Aktualności

Wypadki morskie, pomoc żeglarzom i prawidłowe przygotowanie regat. Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa

Piąta edycja Żeglarskiej Konferencji Bezpieczeństwa odbędzie się 16 marca 2019 r. w Gdyni. Już teraz przyjmowane są zgłoszenia. Ośmiu fachowców opowie o konkretnych wydarzeniach, zjawiskach i problemach pod wspólnym hasłem „Studia przypadków". Pokażą wypadki, przybliżą tragedie, wskażą błędy i przykłady pozytywne.

Jesteś żeglarzem? Startujesz w regatach? Zapisz się na kurs w Akademii Regatowej

Teoretyczne wykłady z wielu żeglarskich dziedzin oraz praktyczne zajęcia na morzu. A na zakończenie próbne regaty. Zajęcia w Akademii Regatowej rozpoczynają się już 16 stycznia 2019 r.

Koncerty, licytacje i mikołaje na rowerach. Podczas 27. Finału WOŚP na Pomorzu gramy dla małych dzieci

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia 2019 r. Pomorskie, jak co roku włączyło się do akcji. Wolontariusze WOŚP pojadą Szybką Koleją Miejską za darmo, odbędą się akcje charytatywne i koncerty. W Gdańsku wystąpią Varius Manx i Blue Cafe, a w Gdyni ponownie Natalia Szroeder.

Jeśli nie chcesz zgubić się w mieście, naucz się, jak odczytywać mapy. Najbliższa okazja w niedzielę na gdańskim Krakowcu

Dla chętnych do wyboru są cztery trasy. Umiejętności można sprawdzić podczas rywalizacji w niedzielę, 13 stycznia 2019 r. na Krakowcu podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Niezwykła parada w Trójmieście. Mikołaje na rowerach będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. rowerzyści przebrani za Mikołajów przejadą z Gdańska do Gdyni. Mimo chłodnej pogody będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zbierać środki na sprzęt do szpitali dziecięcych.

Najlepsi młodzi sportowcy z Pomorza wyróżnieni. Stypendia marszałka dostanie ponad 50 osób

Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał młodych sportowców, którzy będą przez dziesięć miesięcy otrzymywać stypendia. Są wśród nich pływacy, piłkarze, biegacze, żeglarze, kolarze, a nawet gimnastycy. Wsparcie trafi również do sportowców z niepełnosprawnościami. Łącznie na stypendia sportowe samorząd przeznaczy ponad 220 tys. zł.

Biegiem w Nowy Rok. Pierwsza tegoroczna edycja City Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Rozpocznij zdrowo 2019 rok. Pobiegnij zimowymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kolejna edycja City Trail już najbliższą niedzielę, 6 stycznia 2019 r.

Cztery trasy do wyboru o różnych stopniach trudności. Harpuś na Zaspie

Nie masz planów na niedzielę? Może weźmiesz udział w imprezie na orientację już 6 stycznia 2019 r. Z mapą będą mogli zmierzyć się najmłodsi i trochę starsi. Organizatorzy zapraszają też rodziny z dziećmi. Tym razem uczestnicy spotkają się na gdańskiej Zaspie.

Ferie na lodowisku? Sprawdź, gdzie i kiedy wybrać się na łyżwy w Pomorskiem [NOWE MIEJSCA]

Bezpiecznie jeździć na łyżwach można tylko na specjalnie przygotowanych ślizgawkach, których w województwie pomorskim nie brakuje. Piruety i axle można ćwiczyć m.in. w Trójmieście, Chojnicach, Tczewie, Władysławowie i Wejherowie. W Lęborku, Ustce i Kwidzynie lodowiska są bezpłatne.

Siedem goli i wspaniała sportowa rywalizacja. Świetliki pożegnały 2018 rok

Tradycyjne piłkarskie pożegnanie starego roku odbyło się na bocznym boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku.

Mikołaje też grają w piłkę nożną. Turniej Do przerwy 0:1 już dzisiaj

Zimowy turniej dzikich drużyn to grudniowa tradycja. Oprócz piłkarskich emocji będą warsztaty dla młodzieży. Na turniej przyjadą również goście z Lechii Gdańsk. Zawody odbędą się w sobotę, 8 grudnia 2018 r. na boisku GOS na gdańskiej Zaspie.

Lubisz piesze wycieczki lub jazdę na rowerze? Weź udział w mikołajkowym Kompasie w Gdyni Karwinach

Jeśli potrafisz posługiwać się mapą i kompasem w sobotę, 8 grudnia 2018 r., nałóż czerwoną czapkę i weź udział w niezwykłym rajdzie na orientację. Dla chętnych do wyboru jest pięć tras pieszych i jedna rowerowa. Na szlaku każdy będzie miał okazję spotkać tajemniczego gościa.

Archiwum wiadomości