Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Skąd się wzięła nazwa Stara Apteka? Dowiesz się podczas dni otwartych gdańskiego teatru

Skąd się wzięła nazwa Stara Apteka? Dowiesz się podczas dni otwartych gdańskiego teatru

Scena ze spektaklu „Zaczarowana królewna"

Teatr Wybrzeże zaprasza na Dni Otwarte, które zorganizowane zostaną 10-11 maja 2019 r. W ich trakcie będzie można zwiedzić budynek Starej Apteki, a na scenie zobaczyć spektakl „Zaczarowana królewna".

 

Wszyscy chętni do obejrzenia nowej sceny Teatru Wybrzeże w odrestaurowanym budynku Starej Apteki będą mogli wybrać się na wycieczkę w sobotę, 11 maja 2019 r. Trasa zwiedzania uwzględnia scenę, widownię, garderoby, salę prób, a także taras widokowy. W programie m.in. pokaz elektroakustyczny, ciekawostki archeologiczne i… historyczne piguły.

  • początek zwiedzania: godz. 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00
  • zbiórka we foyer na parterze

 

Wejściówki w cenie 5 zł nabyć można w kasach biletowych Teatru Wybrzeże lub na stronie internetowej. Każdy zakupiony bilet zapewnia zniżkę w wysokości 5 zł na spektakle prezentowane na scenach Teatru Wybrzeże do 2 czerwca 2019 r.

 

*  *  *

 

Dzień wcześniej każdy będzie mógł poznać świat baśni. W piątek, 10 maja o godz. 11.00 na scenie Stara Apteka zaprezentowany zostanie spektakl „Zaczarowana królewna” w reżyserii Michała Derlatki.

 

Historia stara jak świat

Królewna kłuje się w palec wrzecionem. Dopełnia się klątwa złej wiedźmy. Królestwo pogrąża się w letargu, dwór zapada w sen a zamkowe mury porastają gęste krzewy dzikich róż. Każdy, kto zbliży się do zamku, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Niektórzy twierdzą, że nie bez udziału podstępnych pułapek i wrednych zaklęć niejakiej Huli Babuli. Czy kiedyś w końcu zjawi się śmiałek zdolny oprzeć się czarom wiedźmy i pocałunkiem przerwie stuletni sen?

 

W spektaklu występują: Monika Chomicka-Szymaniak, Katarzyna Z. Michalska, Małgorzata Oracz, Jerzy Gorzko, Maciej Konopiński, Piotr Łukawski, Marcin Miodek oraz Jakub Nosiadek.

Plakat spektaklu Zaczarowana królewna

 

Z hasłem „Dni otwarte” bilety na spektakl do nabycia w kasach Teatru Wybrzeże w cenie 15 zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.