Aktualności

Masz kompas oraz mapę i musisz odnaleźć punkty. Rajd na orientację Jesienny Tułacz 2019 już w najbliższy weekend

Cztery trasy dla pieszych i jedna dla rowerzystów. Liczy się udział i dobra zabawa. Jesienny Tułacz to doskonała okazja do spędzić aktywnie czas wśród pięknej jesiennej przyrody okolic Przywidza. Impreza odbędzie się w nocy 5 na 6 października 2019 r.

Jedna z największych żeglarskich imprez w Polsce, czyli 68. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej już w sobotę

Kilkuset żeglarzy i prawie sto jednostek wystartuje w 68. Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej w sobotę, 5 października 2019 r. W regatach mogą uczestniczyć jednostki regatowe, turystyczne i sportowe, a zwycięża po prostu pierwszy jacht na mecie. Gwarantuje to australijska formuła zawodów.

Biegowa niedziela na Osowej. Kolejna edycja Harpusia przed nami

Nie masz planów na niedzielę? Może weźmiesz udział w imprezie na orientację już 6 października 2019 r. Z mapą będą mogli zmierzyć się najmłodsi i trochę starsi. Organizatorzy zapraszają też rodziny z dziećmi. Tym razem uczestnicy spotkają się na Osowej.

Będzie pogoń za lisem i mobilne muzeum. Takie atrakcje tylko podczas festynu w Barnowie

Dziewiąta już edycja Hubertusa odbędzie się tradycyjnie w stajni w Barnowie w sobotę, 5 października 2019 r. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich będzie mobilne muzeum Tour de Pologne.

Szukaj punktów w niedzielne przedpołudnie. Dzielnicowy Harpuś w Kiełpinie Górnym

Cztery trasy do wyboru, wspaniałą zabawa wśród jesiennej przyrody i okazja do poznania kolejnej dzielnicy Gdańska. W niedzielę, 29 września Rodzinne Parkowe gry na Orientację zagoszczą w Kiełpinie Górnym.

Takiego Harpusia jeszcze nie było. Wyrusz z mapą po przygodę i odkryj Złotą Karczmę

Po raz pierwszy w swojej historii Dzielnicowa Impreza na Orientację zagości w Matarni. No nie będzie nudny leśny spacer ale wspaniała zabawa wśród pięknej jesiennej przyrody. Start imprezy punktualnie o 10/30 w niedzielę, 22 września 2019 r.

Morska lekcja samorządności. Pierwsi uczniowie wypłynęli w rejs Zawiszą Czarnym [POMORZE NA MORZE]

Aż 600 uczniów pomorskich szkół weźmie udział w jesiennych rejsach Pomorze na Morze. Młodzież będzie pływać po Zatoce Gdańskiej między 16 a 20 września 2019 roku. Pierwsi na pokład Zawiszy Czarnego wsiedli uczniowie Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, a po nich w 2-godzinny rejs popłynęła młodzież z Liceum Salezjańskiego w Rumi.

Weekend pod znakiem żagli i ekologii. Piknik Eko Czysty Ocean w Mechelinkach

Regaty katamaranów i ekologiczny piknik. Do tego wiele atrakcji dla najmłodszych. W sobotę, 14 września 2019 r. przyjedź do Mechelinek w gminie Kosakowo i kibicuj żeglarzom.

Cztery trasy do wyboru, a każda prowadzi do Wrzeszcza Górnego. W niedzielę Rodzinne Gry Parkowe

Potrafisz czytać mapy, a może dopiero chcesz zdobyć taką umiejętność? Najbliższa okazja do sprawdzenia się już w niedzielę, 15 września 2019 r. w Gdańsku-Wrzeszczu podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Uważasz, że spacer z mapą jest nudny? Weź udział w dzielnicowej imprezie na orientację na Rozstajach i się przekonaj, że tak nie jest!

Nie masz planów na sobotę? Może weźmiesz udział w imprezie na orientację już 14 września 2019 r. Z mapą będą mogli zmierzyć się najmłodsi i trochę starsi. Organizatorzy zapraszają też rodziny z dziećmi. Tym razem uczestnicy spotkają się na gdańskiej Zaspie.

Kryształowe Żagle czekają. Zgłoś kandydata do konkursu na najlepszych żeglarzy

W plebiscycie jest dziewięć kategorii, do których mogą być nominowane osoby zasłużone w żeglarskie morskim, śródlądowym i lodowym. Kandydatów zgłaszać można do 27 września.

Spędź aktywną niedzielę w parku Reagana i szukaj ukrytych punktów. Dzielnicowy Harpuś na orientację

Imprezy na orientację to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Dają też możliwość poznania nieznanych zakątków miasta. Kolejny dzielnicowy Harpuś na orientację odbędzie się w gdańskim parku Reagana w niedzielę, 8 września 2019 r.

Archiwum wiadomości