Aktualności

Trzy trasy piesze i jedna do biegania. Sprawdź swoje umiejętności podczas rywalizacji w Dolinie Samborowo

Dla uczestników aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu są do wyboru cztery trasy o różnych stopniach trudności. Każdy, kto wystartuje 19 stycznia 2020 r., znajdzie odpowiednią dla siebie.

Jakie atrakcje czekają na pomorskiej wsi podczas zimowego wypoczynku? Ferie w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie na czas zimowego wypoczynku przygotowało dla uczniów ciekawe atrakcje. W programie m.in. opieka nad zwierzętami oraz poznanie tradycji kulinarnych pomorskiej wsi.

Zawody łyżwiarstwa synchronicznego w Gdańsku. Zmagania tancerzy na lodzie będzie można oglądać w weekend

Do Gdańska w weekend 18-19 stycznia 2020 roku zjadą się najlepsi łyżwiarze z całego świata. Podczas największych w Polsce zawodów łyżwiarstwa synchronicznego drużynowe układy zaprezentuje 56 drużyn z 11 krajów. W jednym zespole na lodzie tańczy zwyczajowo aż 16 zawodników.

Ferie w muzeum nie muszą być nudne. Poznaj ofertę Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Czternaście dni ferii to czternaście różnych zajęć, w których mogą uczestniczyć dzieci od 5. roku życia. Najmłodsi będą mogli m.in.: wyplatać obrazki z kolorowej włóczki, malować na drewnie, zagrać na własnoręcznie wykonanym instrumencie, przygotować upominek dla członka rodziny czy wziąć udział w balu na zamku. Pierwsze warsztaty już 13 stycznia.

Rodzinne Parkowe Gry na Orientację czas rozpocząć. Pierwsza tegoroczna edycja zagości na Zaspie-Rozstajach

Zabawa w poszukiwanie skarbów i nauka nawigacji w miejskiej dżungli. Rodzinne Parkowe Gry na Orientację to dobry pomysł na spędzenie niedzielnego przedpołudnia na świeżym powietrzu. Najbliższe zawody już w niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w na osiedlu Zaspa-Rozstaje.

Ferie ze sztuką w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku i Ustce. Z jakich zajęć skorzystają uczniowie?

Warsztaty fotograficzno-filmowe i zdobienie ceramiki angobą to m.in. propozycja Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej na rozpoczynające się 11 stycznia 2020 r. ferie. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, ale z powodu ograniczonej liczny miejsc obowiązują zapisy.

Znamy najlepszych sportowców Pomorza 2019 roku. To dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk

W plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego" najlepszymi sportowcami w 2019 roku zostali Artur Sobiech i Flavio Paixao. Przyznano też wyróżnienia trenerom, drużynom i przedstawicielom Ludowych Zespołów Sportowych.

Pełne kontrastów historie widziane oczami dzieci. W Baszcie Czarownic poznaj prace młodych artystów

O tym, jak mali mieszkańcy Słupska postrzegają świat będzie można się przekonać już we wtorek, 7 stycznia 2020 r. podczas wernisażu wystawy Podwórko sztuki.

Już po raz 100. wystartują uczestnicy Harpusia. Tym razem impreza na orientację odbędzie się na Stogach

Uczestnicy aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu mają do wyboru cztery trasy o różnych stopniach trudności. Każdy, kto wystartuje w Harpusiu 5 stycznia 2020 r., znajdzie odpowiednią dla siebie.

Każdy z nich ma wyjątkowy talent. Młodzi uczniowie i sportowcy dostali stypendia marszałka

Są laureatami międzynarodowych olimpiad wiedzy, zdobywają medale na sportowych mistrzostwach Polski i Europy, mają wysoką średnią ocen. Prawie tysiąc uczniów i sportowców z całego Pomorza odebrało stypendia i nagrody od marszałka województwa. Na ich wsparcie samorząd przeznaczył 2,8 miliona zł.

Ostatni tegoroczny Harpuś. Tym razem impreza na orientację zagości w Nowym Porcie

Dzielnica Nowy Port będzie kolejną areną zmagań Imprezy na Orientację Harpuś. Będzie to jednocześnie ostatnia edycja imprezy w 2019 roku. Wspólne szukanie punktów w niedzielę, 15 grudnia.

Maszeruj na orientację w najdłuższą noc roku. Harce prezesa odbędą się w lasach w Otominie

Dla chętnych do wyboru siedem tras o różnym stopniu trudności i długości. Wszystkie marsze odbywają się po zmroku w nocy z piątku na sobotę, 20/21 grudnia 2019 r. Tym razem organizatorzy zapraszają do lasów w pobliżu Otomina.

Archiwum wiadomości