Aktualności

Potrafisz czytać mapy? Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Weź udział w rodzinnych grach na orientację na Ujeścisku

Jak nie zgubić się w lesie? W jaki sposób poruszać się w mieście? Przekonasz się w niedzielę, 18 lutego 2018 r. w parku Kozacza Góra na Ujeścisku w Gdańsku.

Wyślij zakochane kajakowe zdjęcie i wygraj. Konkurs dla miłośników spływów kajakowych z okazji Walentynek

Pomorskie Szlaki Kajakowe — inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego —ogłosiły konkurs walentynkowy dla zakochanych w kajakach. Zasady są proste, a do wygrania atrakcyjne nagrody.

Gorączka sobotniej nocy. Turniej hokeja podwodnego na gdańskim Chełmie

Drużyny polskie i zagraniczne, a także dzieci do lat 13 będą rywalizować w turnieju hokeja podwodnego. Jeśli chcesz zobaczyć, jak można połączyć pływanie z hokejem, koniecznie przyjdź na pływalnię na gdańskim Chełmie w sobotę, 10 lutego 2018 r. i kibicuj zawodnikom. Wstęp jest wolny.

98 lat temu odrodziła się Polska morska. Uroczyste obchody rocznicy zaślubin z Bałtykiem

Generał Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem 10 lutego 1920 r. Uroczystości rocznicowe upamiętniające to wydarzenie odbędą się w Pucku i Władysławowie. W programie obchodów m.in. konferencje popularnonaukowe, koncerty i imprezy sportowe.

Jeździecki szyk i elegancja na hipodromie. Międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu

Harmonia, elegancja, płynność ruchów, spokój, równowaga i wzajemne porozumienie – tak zapowiadają się zawody w ujeżdżeniu, które odbędą się na sopockim hipodromie. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 9 lutego 2018 r. i potrwa trzy dni. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Z prędkością 135 km/h po medal. Pomorscy bobsleiści jadą na olimpiadę do Pjongchang

Łukasz Miedzik, Arnold Zdebiak i Krzysztof Tylkowski to pierwsi od 31 lat reprezentanci Pomorza, którzy wystąpią na zimowych igrzyskach olimpijskich. Czy sprawią niespodziankę na miarę wyczynu Zbigniewa Bródki z igrzysk w Soczi?

Copernicus wystartuje w Wyścigu Legend. Słynny jacht popłynie na trasie ze Szwecji do Holandii

The Legends Race – Wyścig Legend. Pod taką nazwą w czerwcu 2018 r. odbędą się regaty uczestników dotychczasowych edycji Volvo Ocean Race, czyli najstarszego i najbardziej prestiżowego wyścigu żeglarskiego dookoła świata. Wystartuje w nich jacht Copernicus, który reprezentuje Yacht Klub Stal Gdynia.

Ferie zimowe. Szaleństwo na stoku i na lodowisku. Jak się przygotować, żeby nie złapać kontuzji? [PORADNIK]

Ferie tuż, tuż… Nieważne czy wyjeżdżasz na narty, czy zjeżdżasz na sankach z górki w pobliżu domu, czy wreszcie wybierasz się po pracy na lodowisko, pamiętaj, aby zimą odpowiednio przygotować organizm do wysiłku. Przestrzegamy też przed nadmiernym ryzykiem.

Na narty za grosz? Tak! Zobacz ofertę kaszubskich wyciągów dla podróżujących koleją

W tym roku ponownie stoki narciarskie Wieżyca Kotlinka (Szymbark) i Wieżyca Koszałkowo organizują akcję Skipass za 1 grosz. Wystarczy wybrać się na narty koleją, a po podróży bilet na pociąg wymienić na zjazd ze stoku.

Jeśli nie narty, to może na łyżwy? Nie ryzykuj jazdy po zamarzniętym jeziorze! W ferie pomorskie lodowiska zapraszają nie tylko dzieci

Jeśli ślizgawka, to tylko na lodowisku. Zobacz, gdzie można bezpiecznie pojeździć na łyżwach i dobrze się bawić.

Nowa pływalnia na Stogach w Gdańsku. Jeszcze w tym roku basen powstanie także na Oruni

Gdańszczanie będą mogli korzystać z nowej pływalni, która otwiera się 26 stycznia 2018 roku na gdańskich Stogach. Trwają ostatnie prace porządkowe oraz szkolenie personelu. Pierwsi chętni będą mogli wypróbować basen ze wszystkimi atrakcjami już od godziny 16 w dniu otwarcia i przy okazji odebrać swoją kartę mieszkańca.

Zabawa na świeżym powietrzu dla fanów czytania map. Sprawdź swoje umiejętności, przekonaj się czy nie zgubisz się w terenie?

Chcesz aktywnie i przyjemnie spędzić niedzielne przedpołudnie i pozbyć się zbędnych kilogramów? Weź udział w rodzinnej imprezie na orientację w Brzeźnie już 28 stycznia 2018 r.

Archiwum wiadomości