Aktualności

Cztery trasy do marszu i jedna do biegania, a każda z mapą. Sprawdź swoje umiejętności podczas rywalizacji w terenie

W jaki sposób precyzyjnie nawigować w miejskiej dżungli? Jak zdrowo i przyjemnie spędzić czas i pozbyć się zbędnych kilogramów? Przekonasz się w niedzielę, 18 listopada 2018 r. w Osowej podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Hokeiści znad Dunaju zwycięzcami turnieju EIHC Gdańsk. Puchar 100-lecia Odzyskania Niepodległości pojedzie do Austrii [GALERIA]

W Święto Niepodległości zakończył się trzydniowy turniej Euro Ice Hockey Challenge Gdańsk, zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W Hali Olivia zmierzyły się ze sobą drużyny Polski, Danii, Norwegii i Austrii.

Rowerzyści z Pomorza mogliby okrążyć Ziemię 50 razy. Skończyła się Ogólnopolska Gra Rowerowa. Kto wygrał?

Przez dwa miesiące rowerzyści z Gdańska, Gdyni, Sopotu i Tczewa rywalizowali w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej. Za wykręcone kilometry dostawali punkty, a dodatkowo premiowane były dojazdy na rowerze do pracy. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie i drużynowo – kręcąc kilometry dla swoich zespołów firmowych. Jeździło 5,5 tys. osób. Razem pokonali dystans ponad 2 mln kilometrów.

Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje pozarządowe, społeczne i aktywni mieszkańcy mogą wystartować w konkursie o granty wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. Dzięki pieniądzom będą mogli m.in. zmienić swoją okolicę, organizować spotkania, kreatywne warsztaty oraz zajęcia sportowe. Nabór wniosków trwa do 18 listopada 2018 r.

Hokejowa elita Europy przyjedzie do Gdańska. Euro Ice Hockey Challenge o puchar 100-lecia Niepodległości

Reprezentacje Polski, Austrii, Norwegii i Danii zmierzą się w wyjątkowym turnieju hokejowym w gdańskiej hali Olivia. Czy tak, jak kilka lat temu biało-czerwoni ograją rywali i zdobędą puchar?

Baw się z mapą w oliwskich lasach. Rodzinne Gry na Orientację już w niedzielę

Spędź zdrowo niedzielne przedpołudnie i odpocznij wśród drzew. A do tego poznaj leśne zakątki Gdańska i naucz się, jak czytać mapy. XX epizod Rodzinnych gier parkowych na orientację już w niedzielę, 4 listopada 2018 r. Tym razem spotykamy się w lasach w okolicy ulicy Polanki w gdańskiej Oliwie.

Biegiem przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Niedzielny City Trail w Gdyni

Zdrowa sportowa rywalizacja pośród pięknej jesiennej przyrody. Na ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wybiegną młodzi i starsi. Kolejna edycja City Trail już najbliższą niedzielę, 4 listopada 2018 r.

Nie ma szybszych łyżwiarzy niż reprezentanci Stoczniowca! Panczeniści z Gdańska mistrzami Polski

Dziewięć medali, w tym cztery złote krążki, przywieźli z rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostw Polski panczeniści reprezentujący GKS Stoczniowiec Gdańsk. Dzięki wspaniale spisującym się wszystkim zawodnikom, klub okazał się też liderem klasyfikacji punktowej mistrzostw.

Nie tylko Nocna Dycha i Półmaraton Gdańsk. W ten weekend ulicami Gdańska zawładną biegacze

W sobotę i niedzielę, 27 i 28 października 2018 r. biegać będą zarówno początkujący i doświadczeni biegacze. Na krótszych odcinkach będą startować również dzieci. A nocą na trasę wyruszą przebierańcy.

Największa impreza na orientację w Polsce. 56. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan

Ponad 1000 uczestników na starcie, punkty kontrolne i walka z własnymi słabościami. Tak zapowiada się jesienna edycja rajdu, który odbędzie się w Kwidzynie i okolicach od 19 do 21 października 2018 r.

Co mają wspólnego kolarstwo i konie? Dowiesz się podczas festynu w Barnowie

Ósma już edycja Hubertusa odbędzie się tradycyjnie w stajni w Barnowie w sobotę, 20 października 2018 r. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci.

Sprawdź swoją kondycję, weź udział w biegu gdańszczan i zrób pamiątkowe zdjęcie w fotobudce

2,9 tys. koszulek biegowych i do wyboru dystans 3,3 lub 6 km, bieg plażą i alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagan. Tak zapowiada się 10. jubileuszowa edycja Gdańsk Biega, która odbędzie się w sobotę, 20 października 2018 r. Obowiązują zapisy.

Archiwum wiadomości