Zdrowie
Zarząd szpitala w Słupsku i zespół Oddziału Kardiologii i Rehabilitacji Kardiologicznej

Słupski szpital ma nowy sprzęt kardiologiczny. Chodzi o echokardiograf i cykloergometr

Zarząd szpitala w Słupsku i zespół Oddziału Kardiologii i Rehabilitacji Kardiologicznej. Fot. materiał prasowy
02.12.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
02.12.2020

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku otrzymał nowoczesny echokardiograf do badania serca i cykloergometr do rehabilitacji kardiologicznej. Urządzenia są nowym wyposażeniem Oddziału Kardiologii i Rehabilitacji Kardiologicznej

Sprzęt był zakupiony w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego Polkard na lata 2017-2020 (echokardiograf) oraz Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030 (cykloergonometr).

Do czego służy echokardiograf?

Urządzenie to służy do badania struktur serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Umożliwia nieinwazyjną ocenę serca, a także ocenę ruchu mięśnia sercowego i zastawek wewnątrzsercowych oraz przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń sercowych (aorta, żyły główne, tętnica i żyły płucne) i naczyń wieńcowych. Wykorzystywane jest do badań obciążeniowych, badania przezprzełykowego i wewnątrzsercowego. Sprzęt ten ma też najnowocześniejsze oprogramowanie kardiologiczne.

Poprawi się też rehabilitacja kardiologiczna

Szpital wymienił stary cykloergometr na najnowszy model, który umożliwia transmisję danych EKG bluetooth. W ramach urządzenia jest też centrala monitorująca oraz oprogramowanie treningowe. Sprzęt ten wykorzystywany jest podczas pomiarów EKG i pokazuje zależność między wykonywanym wysiłkiem a pracą układu krążenia.

– Okres pandemii COVID-19 wykorzystujemy na wzmocnienie potencjału naszego oddziału – mówi koordynator Oddziału Kardiologicznego Damian Sendrowski. – Przygotowujemy się na przewidywaną zwiększoną liczbę pacjentów wymagających nowoczesnej diagnostyki, leczenia kardiologicznego i dalszej rehabilitacji kardiologicznej – dodaje dr Sendrowski.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.