Turystyka
Zdjęcie ilustrujące aplikację Tropiciel na ekranie smartfona

Spacery z Tropicielem. Wystarczy ściągnąć aplikację i wybrać jedną z tras po Trójmieście

Mat. prasowy PROT
08.10.2020
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
08.10.2020

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z firmą eDialog uruchomiła aplikację Tropiciel. Zawiera ona trzy multimedialne przewodniki, które w formie interaktywnych gier zachęcają do odkrywania mniej oczywistych zakamarków Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Z aplikacji Tropiciel mogą korzystać zarówno turyści, jak i mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni, którzy chcą poznać historię swojego miasta oraz jego ciekawostki. Interaktywna gra ma zachęcać do dłuższych spacerów, a także poznawania zabytków i ciekawych terenów rekreacyjnych

Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać w internetowych sklep GooglePlay lub AppStore. Dostępne są trzy trasy do wyboru:

  • Gdańsk z lotu ptaka,
  • Odkrywaj Sopot,
  • Na piechotę przez historię. Gdynia z morza i marzeń.

Każdy, kto ukończy jedną z nich i potwierdzi to w swoim urządzeniu mobilnym (smartfonie lub tablecie), otrzyma przewodnik po Trójmieście, który będzie można odebrać w siedzibie Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej.

 

Partnerami projektu są: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, Sopocka Organizacji Turystycznej, Agencja Rozwoju Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni oraz Poland by Locals.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.