Aktualności

Pamięci Kazimierza „Kuby” Jaworskiego. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej wybitnego żeglarza i konstruktora

W alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni w sobotę, 24 czerwca 2017 r. zostanie odsłonięta tablica poświęcona Kazimierzowi „Kubie" Jaworskiemu, wybitnemu żeglarzowi regatowemu i konstruktorowi jachtów.

UEFA Euro U 21. Już 23 czerwca ostatni mecz w Gdyni. Macedonia zmierzy się z Portugalią

Portugalia, Macedonia, a może Hiszpania? Kto wygra grupę i awansuje do dalszych rozgrywek? Następcy Luisa Figo i Raula grają na stadionie miejskim w Gdyni.

Lekkie i zwrotne dwukadłubowce zmierzą się w Sopocie. Widowiskowe regaty i parada katamaranów

35 dwukadłubowych jednostek i 6 wyścigów tak zapowiadają się regaty. Trzy Mola odbędą się w Sopocie, 10 i 11 czerwca 2017 r., w ramach Pucharu Polski Katamaranów. Dodatkową atrakcją będzie parada katamaranów.

Widowiskowe XI Regaty o Puchar Mariny Gdańsk. Kibicuj żeglarzom przy molo w Brzeźnie, posłuchaj muzyki

Cztery wyścigi podczas dwóch dni regat. O puchary powalczą Szwedzi, Niemcy i Polacy. Widzowie będą mogli podziwiać zmagania z mola w Gdańsku-Brzeźnie w weekend, 10 i 11 czerwca 2017 r. Wstęp dla widzów jest wolny.

Ciuciu czy konie arabskie pełnej krwi. Kto wygra? 20. Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO5* na hipodromie

Prawdziwe święto miłośników jeździectwa na najwyższym światowym poziomie będzie miało miejsce na sopockim hipodromie od 8 do 11 czerwca 2017 r. Przez cztery dni w 11 konkursach zmierzą się światowej klasy zawodnicy oraz kilkaset pełnokrwistych koni.

Mobilizacja rowerzystów z całego Pomorza. 11 czerwca Wielki Przejazd Rowerowy na sopockie błonia

Przez Trójmiasto przejadą tysiące rowerzystów. Po raz pierwszy dołączą do nich kolarze z Kociewia i Kaszub. Ulicami przejadą również rolkarze.

Konkurs skoków, gry, zabawy dla dzieci i rękodzieło. Jeździecki piknik z Iskrą na Sztumskim Polu

Popularyzacja jeździectwa, prezentacja walorów turystycznych Powiśla, promocja lokalnych produktów, rekreacji i zdrowego stylu życia – tak zapowiada się IV Piknik z Iskrą, który odbędzie się na Sztumskim Polu, w niedzielę, 4 czerwca 2017 r.

80. urodziny Wojciecha Łazarka. Piłkarski pojedynek podczas gdańskiego benefisu zasłużonego trenera

Przyjaciele i fani trenera Wojciecha Łazarka wspólnie świętowali jego urodziny podczas piłkarskiego benefisu w Gdańsku-Nowym Porcie. Były szkoleniowiec biało-zielonych oraz reprezentacji Polski, 4 października 2017 r. skończy 80 lat.

Marek Kamiński i doradcy zawodowi – co łączy polarnika ze specjalistami od poszukiwania pracy innym?

Planuj, motywuj, działaj – to hasło tegorocznego spotkania doradców zawodowych. Ścisła współpraca całego środowiska w ramach regionalnego systemu poradnictwa zawodowego jest bardzo ważna dla doskonalenia warsztatu pracy, wymiany dobrych praktyk oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Wielki turniej piłki ręcznej. Zawodniczki z Nowej Karczmy najlepsze w województwie

Drużyna z Nowej Karczmy pokonała w finale faworytki turnieju. Kwidzyn na drugim miejscu, a Tczew na trzecim.

Niezwykłe brzmienia i ciekawe dźwięki. Święto muzyki ekscentrycznej w Szekspirowskim

Vapor, techno, space echo, będą gitary i saksofony, drony, arabskie nuty oraz fortepian i beat maszyny. Tak wyjątkowo zapowiadają się Dni Muzyki Ekscentrycznej. Wydarzenie odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 28 maja i od 1 do 3 czerwca 2016 r.

Całe Pomorze gra w piłkę ręczną. Finał rywalizacji młodych zawodniczek w Nowej Karczmie

W całym turnieju wzięło udział blisko 2000 uczniów z województwa. Rywalizowały ze sobą drużyny piąto- i szóstoklasistów. Dziś o mistrzostwo walczą dziewczęta.

Archiwum wiadomości