Aktualności

Crossfit, pokazy nurkowania i szkolenie artyleryjskie. Nietypowe pożegnanie lata w twierdzy Wisłoujście

To już ostatnie dni otwarcia twierdzy Wisłoujście, która zostanie zamknięta dla zwiedzających 1 października 2017 r. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska planuje zakończyć sezon turystyczny w sobotę, 30 września, w niecodzienny sposób. Impreza będzie miała miejsce zarówno na lądzie, jak i pod wodą.

Dwa dystanse do wyboru – 28 km lub 56 km. Amatorzy kolarstwa górskiego będą rywalizować w Stężycy

Wzgórza i morenowe pagórki, a także mnóstwo mniejszych i większych jezior, które zapewniają niezapomniane widok. Stężyca jest drugim przystankiem cyklu Garmin MTB Series. Kolarskie zmagania już w niedzielę, 1 października 2017 r. Na chętnych czekają dwa dystanse mini – ok. 28 km oraz maxi – ok. 56 km.

Kolarstwo górskie na najwyższym poziomie. Wielki finał maratonów MTB w Kwidzynie

Najlepsi zawodnicy sezonu Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych MTB we wszystkich kategoriach, a także zwycięzcy Pucharu Polski zostaną ogłoszeni w Kwidzynie, w sobotę, 30 września 2017 r.

Biegi przełajowe w największych polskich miastach. Grand Prix City Trail nie tylko w Trójmieście

11 miast, 6 miesięcy i 66 biegów – każdy na dystansie 5 km. Dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży. Tak można opisać zawody Grand Prix City Trail. Pierwszy bieg w Gdańsku odbędzie się w niedzielę, 1 października 2017 r.

Kto wygra cykl Garmin MTB Series? Kolarstwo górskie na Kaszubach

Jesteś miłośnikiem kolarstwa? Masz rower górski? Garmin MTB Series startuje w Wejherowie, w niedzielę, 24 września 2017 r. Dla chętnych do wyboru dwa dystanse – 25 i 50 km.

Regaty w Sopocie. Karamarany i łódki jednokadłubowe będą rywalizować o mistrzowskie tytuły

Mistrzostwa Polski katamaranów F18 i Open oraz regaty o Puchar Uczniowskiego Klubu Sportowego Navigo odbędą się w Sopocie 23-24 września 2017 r.

Maszeruj lub biegaj – wybierz to, co lubisz. Weź udział w imprezie na orientację na Strzyży

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na 12. edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się na gdańskiej Strzyży w sobotę, 23 września 2017 r.

Kryształowe Żagle czekają. Zgłoś kandydata do konkursu dla najlepszych żeglarzy

Jedenastu laureatów w dziewięciu kategoriach – tak zapowiada się tegoroczna edycja Kryształowego Żagla. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Kandydatów można zgłaszać do poniedziałku, 2 października 2017 r.

Bądź kobietą aktywną. Rozpoczynaj niedzielę treningiem. TriMama budzi Gdańsk

Rozgrzewka, bieg i marszobieg to nowa propozycja Gdańskiego Ośrodka Sportu. Cotygodniowe treningi pod hasłem TriMama budzi Gdańsk poprowadzi Natalia Wodyńska-Stosik. Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia rozpoczynają się w niedzielę, 17 września 2017 r.

Piłkarskie zmagania od przedszkola do oldboja. Wyjątkowy turniej w Kobylnicy

Najlepszym dowodem tego, że w sporcie nie ma wieku ani granic, będą zawody, które w piątek i sobotę, 15-16 września 2017 r., zostaną rozegrane w Kobylnicy. Do piłkarskiej rywalizacji przystąpią przedszkolaki, dzieci, młodzież i oldboje.

Lubisz biegać lub chodzić? Weź udział w imprezie na orientację na gdańskim Chełmie

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na 11. edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się na gdańskim Chełmie w niedzielę, 10 września 2017 r.

Od wojny do wolności. Jubileuszowy Bieg Westerplatte

Ponad 4 tys. uczestników wystartuje z Westerplatte i pokonując 10-kilometrową trasę dotrze w pobliże Europejskiego Centrum Solidarności. 55. Bieg Westerplatte odbędzie się w niedzielę, 10 września 2017 r.