Wystarczy zgłosić swój udział i wyruszyć na niezwykłą przygodę. Każde wydarzenie odbywa się samodzielnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Zasady na czas pandemii

Samodzielny Harpuś odbywa się całkowicie indywidualnie. Oznacza to, że uczestnicy nie spotykają się. Mapy są rozesłane na maile podane w zgłoszeniu. Na mapach wyprawy znajduje się mini karta startowa, na której można potwierdzać odwiedzane punkty kontrolne. Część z nich będzie zagadkami z hasłem.  Organizatorzy zachęcają do wysłania tajemnego hasła, aby zwycięzcom wysłać niespodziankę, unikalną i przeznaczoną tylko dla uczestników akcji oraz pamiątkową naklejkę.

Dla uczestników do wyboru są cztery trasy: zielona – 12 PK, niebieska – 17 PK, czerwona – 22 PK i czarna – 30 PK.

Start/meta będzie znajdować się obok Wróblówki. Współrzędne GPS: 54.335236 N, 18.528956 E.

Opłata startowa –  pakiet kosztuje 20 zł za cały zespół. Zgłoszenia Wyjście w terenem ze swoim zespołem odbywa się o dowolnej porze dowolnego dnia (trasa jest ustawiona od 11 lipca godz. 11.00 do 19 lipca godz. 18.00) po otrzymaniu mapy na e-maila podanego w zgłoszeniu.

 

Cele imprezy

Chodzi o rozwijanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zamiłowania do turystyki aktywnej i rekreacji oraz zachęcenie do aktywności społeczeństwa na świeżym powietrzu. Ważna jest też popularyzacja imprez na orientację jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku dla rodzin, praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz ukazanie uczestnikom ciekawych miejsc do spędzania czasu wolnego w trójmiejskich dzielnicach.

 

Samodzielny harpuś_Kiełpino Górne_plakat