Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
Spacer z mapą po jednej z czterech tras. Kolejna edycja Samodzielnego Harpusia w Gdańsku

Spacer z mapą po jednej z czterech tras. Kolejna edycja Samodzielnego Harpusia w Gdańsku

Dzieci siedzące na kamieniu w lesie

Po Kiełpinie Górnym można samodzielnie spacerować od 11 do 19 lipca. Wydarzenie odbywa się w ramach imprezy Samodzielny Harpuś.

 

Wystarczy zgłosić swój udział i wyruszyć na niezwykłą przygodę. Każde wydarzenie odbywa się samodzielnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Zasady na czas pandemii

Samodzielny Harpuś odbywa się całkowicie indywidualnie. Oznacza to, że uczestnicy nie spotykają się. Mapy są rozesłane na maile podane w zgłoszeniu. Na mapach wyprawy znajduje się mini karta startowa, na której można potwierdzać odwiedzane punkty kontrolne. Część z nich będzie zagadkami z hasłem.  Organizatorzy zachęcają do wysłania tajemnego hasła, aby zwycięzcom wysłać niespodziankę, unikalną i przeznaczoną tylko dla uczestników akcji oraz pamiątkową naklejkę.

Dla uczestników do wyboru są cztery trasy: zielona – 12 PK, niebieska – 17 PK, czerwona – 22 PK i czarna – 30 PK.

Start/meta będzie znajdować się obok Wróblówki. Współrzędne GPS: 54.335236 N, 18.528956 E.

Opłata startowa –  pakiet kosztuje 20 zł za cały zespół. Zgłoszenia Wyjście w terenem ze swoim zespołem odbywa się o dowolnej porze dowolnego dnia (trasa jest ustawiona od 11 lipca godz. 11.00 do 19 lipca godz. 18.00) po otrzymaniu mapy na e-maila podanego w zgłoszeniu.

 

Cele imprezy

Chodzi o rozwijanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zamiłowania do turystyki aktywnej i rekreacji oraz zachęcenie do aktywności społeczeństwa na świeżym powietrzu. Ważna jest też popularyzacja imprez na orientację jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku dla rodzin, praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz ukazanie uczestnikom ciekawych miejsc do spędzania czasu wolnego w trójmiejskich dzielnicach.

 

Samodzielny harpuś_Kiełpino Górne_plakat

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.