Zdrowie
Czek dla Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie. Fot. Martyna Sawicka

Sopot. 1,1 mln zł z UE dla Pomorskiego Centrum Reumatologicznego na walkę z COVID-19

Czek dla Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie. Fot. Martyna Sawicka
01.04.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
01.04.2021

Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie otrzymane środki przeznaczy m.in. na zakup aparatu RTG oraz niezbędne prace remontowe. Będzie to już trzecia pomoc, jaką dostał PCR w Sopocie.

Podpisanie umowy i wręczenie symbolicznego czeku odbyło się 1 kwietnia 2021 r. Przekazane środki pochodzą z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Bardzo potrzebne wsparcie

Dodatkowe pieniądze mają na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Zostaną przeznaczone na zakup aparatu RTG. Ponadto, będą wykonane prace remontowe pomieszczeń pracowni RTG. Chodzi m.in. o sporządzenie nowych osłon radiologicznych, remont starej wentylacji, przebieralni i rejestracji.
Warto podkreślić, że wniosek Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie o dodatkowe środki został pozytywnie zaopiniowany przez Departament Zdrowia UMWP, wojewodę pomorskiego i konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych.

Trzecia pomoc

Przypomnimy, że Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie kolejny już raz otrzymało środki z Unii Europejskiej na walkę z pandemią. W maju 2020 r. PCR dostało 600 tys. zł dofinansowania na nabycie środków ochrony osobistej i preparatów dezynfekcyjnych. W grudniu ub.r. ponad 2,6 mln zł przeznaczono na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2 oraz opieki nad chorymi, aparaturę medyczną, środki do dezynfekcji i ochrony osobistej. W marcu 2021 r. placówka dostała 336 tys. zł. Pieniądze te zostały wydane na utworzenie 3 izolatek na oddziałach szpitalnych oraz wykonanie pomieszczeń higieniczno-sanitarnych dla rodziców małych dzieci.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.