Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
Samodzielny Harpuś połączony ze zwiedzaniem zbiorników wodnych. Takie atrakcje tylko w Gdańsku

Samodzielny Harpuś połączony ze zwiedzaniem zbiorników wodnych. Takie atrakcje tylko w Gdańsku

Mężczyzna spaceruje po lesie w Kiełpinie

Od 6 do 14 czerwca, spacerując i biegając z mapą, można zwiedzać trzy zbiorniki wodne na Gdańskim Szlaku Wodociągowym. Wydarzenie odbywa się w ramach imprezy Samodzielny Harpuś. Wystarczy zgłosić swój udział i wyruszyć na niezwykłą przygodę.

 

Partnerem akcji jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Trasa dostępna jest od 6 czerwca (godz.11.00) do 14 czerwca (godz.18.00).

 

Nowe zasady

Samodzielny Harpuś odbywa się całkowicie indywidualnie. Oznacza to, że uczestnicy nie spotykają się. Mapy są rozesłane na maile podane w zgłoszeniu. Na mapach wyprawy znajduje się mini karta startowa, na której można potwierdzać odwiedzane punkty kontrolne. Część z nich będzie zagadkami z hasłem. Organizatorzy zachęcają do wysłania tajemnego hasła, aby zwycięzcom wysłać niespodziankę, unikalną i przeznaczoną tylko dla uczestników akcji oraz pamiątkową naklejkę.

Dla uczestników do wyboru są cztery trasy: zielona – 12 PK, niebieska – 17 PK, czerwona – 22 PK i czarna – 30 PK.

Start/meta będzie znajdować się przy wejściu do zbiornika Stara Orunia. Współrzędne GPS: 54.318979 N, 18.624764 E

Opłata startowa –  pakiet kosztuje 20 zł za cały zespół. Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco na aktywne w danym momencie Samodzielne Harpusia, a konkretne daty podane są w Strefie Uczestnika. 

Regulamin  

 

Zwiedzanie zbiornika Stara Orunia z przewodnikiem

Organizatorzy zachęcają do odwiedzin w zbiorniku. Czekać będzie przewodnik, który z przyjemnością przekaże swoją wiedzę.  Zbiornik czynny jest w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele. Zwiedzanie odbywa się o pełnych godzinach: 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17. Wstęp i zwiedzanie z przewodnikiem kosztuje 9 zł.

Uwaga! Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa, w każdej z grup odwiedzających jest niewielu. Warto zarezerwować wizytę online i mieć bilet już wcześniej, to gwarancja, że wycieczka Cię nie ominie.

Samodzielny Harpuś_Stara Orunia_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.