprezy sportowe.

Jeździecki szyk i elegancja na hipodromie. Międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu

Harmonia, elegancja, płynność ruchów, spokój, równowaga i wzajemne porozumienie – tak zapowiadają się zawody w ujeżdżeniu, które odbędą się na sopockim hipodromie. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 9 lutego 2018 r. i potrwa trzy dni. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.