Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/02/Pielęgnairka-napełnia-strzykawkę-szczepionką-1.jpg Pielęgniarka napełnia strzykawkę szczepionką . Fot. Pixabay.com

Sierakowice. W ten weekend szczepienia przeciwko COVID-19 bez zapisów także dla dzieci

Fot. Pixabay.com
27.07.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
27.07.2021

W Kaszubskim Centrum Medycznym w Sierakowicach w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00 wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie i bez zapisów skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19. Co ważne, w niedzielę będzie przyjmować pediatra, dzięki czemu zaszczepione mogą być dzieci i młodzież powyżej 12. r. ż. Dodatkowo, będą wykonywane badania profilaktyczne m.in. oznaczenie poziomu cukru.

Według danych Ministerstwa Zdrowia z 27 lipca 2021 r. w Sierakowicach pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 przyjęło 5635 osób, w tym w pełni zaszczepione są 4853 z nich, czyli 23,8 proc.

Szczepienia i badania

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Stuk, wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela wraz z pracownikami Szpitali Pomorskich zapraszają wszystkich chętnych na szczepienia przeciwko COVID-19. Dostępne będą szczepionki firm Pfizer i Johnson&Johnson. To, jak przekonują eksperci, bezpieczna i darmowa metoda ochrony przed ciężkim przebiegiem COVID-19 oraz hospitalizacją, a występujące na rynku szczepionki są skuteczne. Punkt szczepień będzie zlokalizowany w Kaszubskim Centrum Medycznym przy ul. Lęborskiej 34. Wystarczy do niego przyjść z dowodem osobistym, nie obowiązują zapisy. Wszyscy, którzy dotrą do poradni w sobotę będą mogli także bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi i oznaczyć poziom cukru. Natomiast niedziela dedykowana jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Tego dnia będzie przyjmować pediatra z Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Dlatego osoby poniżej 18. r. ż. proszone są o przybycie na szczepienia w niedzielę. Ponadto, ci, którzy udadzą się do punktu szczepień w niedzielę, mogą skorzystać z badania EKG wraz z opisem oraz spirometrii (badanie pojemności płuc).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.