Aktualności

Dzieciaki coraz chętniej ćwiczą w szkolnych klubach sportowych. Pomorskie SKS-y stawiane są za wzór

Na Pomorzu w ramach szkolnych klubów sportowych ćwiczy już ponad 20 tys. uczniów. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. Działania samorządu województwa zostały docenione podczas ogólnopolskiej konferencji programu SKS w Warszawie.

Spędź niedzielnie przedpołudnie wśród drzew i znajdź wszystkie punkty kontrolne. Rodzinne Parkowe Gry na Orientację w parku Przymorze

Jak nie zgubić się w lesie i w miejskiej dżungli? Jak czytać mapy? Przekonaj się biorąc udział w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację, które odbędą się w gdańskim parku Przymorze, 16 września 2018 r.

Od 300 metrów do 5 kilometrów. W zależności od wieku wybierz dystans dla siebie. Zapisy do biegów w ramach City Trail trwają

60 biegów w 10 lokalizacjach – Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu – tak zapowiada się siódma edycja City Trail. W Polsce sezon 2018/2019 rozpocznie się 29 września 2018 r. i potrwa do 24 marca 2019 r. Pierwszy bieg w Trójmieście w niedzielę, 7 października. Zapisy trwają.

Dla tych, którzy lubią maszerować lub jeździć na rowerze. Z kompasem, czyli jubileuszowy rajd na orientację

Dziewięć tras pieszych i rowerowych do wyboru będą mieli uczestniczy rajdu, którzy w weekend 22 i 23 września 2018 r. spotkają się w malowniczych okolicach Gniewina. To już 15. edycja sportowych zmagań z wykorzystaniem kompasu.

Niezwykły weekend na Stadionie Energa Gdańsk. Lokalne przysmaki, specjalnie piwo z hibiskusem, a do tego historyczny mecz piłki nożnej

Już w sobotę, 8 września 2018 r. na błoniach Stadionu Energa Gdańsk odbędzie się Pomorskie Święto Piwa, czyli Amber Fest. W niedzielę, 9 września gdańska Lechia w supermeczu zmierzy się z Karpatami Lwów. A wszystko to w towarzystwie foodtrucków i lokalnych przysmaków z Pomorza.

Ponad 200 tysięcy złotych na stypendia dla sportowców z Pomorza. Nabór wniosków trwa do połowy października

Stypendia marszałka województwa pomorskiego dla najlepszych sportowców z Pomorza przyznawane będą w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Wnioski można składać do 15 października 2018 r.

Katamarany fruwające nad wodą obserwuj w weekend z sopockiego molo

40 dwukadłubowych jednostek podczas dziewięciu wyścigów up and down dla każdej klasy. Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2018 odbędą się od 7 do 9 września.

Czesław Lang: „Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy”. Kolarska rywalizacja w Bytowie

73 km do pokonania na rowerze – tak zapowiada się Orlen Wyścig Niepodległości o puchar burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki, który odbędzie się w niedzielę, 9 września 2018 r.

Próba terenowa, ujeżdżenie i skoki przez przeszkody. Sopocki Hipodrom kończy lato jeździeckim triathlonem

Ogromny, liczący prawie czterdzieści hektarów teren Hipodromu zamieni się w arenę zmagań w ramach Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Od piątku 7 września do niedzieli 9 września 2018 r. rywalizować będzie ponad 100 zawodników z całego świata.

Z mapą przez dzielnice Gdańska. Harpuś w parku Reagana już w niedzielę

Cykl dzielnicowych imprez na orientację wraca po wakacyjnej przerwie. Pierwszy jesienny Harpuś już w niedzielę, 9 września 2018 r. w parku Reagana w Gdańsku.

Jeśli łyżwiarstwo szybkie, to tylko na Pomorzu. Do mistrzów z gdańskiego klubu dołączyli kolejni utytułowani zawodnicy

Do elity polskich panczenistów występujących w barwach GKS Stoczniowiec dołączyli Adrian Wielgat oraz Jan Świątek. Zawodnicy podpisali właśnie kontrakt z władzami klubu.

Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku odbyło się 31 sierpnia 2018 r. Nowoczesna klinika powstała na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi pacjenci z nowego szpitala skorzystają już w październiku tego roku.

Archiwum wiadomości

Aktualności