Edukacja i sport
Człowiek biegnie po polanie

Samodzielny bieg lub spacer z mapą po przygodę. 15. Harpuś w parku Reagana

Człowiek biegnie po polanie. Fot. źródło: Facebook/Harpus

Dla uczestników do wyboru są cztery trasy. Spacerować lub biegać będzie można od 1 do 9 sierpnia.

Wystarczy zgłosić swój udział i wyruszyć na niezwykłą przygodę. Każde wydarzenie odbywa się samodzielnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zasady na czas pandemii

Samodzielny Harpuś odbywa się całkowicie indywidualnie. Oznacza to, że uczestnicy nie spotykają się, a każdy sam decyduje sam jakiego dnia i o jakiej porze wybierze się na trasę. W Strefie Uczestnika na stronie www podane będą daty i godziny otwarcia i zamknięcia trasy w terenie. Wyjście w terenem ze swoim zespołem odbywa się o dowolnej porze dowolnego dnia (trasa jest ustawiona od 1 sierpnia godz. 11. 00 do 9 sierpnia godz. 18. 00) po otrzymaniu mapy na e-maila podanego w zgłoszeniu.
Dla uczestników do wyboru są cztery trasy: zielona – 12 PK, niebieska – 17 PK, czerwona – 22 PK i czarna – 30 PK.
Start/meta będzie znajdować się przy kapliczce przy wejściu C do parku Reagana. Współrzędne GPS: 54.410934 N, 18.604334 E.
Opłata startowa – pakiet kosztuje 20 zł za cały zespół. Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco na aktywne w danym momencie Samodzielne Harpusia, a konkretne daty podane są w Strefie Uczestnika.

Cele imprezy

Chodzi o rozwijanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zamiłowania do turystyki aktywnej i rekreacji oraz zachęcenie do aktywności społeczeństwa na świeżym powietrzu. Ważna jest też popularyzacja imprez na orientację jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku dla rodzin, praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz ukazanie uczestnikom ciekawych miejsc do spędzania czasu wolnego w trójmiejskich dzielnicach.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.