Aktualności

Wakacje nad wodą? „Bezpieczeństwo to ostatnia rzecz, o jakiej myślimy, planując urlop” mówi ratownik WOPR

Według statystyk policyjnych, do kwietnia 2018 r. w województwie pomorskim utonęły już 23 osoby, a w całym kraju aż 196. Najwięcej z nich przebywało nad jeziorami, jednak zdarzały się też tragedie nad morzem. Najczęściej topią się osoby powyżej 51 roku życia, a wśród nich mężczyźni – prawie 70 proc. Dane statystyczne pokazują też proste zależności – im ładniejsza pogoda, tym więcej osób na plaży i więcej przypadków utonięć. Jak zatem dbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku?

Z mapą po plaży i przez lasy. Parkowe gry na orientację na Wyspie Sobieszewskiej

Znasz się na mapach? Chcesz aktywnie spędzić dzień? Przyjedź w niedzielę, 22 lipca 2018 r. do Sobieszewa i wystartuj w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację.

Próbny egzamin na prawo jazdy, symulator dachowania i alkogogle. Moto Safety Day w Gdyni

Jeśli uwielbiasz motoryzację, interesujesz się nowinkami technologicznymi lub chcesz spróbować swoich sił w egzaminie na prawo jazdy, musisz przyjść 28 lipca 2018 r. na skwer Kościuszki w Gdyni. Podczas 13. Moto Safety Day będzie można spotkać ekspertów i pasjonatów związanych z ruchem drogowym.

Sukces młodych piłkarzy i piłkarek ręcznych z Pomorza. Z ogólnopolskiej olimpiady przywieźli złoto i brąz

Dwa medale – złoty i brązowy – zdobyli reprezentujący Pomorze piłkarze i piłkarki ręczne na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Katowicach. To efekt ciężkich treningów i doskonałych trenerów.

Sprawdź, kto zostanie człowiekiem z żelaza? Kibicuj podczas Triathlonu Gdańsk

1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu i prawie 1000 uczestników tak zapowiada się 7. edycja Triathlonu Gdańsk, który odbędzie się 15 lipca 2018 r. Dzień wcześniej będą zawody dla dzieci.

Lubisz maszerować? A może preferujesz bieganie? Miejska gra terenowa Dominik już w niedzielę

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na miejską grę terenową Dominik, która odbędzie się w Gdańsku w niedzielę, 8 lipca 2018 r. Wydarzenie ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc miasta, wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Poznaj malownicze Pomorze. Kibicuj uczestnikom TriCity Trail Półmaraton

Dystans czwartej edycji przełajowego półmaratonu wynosi 21 km. Na starcie będzie 600 zawodników. O tym, kto wygra przekonasz się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Wejherowa w niedzielę, 8 lipca 2018 r.

Rowerowa wyprawa od źródeł do ujścia Wisły. Piękne widoki, rozległe starorzecza i historia tylko dla doświadczonych

Rowerowy Maraton Wisła 1200 startuje 6 lipca 2018 r. ze schroniska Przysłop pod Baranią Górą na wysokości 951 m n.p.m., nieopodal Wykapów Czarnej Wisełki. Trasa wyścigu biegnie powstającą Wiślaną Trasą Rowerową. Meta jest w Gdańsku.

Pływanie, jazda na rowerze i bieg w Stężycy. Garmin Iron Triathlon 2018

Najstarszy, najpopularniejszy cykl, odbędzie się już po raz siódmy i zawita do siedmiu miejscowości. Czwarty etap wyścigu Garmin Iron Triathlon odbędzie się w Stężycy, 1 lipca 2018 r.

Czy deska z żaglem może być jak wodolot? Przekonasz się o tym w Pucku podczas mistrzostw Europy w windsurfingu

Piotr Myszka, Przemysław Miarczyński czy Wojciech Brzozowski tych zawodników nie trzeba przedstawiać. Będzie ich można zobaczyć podczas Konsal Mistrzostwa Europy Formuły Windsurfing i Formuły Windsurfing Foil, które w Pucku rozpoczną się 30 czerwca i potrwają do 7 lipca 2018 r. To atrakcja nie tylko dla miłośników sportów wodnych, ale również dla wszystkich turystów wypoczywających nad Zatoką Pucką.

Jeździsz rowerem, hulajnogą czy wózkiem? Weź udział w rodzinnej zabawie w Gdańsku

Na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby w niedzielę, 1 lipca 2018 r. dla poruszających się na kółkach mieszkańców Gdańska odbędzie się impreza rodzinna. Udział jest bezpłatny.

Piłkarze na stadion! Turniej dzikich drużyn Do przerwy 0:1 już w sobotę

Letnia edycja zmagań amatorskich drużyn piłkarskich odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 r. na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu na gdańskiej Zaspie.