Aktualności

Kibicuj podczas regat. Żeglarski puchar Polski na wodach Zatoki Gdańskiej

Trzy wyścigi Polaków, Szwedów, Niemców i Rosjan w trzech klasach oraz koncerty szantowe – tak zapowiada się najbliższy weekend w Gdańsku. Sportowe zmagania na wodach Zatoki Gdańskiej odbędą się 16 i 17 czerwca 2018 r. już po raz dwunasty.

Najwybitniejsi jeźdźcy z całego świata, piękne konie i Puchar Narodów. Prestiżowe wyścigi konne w Sopocie

Zawody konne CSIO 5* znalazły się w Pierwszej Dywizji europejskich rozgrywek Pucharu Narodów. Oznacza to, że Sopot znalazł się w prestiżowym gronie 8 miast, w których można zdobyć tę nagrodę. Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* będzie można oglądać na sopockim hipodromie między 14 a 17 czerwca 2017.

Chcesz sprawdzić, czy zdasz egzamin na prawo jazdy? Odwiedź Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu otwartym

Zabytkowe pojazdy, motocykle żużlowe, tor rolkowy oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dzień otwarty w gdańskim i gdyńskim PORD odbędzie już 9 czerwca 2018 r. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę, spróbować zdać egzamin na prawo jazdy i porozmawiać ze specjalistami z zakresu ruchu drogowego.

Sprawdź, jak orientujesz się w terenie – pieszo lub na rowerze. Wakacyjny Tułacz 2018

Potrzebujesz tylko mapy, kompasu i wytrwałości. Do wyboru będzie pięć tras o różnej długości, w tym jedna rowerowa. Wakacyjny Tułacz startuje 16 czerwca 2018 r. z Leśniewa (gm. Puck).

Politycy, dziennikarze, sportowcy. Wszyscy zagrają razem dla dziecięcego hospicjum. Wielki mecz charytatywny na gdańskim stadionie

Występy artystyczne i liczne atrakcje dla dzieci. Do tego wielkie sportowe emocje. Wszystko, aby pomóc Pomorskiemu Hospicjum dla dzieci. Koniecznie przyjdź w sobotę 26 maja 2018 r.na Stadion Energa Gdańsk.

Tytuł naukowy z kolarstwa? W wyścigu KaszebeRunda 2018 możesz zostać magistrem, doktorem lub profesorem

Pasjonaci kolarstwa i amatorzy turystyki rowerowej będą ścigać się w niedzielę 27 maja 2018 r. na trzech trasach: 225 km, 125 km i 65 km. Wszystkie trasy zaczynają się i kończą w Kościerzynie.

Ten weekend w Gdańsku będzie należeć do rowerzystów. Czesław Lang zaprasza na wyścig szosowy i górski maraton

W sobotę, 26 maja rowerzyści wyjadą na ulice Gdańska, a w niedzielę 27 maja będą walczyć w lasach i na wzgórzach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Lubisz aktywnie spędzać czas? Weź swoje dzieci i wystartuj w rywalizacji gdańszczan

Bieg przez mini płotki, skok w dal, rzut do celu, strzał piłką nożną do bramki to tylko niektóre ze sportowych propozycji przygotowane dla młodszych i nieco starszych gdańszczan. Rywalizacja zespołowa i indywidualna odbędzie się w niedzielę, 20 maja 2018 r. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Zawisza Czarny wyruszył w rejs Do granic Niepodległej. Na pokładzie 18 uczniów z Pomorza [ZDJĘCIA]

Załogę żaglowca tworzą laureaci III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Płyną w sumie 24 osoby. Uczniowie klas 6 i 7 szkół podstawowych oraz sześciu nauczycieli – ich opiekunów. Trasa rejsu wiedzie wzdłuż morskich granic II Rzeczpospolitej: od Gdyni przez Hel do Władysławowa.

Wystartuj w Biegu Olimpijskim w Kwakowie. Na uczestników czekać będą cenne nagrody

Już po raz siedemnasty w Kwakowie zorganizowany zostanie Bieg Olimpijski. Impreza odbędzie się w sobotę, 19 maja 2018 r. Na starcie oprócz amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu, pojawi się także wielu znakomitych sportowców.

„Chcemy pokazać Polskę od strony morza”. Młodzież z Pomorza popłynie w rejs Do granic Niepodległej

Od Gdyni przez Hel aż do Władysławowa… Finaliści konkursu o tytuł Mistrza Nawigacji popłyną na harcerskim żaglowcu Zawisza Czarny w rejsie Do granic Niepodległej. Na uczestników czekać będą nie tylko żeglarskie wyzwania na morzu, ale także ciekawy program zajęć na lądzie.

Umiesz posługiwać się mapą i kompasem? W Chmielnie sprawdź swoje umiejętności

Maszerujesz, jeździsz na rowerze, a może nurkujesz? Weź udział w 13. imprezie na orientację. Tym razem Kaszubska włóczęga wystartuje z Chmielna w sobotę, 19 maja 2018 r. Zapisy trwają.

Archiwum wiadomości