Aktualności

Żurawinowy rajd rowerowy

Jesteś miłośnikiem Kaszub? Lubisz aktywny wypoczynek na łonie natury? Jesteś zapalonym kolarzem? Żurawinowy Rajd Rowerowy to propozycja, która Cię zainteresuje. Sportowe zmagania odbędą się podczas II Festiwalu Żurawiny, na trasie Gdańsk – Kościerzyna, w dniach 11-12 września 2015 r.

Przełajowy bieg w Gdyni

Lubisz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, masz wygodne obuwie, sportowy strój i nie brakuje Ci odwagi. Rada dzielnicy Gdynia-Dąbrowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na bieg przełajowy, który odbędzie się w sobotę, 5 września. Dla wszystkich, którzy dobiegną do mety przewidziano medale pamiątkowe. Udział jest bezpłatny.

Kartuzy Triathlon MTB

Pływanie, bieganie i jazda na rowerze, a wszystko to na łącznym dystansie prawie 30 km – tak w wielkim skrócie przebiegać będzie Kartuzy Triathlon MTB. Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze, Fundacji Silni Ciałem Niezłomni Duchem oraz gmina Kartuzy zapraszają do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w sobotę, 12 września 2015 r. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz okolicznościowa koszulkę.

Mecz na rzecz dziecięcego hospicjum

Charytatywny mecz piłki nożnej odbędzie się na stadionie PGE Arena Gdańsk, w sobotę, 5 września 2015 r., o godz. 16.30. Jego celem będzie wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Naprzeciwko siebie do piłkarskiego boju staną artyści i przyjaciele hospicjum. Wśród gwiazd będzie można zobaczyć m. in.: Radosława Majdana, Dariusza Michalczewskiego, Rafała Maseraka, Marka Włodarczyka, Tomasza Schiemscheinera, Tomasza Jachimka. Wstęp na stadion – wolny. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Relacja z finału Tauron Lang Team Race w Bytowie

Około pięciuset kolarzy wystartowało w finałowych zawodach Tauron Lang Team Race w Bytowie. Najszybsi na dystansie maxi okazali się Karol Rudnik i Agnieszka Sikora, a na dystansie mini – Piotr Lis oraz Wiktoria Pikulik.

Rajd z kompasem w Linii

Chętnie spacerujesz? A może lubisz jeździć na rowerze? Posługujesz się kompasem? IX już rajd odbędzie w samym sercu Kaszub, na terenie malowniczej gminy Linia, w dniach 26-27 września 2015 r. Czekają atrakcyjne nagrody.

Finał Tauron Lang Team Race

Wielki finał cyklu szosowych wyścigów dla amatorów odbędzie się w Bytowie, w niedzielę, 30 sierpnia 2015 r. Ostatnie zawody Tauron Lang Team Race Kolarskie zostaną rozegrane na dwóch dystansach – mini oraz maxi.

III maraton zumba fitness

Na zakończenie sezonu letniego, na plaży przy molo w Gdańsku-Brzeźnie, w niedzielę, 30 sierpnia 2015 r., odbędzie się maratonu zumba fitness. To prawdziwa gratka dla miłośników tej formy aktywności i dla wszystkich, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w tym wyjątkowym tanecznym treningu. Wszyscy chętni przez 3 godziny będą tańczyć, ćwiczyć i bawić się pod okiem znakomitych instruktorów zumba fitness. Maraton poprowadzą m.in.: Ania Cegłowska, Oktawian Zagórski, Aga Piotrowicz, Magda i Bartek Maciejewicz, Monika Kełpin, Paweł Milhausen. Udział jest bezpłatny.

Regaty o srebrną szeklę

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wiela, Karsina i Okolic, Camping Półwysep Lipa oraz wójt gminy Karsin zapraszają na Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa. Zawody odbędą się w sobotę, 29 sierpnia 2015 r. W programie wiele atrakcji m.in. – animacje i zabawy dla dzieci i dorosłych, zawody rodzinne, przejażdżki konne.

50. Międzynarodowy Festiwal Chodu

Głównym wydarzeniem sportowym, które kończy letni sezon w Gdańsku, będzie 50. Międzynarodowym Festiwalu Chodu – puchar Poczty Polskiej, który odbędzie się, w sobotę, 29 sierpnia 2015 r.

Jesienny Tour Bikerów

Czwarta runda rowerowych zmagań w ramach Gdańskiego Touru Bikerów będzie okazją do ścigania się z czasem i rywalami. Najbliższe wyścigi na Chełmie, w niedzielę, 27 września 2015 r. Udział jest bezpłatny.

Rowerowe mistrzostwa w Krokowej

Krokowskie Centrum Kultury zaprasza na Rowerowe Mistrzostwa Gminy Krokowa MTB, które odbędą się, po raz drugi, w niedzielę, 13 września 2015 r. Dla chętnych do udziału w kolarskich zmaganiach do wyboru będą dwa dystanse – wyścig główny i trasa rodzinna. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Archiwum wiadomości