Aktualności

Kościerski futsal

Chcesz aktywnie spędzać czas wolny? Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, to pod koniec 2014 r. w Kościerzynie rozpocznie się kolejna edycja popularnej halówki. Dla niektórych to tylko przerywnik w sezonie piłkarskim, a inni czekają na tę imprezę cały rok. Jednak każdy walczy o jak najlepszy wynik i emocji nie brakuje.

Jesienny rajd pieszy za Olkiem w las

Już w najbliższą niedzielę, 26 października odbędzie się, organizowany przez Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe USTKA, jesienny rajd pieszy za Olkiem w las.

Zawody pływackie o puchar prezydenta miasta Sopotu

Już w najbliższą sobotę, 25 października,odbędą się, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zawody pływackie o puchar prezydenta miasta Sopotu. Do imprezy zgłosiło się 128 uczestników z 12 klubów, a rywalizacja odbędzie się w na 5 dystansach w 4 kategoriach wiekowych.

Grand Prix Trójmiasto City Trail

W Gdyni, 23 listopada 2014 r. wystartuje drugi bieg Grand Prix Trójmiasto City Trail. Przełajowe zawody odbywające się na dystansie 5 km, skierowane są zarówno do zawodników na co dzień trenujących, biegających rekreacyjnie, jak i zupełnie początkujących. Pozostałe terminy edycji 2014/2015 to: 28 grudnia, 18 stycznia, 22 lutego, 22 marca.

Miātczé zlądowanié szybowców w Kornem

Na lotnisku w Kornem, 13 września 2014 r. odbyły się VIII Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania „Miātczé Zlądowanié" o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Najbliżej wyznaczonego punktu wylądował pilot z Aeroklubu Gdańskiego.

11. edycja Wrak Race

Wrak Race to jedna z najbardziej popularnych imprez motoryzacyjnych organizowanych przez Adventure Park Kolibki w Gdyni. 11. edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 18-19 października 2014 r. pod hasłem „Latający zomowiec".

„Harpagan”, czyli terenowe wyzwania dla zorientowanych

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. 48. Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan", który potrwa od 17 do 19 października 2014 r., zaskoczy kolejnymi wyzwaniami i niespodziankami na pięciu premierowych trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań dla twardzieli będzie Lipusz.

I Bieg Gniewski z Sobieskim i Marysieńką

W Gniewie w samo południe 27 września 2014 r. sygnał z zamkowej armaty rozpocznie historyczny I Bieg Gniewski. Na starcie pojawią się król Jan III Sobieski wraz z księżną Marysieńką. W biegu na dystansie 10 km wystartuje 400 biegaczy.

52. Bieg Westerplatte

Bieg Westerplatte w Gdańsku odbędzie się 13 września 2014 r. W tym roku na liście startowej znalazło się ponad 3 tysiące zawodników. Start i meta 10-kilometrowego biegu, ze względu na remontowe prace drogowe, będą miały miejsce na Westerplatte.

Rusza Rozbiegana Kościerzyna

Przygotuj się do jubileuszowych XX biegów kościerskich. Pięć specjalnie przygotowanych treningów biegowych czeka na uczestników w każdą sobotę od 6 września do 4 października 2014 r. od godz. 9.00. Spotkania na bieżni Stadionu Miejskiego w Kościerzynie przy ul. Kamiennej 7.

VI Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn

Kościerzyna zaprasza na pokaz piłki ręcznej na najwyższym poziomie. VI Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta odbędzie się w dniach 6-7 września br. w Hali Sportowej „Sokolnia".

VII Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem”

Kolejny, siódmy już Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem" będzie miał miejsce w kaszubskich Sierakowicach koło Kartuz w dniach 27-28 września 2014 r. Impreza za każdym razem odbywa się w najatrakcyjniejszych miejscach Pomorza. Zawody przeznaczone są dla piechurów i rowerzystów, do wyboru jest kilka tras różnych pod względem trudności. Zapisy rozpoczęły się 1 września.

Archiwum wiadomości