Aktualności

Weź udział w biegu św. Dominika

Międzynarodowy Bieg św. Dominika odbędzie się po raz 23. Jest on jedną z imprez w ramach Jarmarku św. Dominika. Fani biegania wystartują spod fontanny Neptuna w Gdańsku, w sobotę, 6 sierpnia 2016 r.


Najlepsi światowi lekkoatleci rywalizują w Sopocie

Podczas XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły na stadionie leśnym w Sopocie zmierzą się najlepsi polscy i zagraniczni lekkoatleci. W czwartek, 28 lipca 2016 r. będzie można podziwiać talent m.in: Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego, Angeliki Cichockiej i Patryka Dobka. Zawody te są sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi.


Rowerem po Gdyni

Cyklo Gdynia to kolarski wyścig szosowy, który wystartuje ze skweru Kościuszki w niedzielę, 4 września 2016 r. Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy trasy. Dla amatorów przewidziano małą pętlę na dystansie 40 km oraz dużą pętlę – 125 km, a dla dzieci – Cyklo Gdynia Kids. Zgłoszenia trwają do 2 września.


Weź udział w malborskim triathlon

Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego to niezwykłe zawody u stóp krzyżackiego zamku. W niedzielę, 4 września 2016 r. uczestnicy będą mogli zmierzyć się z pełnym dystansem Ironman czyli 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu. W Malborku również będzie można wystartować w popularnej połówce, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu.


Maraton zumby rozrusza gdańską plażę

4. edycja Gdańskiego Maratonu Zumba Fitness startuje w sobotę, 20 sierpnia 2016 r. Hermann Melo, znakomity, pełen energii i charyzmy francuski tancerz i instruktor zumby, zaprasza. Chętni zbiorą się na plaży przy molo w Gdańsku-Brzeźnie. Uczestnicy Zumba Fitness po Zdrowie rozkołyszą się w takt gorących, latynoskich rytmów. Spróbuj i Ty! Wstęp jest wolny.


Pływanie, bieganie i jazda na rowerze, czyli przechlewski triathlon

W Prime Food Triathlon Przechlewo 2016, w dniach 3-4 września, wystartuje ponad 1000 uczestników. Dla chętnych do wyboru jeden z trzech dystansów – 112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km. Odbędzie się też rywalizacja sztafet – 56,5 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Wspieranie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo

Uchwałą 744/155/16 Zarządu Województwa Pomorskiego z 12 lipca 2016 r. został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji programu szkoleniowego dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w kategorii junior młodszy w roku 2016".


Kolarstwo szosowe w Bytowie

Jesteś fanem kolarstwa? Lubisz sportową rywalizację? Jeśli tak, to zainteresuje Cię udział w wyjątkowym wyścigu szosowym z cyklu Colnago Lang Team Race w Bytowie, w niedzielę, 28 sierpnia 2016 r. Zapisy trwają.


Kaszuby biegają w Kolbudach

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Bąkowie, w gminie Kolbudy, w sobotę, 27 sierpnia 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Podczas Kolbudzkiej'10 zawodnicy będą mieli do pokonania 10 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Gala FEN 13 Summer Edition w Gdyni

Gala MMA i K-1 – FEN 13 Summer Edition w sztukach walki, z udziałem znakomitych polskich i zagranicznych zawodników, odbędzie się w hali Gdynia Arena, w sobotę, 13 sierpnia 2016 r. Bohaterami sportowej rywalizacji będą m.in.: Michał Wlazło, Marcin Szreder, Arkadiusz Wrzosek, Jacek Kreft, Bartosz Chyrek i Ireneusz Szydłowki.


Finał programu edukacji żeglarskiej Sopocie

Nagrody, stypendia na zakup sprzętu i tytuły najlepszych zawodników klasy Optimist w kraju – o to walczyć będzie 40 młodych żeglarzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej 4. edycji Energa Sailing Cup. Dla niektórych będzie to wstęp do poważnej sportowej kariery, natomiast dla wszystkich – niesamowita żeglarska przygoda. Finał odbędzie się w okolicach Sopotu, w dniach 28-30 lipca 2016 r.


Puchar Europy w judo w Gdyni

Prawie 300 zawodniczek i zawodników, w tym 66-osobowa reprezentacja Polski, weźmie udział w Pucharze Europy juniorów i juniorek. Wydarzenie odbędzie się w Gdynia Arena, 16 i 17 lipca 2016 r. Wstęp jest bezpłatny.


Archiwum wiadomości