Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
Wirtualny Biegowy Puchar Pomorza. Zawodnicy mogą biegać, gdzie chcą i kiedy chcą [REJESTRACJA]

Wirtualny Biegowy Puchar Pomorza. Zawodnicy mogą biegać, gdzie chcą i kiedy chcą [REJESTRACJA]

Fot. Tom Wheatley / unsplash.com

Właśnie wystartowały wirtualne zawody dla miłośników biegania. W rywalizacji może wziąć każdy, a konkurencje podzielone są na dystanse 5 i 10 km. Od czerwca do października odbędą się cztery biegi. Uczestnik będzie miał 14 dni na pokonanie trasy w dowolnym miejscu na świecie, a następnie będzie wpisywał swój wynik do specjalnej tabeli online.

 

Każdy uczestnik po przebiegnięciu czterech etapów zawodów otrzyma pamiątkowy medal oraz certyfikat ukończenia Biegowego Wirtualnego Pucharu Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Rywalizacja na odległość

Wirtualne biegi to okazja dla wszystkich aktywnych osób, które w czasie epidemii mają dość siedzenia w domu i chcą spróbować swoich sił w rywalizacji z innymi. Dla zachowania bezpieczeństwa uczestnicy będą biegać indywidualnie, a wyniki trzeba będzie rejestrować przy pomocy dowolnego urządzenia rejestrującego z GPS-em (zegarek sportowy lub telefon komórkowy). Następnie każdy z biegaczy będzie do specjalnego systemu wpisywał swój wynik, a wirtualny sędzia sprawdzi poprawność rejestracji.

Zawody potrwają aż do października. Do przebiegnięcia będą dystanse 5 lub 10 km w czterech etapach:

  • I bieg – 8-21 czerwca 2020
  • II bieg – 6-19 lipca 2020
  • III bieg – 10-23 sierpnia 2020
  • IV bieg – 7-20 września 2020

W każdym etapie można podjąć dowolną ilość prób na swoim dystansie, jednak wynik do systemu wprowadzić należy tylko raz. Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej, poza pamiątkowym medalem i certyfikatem, otrzymają również nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki.

Szczegóły i rejestracja na stronie Biegowego Wirtualnego Pucharu Pomorza.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.