Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”

Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”

Konkurs organizowany jest w ramach działań związanych z audytem krajobrazowym, a jednym z głównych celów konkursu jest promocja walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych, krajobrazowych i turystycznych województwa pomorskiego.

Organizatorem konkursu jest Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa – Mieczysław Struk.

 

Kto może wziąć udział?

Do udziału w konkursie zapraszamy każdego, kto jest wrażliwy na piękno pomorskich krajobrazów i uchwycił je na wykonanej przez siebie fotografii. Konkurs skierowany jest zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią, jak również do amatorów. Fotografie mogą być zgłaszane do konkursu w czterech kategoriach:

  • KRAJOBRAZ – PRZYRODA

zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych;

  • KRAJOBRAZ – ARCHITEKTURA I URBANISTYKA

zdjęcia obiektów i układów architektonicznych;

  • KRAJOBRAZ – KULTURA i TRADYCJA REGIONU

zdjęcia dokumentujące działalność kulturalną i jej materialne przejawy, a także elementy charakterystyczne dla tradycyjnych, regionalnych form działalności człowieka;

  • KRAJOBRAZ „Z LOTU PTAKA”

zdjęcia wykonane z przestrzeni powietrznej, w tym za pomocą drona.

 

Gdzie i kiedy się zgłaszać?

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie od 1 lipca do 20 września 2020 r.

   Karta Zgłoszenia Konkursowego (e-mail potwierdzający udział w konkursie zostanie przesłany do 24h, uwzględniając dni robocze)

   Regulamin konkursu

 

Kiedy poznamy wyniki?

Laureatów poznamy 20 października 2020 r. w Międzynarodowym Dniu Krajobrazu. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień będzie towarzyszyło konferencji i wystawie krajobrazowej. Przewidziano nagrodę główną dla najlepszej fotografii, a także nagrody dla najlepszych zdjęć w pozostałych trzech kategoriach. Laureaci otrzymają bony do zrealizowania w sklepach oferujących urządzenia i akcesoria fotograficzne o łącznej wartości 4 500 zł. Dodatkowo przyznane zostaną również wyróżnienia w postaci upominków.

 

FAQ – NAJCZEŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

PYTANIE NR 1

Mam pytania odnośnie regulaminu:
§ 4.4.4. “…przekaże oryginalny plik zdjęcia – w pełnym wymiarze i rozdzielczości…” Co rozumie się pod pojęciem “oryginalny plik”? Czy jest to plik raw prosto z aparatu, wywołany z raw plik .jpg np. po kadrowaniu w maksymalnej możliwej rozdzielczości, czy wymagany w regulaminie .jpg 2000px na dłuższym boku?

ODPOWIEDŹ:

Pojęcie „oryginalne” zdjęcie odnosi się jedynie do wielkości pliku zdjęcia (w pełnym wymiarze i rozdzielczości) – a nie formatu jego zapisu. Autorzy wyróżnionych prac nie będą przekazywać plików we wszelkich źródłowych odmianach typu RAW (np. CRW, CR2, ERF, ORF, RW2, ARW itp.), a jedynie w formacie jpg. w maksymalnej możliwej rozdzielczości (nie większej niż 300 dpi).