Aktualności

Od wojny do wolności. Jubileuszowy Bieg Westerplatte

Ponad 4 tys. uczestników wystartuje z Westerplatte i pokonując 10-kilometrową trasę dotrze w pobliże Europejskiego Centrum Solidarności. 55. Bieg Westerplatte odbędzie się w niedzielę, 10 września 2017 r.

Będą bańki mydlane, dmuchana zjeżdżalnia i nauka zumby. Gry i zabawy dla dorosłych i dzieci. Aktywuj się w Krainie Zabawy

Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić ostatnią sobotę wakacji, to 26 sierpnia 2017 r. przyjdź do Parku im. R. Reagana. Będzie tam festyn przeznaczony dla wszystkich mieszkańców Gdańska, niezależnie od wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Lubisz chodzić na orientację? Weź udział w spacerze po gdańskich Aniołkach

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w gdańskiej dzielnicy Aniołki, w niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.

Łodzie Omega mają już 75 lat. Mistrzostwa Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego w Pucku

Mistrzostwa Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega odbędą się w Pucku, w dniach 24-27 sierpnia 2017 r. Zawody będą okazją do uczczenia przypadającej w tym roku 75. rocznicy powstania polskiej klasy narodowej.

Jak najlepiej zakończyć wakacje? W kajaku podczas spływu Wisłą z Korzeniewa do Białej Góry

Przepiękne widoki natury, zamek w Gniewie z perspektywy kajaka, niezapomniane przeżycia podczas śluzowania w Białej Górze oraz ognisko po spływie to tylko część atrakcji, które czekają na kajakarzy.

Gwiazdy czarnego sportu w Gdańsku. Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

Krystian Pieszczek, Tai Woffinden, Artiom Łaguta a może Greg Hancock? 14 sierpnia przyjdź na stadion żużlowy w Gdańsku i zobacz najlepszych żużlowców w Polsce.

Wiatr, woda i rywalizacja. Rusza 14 edycja regat Sopot Match Race

Regaty Pucharu Świata - Sopot Match Race, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata w match racingu odbędą się w dniach 2-5 sierpnia 2017 r. To najbardziej prestiżowe zawody polskiego żeglarstwa.

Jakie drużyny będą rywalizować w Gdańsku? Mistrzostwa Europy jachtów morskich

Ponad 800 zawodników tworzących 92 załogi z 13 krajów, w tym trzy zespoły złożone wyłącznie z pań, wezmą udział w mistrzostwach Europy jachtów morskich Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017. Wyścigi polskich i zagranicznych załóg rozpoczną się w Gdańsku w poniedziałek, 24 lipca i potrwają do 29 lipca 2017 r.

Pomorska żeglarka ze złotym medalem. Marszałek Struk gratuluje Irminie Mrózek-Gliszczyńskiej: „Jestem dumny”

Złoty medal na żeglarskich mistrzostwach świata zdobyła osada jachtu POL11 - Irmina Mrózek-Gliszczyńska z Chojnic oraz Agnieszka Skrzypulec ze Szczecina.

Załoga, którego jachtu zdobędzie tytuł mistrza Polski? Żeglarskie święto rozpocznie się w marinie Gdańsku

Kilkadziesiąt załóg z Polski i z zagranicy będzie rywalizować w pięciu wyścigach. Granaria Morskie Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC Gdańsk rozpoczną się w piątek, 21 lipca i potrwają do niedzieli, 23 lipca 2017 r.

Zobacz niesamowite miejsca nad wodą. Promocja turystyki aktywnej w Pomorskiem

Dla mieszkańców Pomorza i turystów przygotowano nową wystawę fotografii w Galerii Handlowej Madison w Gdańsku. Mariny, przystanie, szlaki kajakowe i trasy rowerowe mają zachęcać do aktywnego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Biegi przełajowe w największych polskich miastach. City Trail on Tour także w Gdańsku

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów – każdy na dystansie 5 km. Dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży. Tak można opisać zawody City Trail on Tour. Początek cyklu w Lublinie, w poniedziałek, 17 lipca 2017 r. Bieg w Gdańsku odbędzie się w czwartek, 20 lipca.

Archiwum wiadomości