Aktualności

Dzień Jedności Kaszubów 2018. Bieg jedności, gra w baśkę i bicie rekordu we wspólnej grze na akordeonie [AKTUALIZACJA]

Kaszubi, 19 marca świętują Dzień Jedności Kaszubów. Z tej okazji zorganizowano liczne wydarzenia, które odbędą się głównie na północy Kaszub. We Władysławowie wystartuje Bieg Jedności Kaszubów, w Kosakowie mistrzowie gier karcianych zagrają w baśkę. Bity będzie rekord gry na akordeonie. W Gdańsku hymn kaszubski zabrzmi przy pomniku Świętopełka II Wielkiego.

Sportowe wyzwanie dla zgranych drużyn. Wiosenny rajd na orientację Tułacz 2018 już 7 kwietnia w Gotelpiu koło Czerska

Celem Tułacza jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych, mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To świetna okazja, aby ciekawie spędzić czas razem z przyjaciółmi i rodziną. Możesz też wygrać nagrody.

Sprawdź umiejętność czytania mapy w ciemnościach. Nocny Sztubak na orientację już w najbliższą środę

W jaki sposób precyzyjnie nawigować w terenie i w miejskiej dżungli? Jak zdrowo i przyjemnie spędzić wieczór i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przekonasz się 21 marca 2018 r. w śródmieściu Gdańska.

Młodzi nawigatorzy walczyli o tytuł mistrza. Najlepsi popłyną w rejsie Do granic Niepodległej

Wyznaczanie kursu, mierzenie odległości i praca z mapą. Z takimi zadaniami musiało uporać się 46 uczniów podczas III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji, który 14 marca 2018 r. odbył się Słupsku.

Maszeruj lub biegaj z mapą. Weź udział w rodzinnych grach parkowych na orientację w Matemblewie

Potrafisz czytać mapy? Lubisz sportową rywalizację? Sprawdź swoje umiejętności w niedzielę, 18 marca 2018 r. w Gdańsku-Matemblewie.

Spędź aktywną niedzielę na Zaspie i wspomóż organizacje pozarządowe. Sportowe zajęcia dla dzieci, kobiet i seniorów

Zajęcia dla młodszych i nieco starszych mieszkańców Gdańska odbędą się w kompleksie sportowym na Zaspie w niedzielę, 11 marca 2018 r. W programie m.in.: zumba, strefa seniora i aktywności dla dzieci. Udział jest bezpłatny.

Kierowcy stoczą walkę z czasem na Autodromie Pomorze. Rozpoczyna się rywalizacja w Time Attack Pomorze

Autodrom Pomorze w Pszczółkach znowu rozbrzmi wyciem silników. Setki koni mechanicznych wyjadą na tor. Pierwsza runda zawodów już 3 marca.

Pierwszy krok do połączenia międzynarodowych tras rowerowych na Pomorzu. Są pieniądze na projekt budowalny

Samorząd Województwa Pomorskiego dofinansuje kwotą do 50 tys. zł prace projektowe nad trasą rowerową między Drewnicą a Mikoszewem na wałach wiślanych. Gmina Stegna, z gotową dokumentacją budowlaną, będzie mogła starać się o środki na budowę szlaku w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Debiut i od razu duży sukces. 13. miejsce bobsleistów z Pomorza na igrzyskach olimpijskich

Polska drużyna zajęła 13. miejsce w konkurencji bobslejowych czwórek w PyeongChang. Pokonali między innymi ekipy z Rosji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Pomorscy bobsleiści na igrzyskach olimpijskich. Kiedy będzie można zobaczyć ich ślizg po medale?

Trzech zawodników z pomorskich klubów pojechało na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018. To członkowie naszej bobslejowej kadry narodowej. Pierwsze zjazdy na torze lodowym rozpoczną się w niedzielę, 18 lutego.

Potrafisz czytać mapy? Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Weź udział w rodzinnych grach na orientację na Ujeścisku

Jak nie zgubić się w lesie? W jaki sposób poruszać się w mieście? Przekonasz się w niedzielę, 18 lutego 2018 r. w parku Kozacza Góra na Ujeścisku w Gdańsku.

Wyślij zakochane kajakowe zdjęcie i wygraj. Konkurs dla miłośników spływów kajakowych z okazji Walentynek

Pomorskie Szlaki Kajakowe — inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego —ogłosiły konkurs walentynkowy dla zakochanych w kajakach. Zasady są proste, a do wygrania atrakcyjne nagrody.